14 лютого 2020 року на базі Конотопського дошкільного навчального закладу №14 «Калинка» відбулось засідання методичного об’єднання музичних керівників закладів дошкільної освіти міста «Системний підхід до організації занять вокального гуртка дітей старшого дошкільного віку».
Метою заходу було підвищення професійної компетентності музичних керівників щодо активізації творчого пошуку та впровадження інноваційних технологій у роботу.
У теоретичній частині методичного об’єднання головний спеціаліст відділу освіти Оксана Гуминська звернула увагу на педагогічні умови музично-естетичного розвитку дошкільників під час організації роботи з обдарованими дітьми, обговорила з учасниками методичного об’єднання питання реалізації завдань музичного виховання та вокального репертуару.
Музичний керівник закладу Ірина Бахлова виступила з презентацією «Розвиток музичних здібностей на заняттях вокального гуртка», де висвітлила питання сучасного підходу до впровадження інноваційних методів та прийомів навчання співу дошкільників.
У практичній частині засідання присутні ознайомились зі змістом гурткової роботи, переглянувши заняття «Казкова подорож до країни музики» (музичний керівник Бахлова І.). Діти продемонстрували свої вміння, музичні та артистичні здібності, знання жестів та пантоміми, вокал та хореографію.
Також цікаво та змістовно була проведена ділова гра для педагогічних працівників «Подорож до країни фольклору» (вихователь Биркун Наталія), метою якої було виявлення рівня знань музичних керівників про український фольклор, його жанрове розмаїття.
Учасники методичного об’єднання взяли активну участь в обговоренні теми методичного об’єднання, а також охоче поділились власним досвідом щодо музично-вокального розвитку вихованців.
На завершення директор (завідувач) Оксана Янцер наголосила, що перед музичними керівниками закладів дошкільної освіти стоїть головне завдання – розкривати та розвивати природні задатки малюків, сприяти формуванню основ морально-естетичних якостей дітей за допомогою музичного мистецтва. Вона акцентувала увагу на інноваційних методах роботи з розвитку музично-ритмічних здібностей дошкільників та щиро подякувала свій колектив та учасників зібрання за якісно проведену роботу.