Старша група “Капітошка”

Середа : 28.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Моє рідне місто моя батьківщина”

Група старшого віку

Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

 Інтегроване заняття:  Ознайомлення з природнім довкіллям + розвиток мови

Тема : “Краса природи рідного краю”

Мета:Розширювати та збагачувати уявлення дошкільнят про живу природу рідного краю; класифікувати за групами; вправляти дітей у розв’язанні логічних задач. Учити дітей естетично сприймати природне довкілля, помічати у світі природи прекрасне, чарівне, дивовижне. 

Хід заняття

1.Чиатання вірша Н.Забіла

Сонце світить, сонце сяє,

Пестить землю, зігріває

Землю щедру і багату

Велетенську нашу хату.

Ви скажіть тепер мені:

Де ви мешкаєте всі? (У будинках)

  • Я сьогодні хочу розповісти вам одну історію.

Одного разу в лісі трапилася дивовижна історія. До газети лісових жителів вирішив дати оголошення равлик. Воно було таким: «Здам квартиру в дуже тихій місцевості, перший поверх, є вода й освітлення!»

Щойно з’явилося це оголошення, як лісові мешканці натовпом посунули до равлика.

  • Діти, а як ви вважаєте, хто може мешкати у равликовому будиночку? У воді? А на суші? (Черв’ячки, комахи, мурахи, жучки…) А чи зручно їм буде там? Чому?
  • Чому для кожного найкращою є його оселя? (Вона облаштована згідно з потребами та смаком її мешканців.)

Сюрпризний момент

  • Загубилася пташка і не може знайти своєї домівки, родичів. Вона просить дітей їй допомогти.
  • Перш за все нам потрібно дізнатися назву цього птаха.
  • Птахо, як ти почуєш своє ім’я, то заспівай!
  • Які є птахи? (Перелітні й зимуючі)

Дидактична гра «Перелітні й зимуючі птахи»

Діти, почувши назви перелітних птахів, махають руками, а почувши назви зимуючих,- стрибають на обох ногах. Наприкінці гри пташка співає, а діти дізнаються її назву.

  • А де живуть птахи?

Діти. Найбільше птахів живе у лісах, парках. Коли ми заходимо до лісу, то хочеться вдихнути свіжого повітря на повні груди і послухати пташиний спів.

  • Послухайте ще одну історію. Ішла людина, спекотно їй було влітку, ніде заховатися для перепочинку. Вирішила вона посадити деревце. Але одне деревце всіх не захистить, тому наші малята посадили ліс. Нашому лісу чогось бракує.

Дидактична гра «Який ліс?»

  • Уявімо, що ви всі дерева цього лісу і спробуємо відобразити його настрій: сумний, тихий, зажурений, зачарований, невеселий, самотній.
  • А як називався б наш ліс, якби в ньому росли лише ялини, дуби, сосни, берези, клени, вільхи, осини? (Відповіді дітей.)
  • А коли в лісі змішаються всі дерева, то як він називатиметься? (Відповіді дітей.)
  • Діти, якої частини дерева ми не можемо бачити і чому? (Міркування дітей.)
  • Як ви вважаєте, що може оживити, звеселити ліс? (Відповіді дітей.)
  • Спробуємо це зробити разом! Спочатку нам потрібно засадити рослини, потім запустимо у ліс тварин, птахів, комах. Але пам’ятайте: ліс – це багатоповерховий будинок і на кожному поверсі –  свої жителі.

2.Фізкультхвилинка.

«Віє вітер нам в обличчя…»

З’являється пташка, під крильцем тримає лист для малят.

  • Лісові мешканці просять допомогти розібрати плутанину.
  • Логічна гра      
    1. Упав із дуба жолудь, гладенький із шапочкою, виріс із нього великий, красивий клен.
    2. Стоїть восени берізка вся в золоті, роздає спілі яблучка їжачкові й зайчикові.
    3. У хитрої лисички народилося п’ятеро кумедних лисенят. Вони почали стрибати по гілках.
    4. Узимку у вовчому лігві народилося маленьке ведмежатко.
    5. Восени у птахів і звірят з’являються маленькі дитинчата.

    Ми розплутали всі загадки. А як потрібно поводитися в лісі, щоб не заважати лісовим мешканцям? (Міркування дітей.) Не галасувати, не вмикати голосно музику, не палити вогнищ, не смітити, не руйнувати їх будинки тощо.

    • Краси можна торкнутися тільки серцем. Люби природу, розумій, шануй і дбай про неї – і вона відплатить тобі своїми скарбами.

Вівторок : 27.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Моє рідне місто моя батьківщина”

Група старшого віку

Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Заняття: Логіко – математиний розвиток

Тема : “Один – Багато”

Мета: закріпити лічбу в межах 5 та вміння дітей встановлювати рівність і нерівність предметів, використовуючи слова один, багато; повторення геометричних фігур.

1.Д/г “Один – Багато”

2.Д/г”Порахуй скільки”

3.Гра “Якої фігури не вистачає?

3.Фізкультхвилинка

Заняття :Ознайомлення з соціумом + розвиток мови

Тема : “ Золота осінь”

Мета : удосконалювати уміння дітей відповідати на запитання вихователя, складати невеликі описові розповіді; удосконалювати навички діалогічного мовлення;  розвивати зв’язне мовлення, уяву,пам’ять; виховувати любов до природи.

Хід заняття

1.Розгляд картини “Осінній парк”

  • Скажіть, яка пора року зображена на картині? (Осінь)
  • Як ви зрозуміли що це осінь? ( пожовкле листя)

Бесіда за картиною.

  • Які осінні місяці ви знаєте? (вересень,жовтень,листопад).
  • Що відбувається у природі з приходом осені? ( день стає коротше,ніч довше;дощі,опадає листя, стає холодно, птахи відлітають у теплі края).
  • А які прикмети ви знаєте?

2.Мовленнєва гра “ Осінь яка” ( щедра,багата,золота,дощова,різнобарвна,багряна)

  • А що осінь дарує людям? (Врожай)
  • А що саме? ( овочі та фрукти)
  • А чи знаєте ви прислів’я про осінь?
  • Що з врожаю збереш,на тому взимку і живеш.
  • Осінь прийшла — дощі з собою принесла.

Понеділок : 26.09.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Моє рідне місто моя батьківщина”

Група старшого віку

Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Мета:уточнити уявлення дітей про рідне місто, познайомити  з деякими його пам’ятками; Викликати у дітей почуття захоплення красою рідного міста; розвивати мислення, мовлення;Виховувати любов до рідного міста.

Хід заняття

1.Бесіда : «Моє рідне місто»

-Що ви бачите на картині?

– Як називається наше місто?;

– А люди які тут живуть?

-Що зоображено на гербі нашого міста?

2. Мовленнєва гра: “Як тебе звуть і де ти живеш?”(діти повинні назвати своє прізвище,ім”я та по батькові)

3.Мовленнева гра «На чому можна подорожувати?

-Чи любите ви подорожувати?

-В яких містах України ви були?

4.Фізхвилинка:

Ми ногами топ, топ

Ми руками хлоп, хлоп

Ми очима мить, мить

Ми плечима чик, чик

Раз сюди, два сюди

(Повороти тулуба вправо та вліво)

Повернися навколо себе

Раз присіли, два підвелись

Сіли, встали, сіли, встали

Немов ванькою-встанькою сталі

А потім пустилися стрибати

(біг по колу)

Неначе мій пружний м’яч

Раз, два, раз, два

(Вправа на відновлення дихання)

Ось і закінчилася гра.

5.Підсумок:

  • В якому місті ми живемо? У великому, чи маленькому
  • Що вам подобається у вашому місті?
  • В народі кажуть «скрізь добре, а вдома краще»
  • Чи треба наше місто любити? Яке воно наше місто? (гарне, красиве, прекрасне….)

П’ятниця : 23.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “«Дитячий садок – моя друга домівка»”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Мета: Поглибити знання про основні професії, люди яких працюють у дитячому закладі, їх обов’язки. Продовжувати вчити давати відповіді на запитання; закріпити у словнику назви професій працівників дитсадка, активізувати вживання слів-дій, слів-ознак, пов’язаних з ними. Формувати потребу дотримання правил спілкування з працівниками дитячого садка, виховувати повагу до їх професій, прагнення бути слухняним, отримувати схвальну оцінку своєї поведінки з боку дорослих. Виховувати щире, людяне ставлення до дорослих та однолітків. Удосконалювати рухову активність у різних видах ігрової діяльності. Корекція недоліків уваги, пам’яті, логічного мислення, уяви, спостережливості

Хід заняття

1Відгадування загадок : «Професії в дитячому садочку»

2.Читання вірша В.Паронової «Сварка» Рано-вранці за дрібнички Посварились дві сестрички. — Не чіпай моєї книжки! Не бери ведмедя Мишки! — Віддавай мій олівець, Що поламаний кінець! І шматок отої стрічки, І лялькові черевички. В мій куточок не ходи! Ми у сварці назавжди! — Посідали по кутках, Надулися — глянуть страх! А надворі дощ і вітер, Дуже сумно так сидіти! Де не глянеш — скрізь краплинки, Навіть просвітку нема. …Почекали дві хвилинки, Обернулись крадькома. Вдвох одразу обернулись, Не хотіли — а всміхнулись. Що за гра на самоті? Вже й ляльки якісь не ті… І, забувши всі дрібнички, Помирились дві сестрички. Запитання до вірша: — Про кого йдеться у вірші? — Що сталося із сестричками вранці? — Чи довго вони були у сварці? — Чому помирилися?

Повторне читання вірша.

Робота за запитаннями. — Прочитайте, як дівчатка посварилися. — Якою була погода того дня? — Прочитайте, як дівчатка помирилися. — Чи доводилось вам сваритись і миритись? Розкажіть. Зарядка для очей 3.Роздивіться малюнок.

· Чи дружать діти? З чого це видно? У яку гру будуть грати діти?

4. фізкультхвилинка

5. Логічна гра «Так чи ні?» Малята відповідають на запитання педагога показом султанчиків зеленого (відповідь «так») або червоного (відповідь «ні») кольору. • Ви відвідуєте дитячий садок? (Так.) • Наш дитсадок сумний? (Ні.) У нас веселий дитсадочок? (Так.) • У нашому дитсадочку цікаво? (Так.) Ви любите гратися в дитсадку? (Так.) • У нашому дитсадку мало іграшок? (Ні.) У дитсадку багато іграшок? (Так.) • У вас є друзі в дитсадку? (Так.) Вам подобається дружити і гратися з ними? (Так.) ІІІ. Підсумки заняття

Четвер 21.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Дитячий садок моя друга домівка”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

  1. Логіко математичний розвиток

Мета: Вправляти дітей у вмінні перераховувати предмети в межах 10, позначати результат відповідною цифрою. Продовжувати вчити дітей порівнювати суміжні числа та називати попереднє та наступне число до даного.  Розвивати словесно-логічне мислення, увагу,вміння орієнтуватися на аркуші паперу. Домагатися чіткої математичної мови. Формувати елементи учбової діяльності. Виховувати інтерес до пізнавальної діяльності.

Хід заняття:

1.Д/г “Лічба в прямому і зворотньому напрямкі”

2. Д/г”Орієнтування в просторі”

3. Фізкультхвилинка

4. Розфарбуй за зразком

Мета: розширювати уявлення дітей про іграшки, що їх оточують, про їх різноманітність; виділяти характерні риси, учити групувати іграшки за матеріалом, з якого вони виготовлені; розвивати спостережливість, уважність; виховувати у дітей бережливе ставлення до іграшок, бажання ними гратися.

Хід заняття

  1. Бесіда.

– Дітки, у нас в групі багато цікавих речей. Вони тут і на підлозі, на поличках, на килимку. Як можна назвати одним словом машинки, кубики, ляльки, конструктор?(Іграшки). У кожної людини є своя улюблена іграшка. Давайте познайомимось ближче з ними. Дізнаємось з чого вони виготовлені, які вони бувають, як їх виготовляють і де їх можна придбати. Щоб ви могли гратися іграшками, працює дуже багато людей. Спочатку художник малює іграшку. Потім він підбирає колір, матеріал, із якого її треба зробити. Після цього інші люди виготовляють деталі й складають із них іграшки. Коли іграшка готова її везуть в магазин.

2. Перегляд відео “Фабрика іграшок”

3. Д/г “Із чого виготовлені іграшки”

4. Пальчикова гімнастика

5. Ліплення

Середа: 20.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Дитячий садок моя друга домівка”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Інтегроване заняття: Щзнайомлення із соціумом + розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Мета: закріпити з дітьми знання про дитячий садок, назви приміщень та іграшок. Пригадати правила безпечного перебування у дитячому садочку. Розвивати логічне мислення, діалогічне мовлення та пам’ять. Виховувати дружні стосунки між дітьми.

Хід заняття:

2. Д/г «Правила поведінки у садку»

(Розглядаємо картки, а діти промовляють правило)

  1. Приходимо до садка вчасно.

  2. По групі пересуваємося тільки кроком.

  3. Вирішуємо проблеми мирно.

  4. Граємося дружно та обережно.

  5. Допомагаємо один одному.

  6. Дбайливо відносимося до речей.

  7. Кладемо речі на місця.

  8. Вміємо говорити і слухати.

3 Фізкультхвилинка

Д/г «Розклади по місцях»

Д/г«Скажи навпаки»

  • Веселий – сумний
  • Брудний – чистий
  • М’який – твердий
  • Добрий – злий
  • Тихий – гучний
  • Швидкий – повільний
  • Довгий – короткий
  • Вузький – широкий
  • Далекий – близький
  • Світлий – темний

Які ви уважні, все вірно назвали.

Вівторок : 20.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Дитячий садок моя друга домівка”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

1Заняття:Логіко- математичний розвиток Тема: «Країна геометричних фігур»

Мета: закріпляти навички класифікації геометричних фігур за кольором, розміром, формою, співвідношення геометричних фігур за ознаками подібної; – удосконалювати навички орієнтування на площині і у просторі; – вправляти дітей в усному рахунку;

Хід заняття Діти, ви любите подорожувати?

Сьогодні ми відправимось до міста Геометричних Фігур.

– Як ви думаєте, чому воно так називається?

Д/в «Чарівна стежина»

– Щоб потрапити до міста Геометричних Фігур потрібно пройти ось по цій стежці із геометричних фігур.

Скажіть, з яких геометричних фігур викладена стежка. А іти можна лише по зелених трикутниках.

Д/в «Придбайте квиток і займіть своє місце» – Ось і місто Геометричних Фігур.

Ви готові подорожувати по ньому?

– На чому можна подорожувати?

– Що потрібно, щоб вирушити у подорож?

– Діти, серед великої кількості різних за розміром та кольором геометричних фігур

– квитків придбайте квитки, якщо відомо, що квитки – не круги, вони не маленькі за розміром, вони не червоного і не синього кольору.

Д/в «Геометрична гойдалка»

– Ви любите гратися на дитячих майданчиках?

Геометричні фігури теж. У них на майданчиках є пісочниці, гірки. Але найбільше жителі міста люблять гойдатися на гойдалках.

– З лівого боку на гойдалку посадіть три круга. На праву сторону посадіть квадратів на один менше, ніж кругів.

Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
«Ми усі фігури знаємо,
Бо старанно їх вивчаємо.
Дружно обома руками Намалюємо їх з вами:
Коло і трикутник,
Квадрат і прямокутник.
Знову коло і трикутник.
Фізкультпаузі кінець.
Хто старався – молодець!»
2.Заняття: Ознайомлення з соціумом + розвиток мови Тема : «Професії у дитячому садку».
Мета :поглибити знання про основні професії, люди яких працюють у дитячому закладі, їх обов’язки. Продовжувати вчити давати відповіді на запитання; закріпити у словнику назви професій працівників дитсадка, активізувати вживання слів-дій, слів-ознак, пов’язаних з ними. Формувати потребу дотримання правил спілкування з працівниками дитячого садка, виховувати повагу до їх професій, прагнення бути слухняним, отримувати схвальну оцінку своєї поведінки з боку дорослих.
Хід заняття
• Малята, мабуть вам усім подобається наш затишний дитячий садок.
Розкажіть, чого і кого багато у ньому.
• А чи можуть у дитсадку діти обійтися без дорослих?
• Так, вдома про вас піклуються мама і тато, бабусі, дідусі, старші сестрички та братики. А у дитсадку?
• Чи важлива робота людей таких професії? Чому ви так вважаєте?
• Але самих тільки вихователів та нянечок недостатньо для того, щоб ви отримали все необхідне, адже невеселим буде тут ваше перебування, якщо вас не погодують вчасно, якщо подвір’я наше буде неприбраним, а той, у кого раптом щось заболіло, не отримає одразу допомогу. От щоб цього не сталося, у дитячому садочку працюють люди і інших професій. Розкажіть, кого я маю на увазі?
Що роблять ще працівники нашого дитсадочка?
• Як ви гадаєте, чи добре ставляться до вас ті, хто працює у дитсадку? Як саме ці люди ставляться до діток.
• Як ви повинні ставитися до тих, хто оточує вас у дитсадку турботою та піклуванням?
2.Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=DGJrhP_UL3E
Логічна гра «Що кому потрібне?»
Підсумок заняття • Про які професії говорили? • Чи хотіли б ви, коли виростете, працювати у дитячому садку?
Заняття: Художньо – естетичний розвиток:”Дитячий садок”
https://www.youtube.com/watch?v=T0_vwwDXiJE

Понеділок 19.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Дитячий садок – моя друга домівка”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Інтегроване заняття розвиток мови +  ознайомлення з довкіллям

Мета. Розвивати уявлення дітей про дитсадок як затишний дім; уточнити знання назв приміщень групової кімнати та їх призначення ; формувати основи культури поведінки в закладі; виховувати у малюків доброзичлеве ставлення до однолітків та працівників дитсадка, прагнення бути дбайливим, чемним.

Хід заняття:

Розучування  вірша І. Блажкевич “У дитячому садку”

2. Відгадування загадки про дисадок

Диво-дім, диво-дім,
Скільки іграшок у нім!
Є багато тут малят —
І дівчаток, і хлоп’ят!
Гарний дім цей для діток
Зветься просто — …
(Дитсадок)

Знає безліч казочок
про слухняних діточок.
(Вихователь)

З нами няньчиться охоче,
бо сама погратись хоче.
(Няня)

У садку дітей лікує
та зеленкою малює.
(Лікар)

3 Фізкультхвилинка

4 Д/г “Що де для чого”

  • що це ?
  • у нас у дитсадку воно є?
  • де така гойдалка?
  • для чого діткам гойдалка?

  • що це?
  • Де в дитсадочку такі шафи?
  • Для чого вони діткам?

  • що це?
  • для чого ця кімната?

  • що це?
  • де в дитсадку подушка?
  • для чого подушка?

5. Логічна гра “Так чи ні”

  • ви відвідуєте дитячий садок?
  • у нас веселий дитсадок?
  • у садочку цікаво?
  • ви любите гратися в дитсадочку?
  • у садочку багато іграшок?
  • у вас є друзі?
  • ви любите малювати в садочку?

6. малювання “осіннього дерева”

П’ятниця : 16.09.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Дім”

Група старшого віку

Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Мета: збагачувати лексику новими раніше невідомими, складними словами,  допомагати розумінню їх значення, спонукати до вживання різних типів речень, використовуючи мнемодоріжки, граматично правильно узгоджувати слова в роді, числі та відмінку, використовувати узагальнююче слово

«Побутова техніка», продовжувати вчити  самостійно відповідати на запитання загадок,  формувати уміння будувати розповідь-діалог в уявній сюжетній ситуації  «В магазині»,  відпрацювати знання дітей про частини мови методом вигадування синквейн, виховувати любов до рідної мови

Хід заняття

1.Відгадайте загадку

В кожній хаті, в кожнім домі
Незвичайні є прибори,

Є машини – помічниці
Прибирають нам світлицю,

Страви різні нам готують.

Чистять, миють та прасують,

Люблять нам допомагати,

Ви ж їх можете назвати?

Так, побутові прилади – це домашні помічники. Вони оточують нас усюди. Вони як добрі чарівники  допомагають нам скрізь, без них  було б важко.

2.Гра «Продовж речення», дорослий  буде починати речення, а діти повинні продовжити , сказавши, яка побутова техніка є у вас  дома, склавши просте чи складне речення.
– У мене вдома є…..
– Замість нас працюють…

– У кухні  в нас є …….
– У кімнаті в нас працює……

– В ванній кімнаті є…..

3.Перегляд відео.Уроки обережності «Побутові прилади»

4. Фізкультхвилинка

 

  1. .Дидактична гра « Скажи який,яка?»

Добери якнайбільше ознак до слів.

Плита ( яка?) – велика,прямокутна,біла,газова,(електрична)

Праска (яка?)- …,

телевізор(який?)-…,

пилосос(який?)-…,

лампа(яка?)-…,

годинник(який?)-…,

холодильник(який?)-…,

пральна машина(яка?)-…,

телефон(який?)-…,

магнітофон(який?)-…,

фотоапарат(який?)-..,

електричний чайник(який?)-…

6.Вправа «Склади слово» Назви побутовий прилад одним словом

М’ясо рубає – (що це?)…..

Сік вижимає(що це? )  ….

Сік чавить  (що це?) ….

Хліб пече(що це?)…

На пару варить  (що це?)…

Скоро варить  (що це?)…

Яйця варить  (що це?)…

каву варить  (що це?)…

7.Знайди 10 відмінностей

8.Знайди,що переплутав художник?

Четвер 15.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Моє житло”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

  1. Логіко математичний розвиток

Мета: закріпити знання дітей про утворення числа 7; вправляти в лічбі у межах 7,  

Хід заняття

1Відгадування загадок про цифри:

Як стілець перевернувся –

Він на цифру обернувся.

Щ це догори ногами?

Яка цифра перед нами? (4)

Ця цифра, як бегемотик,

Має кругленький животик.

Ну, а шийка, як дуга,

Вліво зігнути вона. (6)

Ця цифра дуже чепурна,

Шийку «гусачком» згинає,

Хвостик хвилькою здіймає. (2)

Ця цифра немов чарівниця,
Невеличка й круглолиця.
Яку казку не візьмеш,
Цифру три завжди знайдеш.(3)

Ця цифра тонка, пряма

І схожа на стеблинку,
Така поважна і така примхлива,
Говорить, що відважна та смілива.(1)

А ця цифра жартівлива,
Діток всіх розвеселила.
Як на хвостик повернеться,
В цифру два враз обернеться. (5)

Сім – на косу дуже схожа.
Та косить вона не може.

Вправно ніжку виставляє

У таночок поспішає.(7)

Д/г “Знайди число”

Д/г”Знайди сусіда”

Фізкультхвилинка

Математичний диктант

2 Інтегроване заняття: ознайомлення із природнім довкіллям + художньо-продуктивна діяльність

Мета: Розвиток мислення памяті уяви у дітей. виховувати любов до навколишнього, бережне ставлення до братів наших менших

  1. Бесіда про природу та розучування віршика”Чорний жук”

2. Фізкульхвилинка

3. аплікація “Казковий будиночок”

Середа 14.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Моє житло” Інтегроване заняття: ознайомлення із соціумом + розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Мета: Вчити дітей орієнтуватися у видах житлових будов, особливостях професії будівельника.
Продовжувати вчити дітей складати творчі розповіді, складні поширені речення.
Закріпити вміння втілювати в малюнку свій задум, самостійно обираючи формат і розташування аркуша паперу.
Розвивати мислення, зв’язне мовлення, творчу уяву, дрібну моторику.
Виховувати у дітей повагу до праці будівельників, дбайливе ставлення до свого будинку.

Хід заняття:

– Дітиу кожного звас є будинок

– місцеде виживете зісвоєю сім’єю.

Розкажітьде виживетеХтосьз васживе в квартирібагатоповерхового будинкухтось живевсвоєму власномуневеликому будинкуахтось живев гуртожиткупоручз безліччюсусідів.

Гуртожиток– загальнежитлобудиноку якому спільнопроживають людиПовторітьце слово інамагайтесь йогозапам’ятати.
– Розкажітьз чого складаєтьсявашбудинок?

Що в ньомує?

Скількикімнат?

Якприкрашеніваші оселі(Відповіді дітей).

– Якслід ставитисядо свого будинкущоб у ньомубув порядокі затишок?

Як видопомагаєтев цьомудорослим?(Відповіді дітей).

Д/в «Для того, щоб»

Дах потрібен дому для того, щоб …
Двері потрібні дому для того, щоб …
Вікна потрібні дому для того, щоб …
Кухня потрібна дому, для того, щоб …
Електрика потрібно дому, для того щоб …
Меблі потрібні дому для того, щоб …

– Як ви думаєте, чи легко побудувати будинок?

Чому ви так вважаєте? 


Перш ніж приступити до будівництва будинку, архітектор складає план майбутнього будинку. І потім будівельники будуть будувати будинок суворо за цим планом.

Конструювання з будівельного матеріалу  «Дім»


– А як називають людей, які будують будинки? 

Будівельники. Є багато різних будівельних професій. Давайте згадаємо їх.
– Чим займається муляр?
– Правильно, муляр кладе цеглу, будує стіни будинків.
– Чим займається столяр?
– Столяр робить з дерева двері, вікна, пороги, дерев’яні сходи.
– Чим займається маляр?
– Маляр фарбує стіни і білить стелі.
– Чим займається електрик?
Прокладає дроти, лагодить електричні прилади.

  • Чим займається слюсар-водопровідник?
    Лагодить водопровід і каналізацію.
  • Чим займається плиточник?
    Плиточник кладе керамічну плитку на стіни.
  • Чим займається дизайнер?
    Дизайнер займається оформленням квартири, підбирає гарні кольори стін, штор, підлог та інших речей в будинку, займається зовнішнім виглядом кімнат і будинку.
  • А зараз ми з вами трішки пограємось!

Фізкультхвилинка

Малювання«Будинокмоєї мрії»

Складаннятворчихрозповідей«Будинокмоєї мрії»
– 
Розкажітьпро будинокякий винамалювалив якому вихотілиб жити.
план:
1Якого розмірувашбудинок?
2Який вінзовні?
3Який вінвсередині?
4Що єнезвичайногоу вашому домі?
5Чому вихотілиб жити вцьому будинку?

  • Молодці! Ви дуже добре всі попрацювали.

Вівторок : 13.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Моє житло”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Мета: Закріпити у дітей знання про поняття «будинок». розвивати мислення,увагу,зв’язне мовлення.

Хід заняття

1. “Будинок казковий, п’ятиповерховий”. Наталя Забіла

Запитання до вірша:
– Про кого розповідається у вірші?
-Скільки поверхів у будиночку?
-Хто живе на першому поверху?
-Хто живе на другому поверху?
-Чим весь день займається білочка?
-Хто серед звірів не любить сонце?
-Коли стало тихо на п’ятому поверху?
2.Дидактична гра «Будиночок на горі»
– На картинці намальовано небо і земля.
– Покажіть небо.
Покажіть землю.
Візьміть в руки будиночок і прикладіть його до картинки. В яку частину картинки ви доклали будиночок, до неба або до землі? Чому? Давайте викладемо на картинку сонечко і хмари. Куди ви викладете сонечко і хмари? На небо. Нехай у нас навколо будинку ростуть красиві квіти. Де ви розкладіть квіти? Навколо будинку, на травичку.
Скільки у вас будинків? Один будинок. Скільки квітів? Багато квітів. Скільки сонечок? Одне сонечко. Скільки хмар? Дві хмари.
3 Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=uNdHw_ziaBg
4.Відгадайте цікаві загадки
У ньому живе моя рідня,
Мені без нього не жити ні дня.
У нього прагну завжди і всюди,
До нього дорогу не забуду.
Я без нього дихаю з працею,
Мій дах, рідний, теплий.
Лежу я у вас під ногами,
Топчіть мене чобітьми.
А завтра у двір заберіть мене
І бийте мене, колотите мене,
Щоб діти могли повалятися на мені,
Борсатися і перекидатися на мені.
Є в кімнаті портрет,
У всьому на вас схожий.
Засмійтеся — і у відповідь
Він засміється теж.
Є спина, а не лежить ніколи.
Є чотири ноги, а не ходить.
Сам завжди варто усім сидіти велить.
На моєму, друзі, екрані
Те моря шумлять в тумані,
То плоди хитає сад.
Є програми для хлопців.

Понеділок 12.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Моє житло”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Інтегроване заняття розвиток мови +  ознайомлення з довкіллям  

Мета :  збагачувати уявлення дітей про устрій людського житла, предмети домашнього вжитку, про існування різних видів домівок. Поповнити словник лексикою пов’язаною з домівкою. Виховувати дбайливе ставлення до свого помешкання, бажання піклуватися про нього, створювати затишок.

Хід заняття:

  1. Пальчикова гра « Будуємо дім»

Тук та тук, тук та тук                Із труби іде димок

Роздається всю стук                  На дверях висить замок.

Побудуємо ми дім :                  Хто б його відкрити зміг?

Тут є дах, димар на нім,           Потягнули, покрутили,

Постукали і відкрили.

Відчиняймо швидше двері

Всі заходьте до оселі.

2. Бесіда за картинами

Сьогодні на занятті ми буде  говорити про дім .

-Давайте спочатку пригадаємо житло первісних людей.

-Як називався такий дім (ПЕЧЕРА)

-Чому вони будували таку печеру ? \ щоб захиститись вір вітру, дощу, морозу.\ А від звірів печера  могла людину захистити ?

-А як називається ось таке помешкання ?  \ курінь\

-З чого люди його будували ? А зараз таке помешкання будують ?\ так\. З чого його будують ?

-Хто розкаже , де його можна побудувати, чи побачити ?

А пізніше вже люди почали будувати ось такі хати \ показ української хати-мазанки та закарпатської дерев’яної хати.

Де їх можна побачити \ етнографічний музей- «Старе село»

– Які сучасні будинки є у нашому місті \ одноповерхові, 2-во,3-ри, багатоповерхові\. З чого їх будують ? Ви всі живете в будинках хто в якому.

3. Фізкультхвилинка

4. Д/г “Продовжи речення”

Письменники, поети написали багато віршів та оповідань про рідну хату. Пропоную вам допомогти мені теж скласти вірш про своій дім. Я буде розпочинати , а ви закінчите рядок.

В світі є осель багато

Та найкраща рідна….\хата\

Де б не був, в якому краї

За домівкою…\скучаю\

Я упевнений у тім,

Що люблю свій рідний …\дім\

Ремонтуємо оселю-

Двері, вікта,стіни й ….\стелю\.

Слід кімнату…. \прибирати\

Чищу, мию і мету

Я наводжу….\чистоту\.

5. Перегляд мультфільму “Уроки тітоньки сови “Свій дім””

Пятниця 09.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Мій рідний край ,моя земля”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття

1.Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (Грамота)

2. Фізкультхвилинка

2 Заняття: «Дитина у соціумі»

Мета: поглиблювати знання дітей про рідний край,про Батківщину.Формувати поняття «Батьківщина», «Україна – держава».Виховувати почуття любові до рідної землі,рідної мови,до українських традицій.

Бесіда за картиною Дмитра Добровольського «Червона калина»

– Чи здогадалися ви, який час доби зображений на картині?

Погляньте-но, як виграє сонце гранатовим полиском на верхівках дерев, як полум’яніють кущі понад тином!

Так буває у надвечірніх сутінках.

-А чи впізнали ви зображену на полотні рослину?

Хоча художник не виписав деталей, ми розуміємо: це калина — український оберіг, один із символів нашої Батьківщини.

-Які ви знаєте вірші або пісні про калину?

-Що ще ви бачите на картині?

Уважніше розгляньмо картину.

За кущами заховалася чепурна хатинка — охайно побілена, вкрита очеретом.

Наші предки саджали калинові кущі на найпочеснішому місці у садибі — перед вікнами, мов своєрідний оберіг.

Калина і справді оберігала господарів, зокрема допомагала їм (та й нині допомагає) долати хвороби.

Запитайте в бабусі про цілющі властивості калини — дізнаєтеся багато цікавого!

Д/г «ОДЯГНЕМО ЛЯЛЬКУ»

Мета: закріпити знання дітей про український національний одяг.Впізнавати та називати предмети одягу: спідниця, сорочка – вишиванка, чоботи, вінок. Застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті Розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять. Виховувати інтерес до гри. Ігрове завдання: впізнати та назвати національність ляльки.

3. малювання “Без верби і калини нема України”

Четвер 08.09.2022

Заняття 2: Ознайомлення із природнім довкіллям + художньо продуктивна діяльність Аплікація

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1 Завдання. Розгадування загадки

2 Завдання Перегляд відео “Український вінок символіка квітів та стрічок”

3 Завдання

Заняття 1: Логіко – матиматичний розвиток

Мета:Вправляти в лічбі в прямому та зворотньому напрямку, вчити орієнтуватися в просторі. Розвиток мислення, памяті у дітей.

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1 Завдання

2 Завдання

3 Фізкультхвилинка

4 Математичний диктант

Середня група 07.09.2022

Заняття: Логіко – матиматичний розвиток

Мета: Вправляти в називанні геометричних фігур, розрізняти предмет за кольором. Вправляти в умінні орієнтуватися у просторі.

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Намалюй такіж фігури та оживи їх за допомогою різних частин тіл.

2. Вправа сходинки та знайди пропущену цифру

3. фізкультхвилинка

4. Д/г “Числа сусіди”

Вівторок 06.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Наша рідна Україна”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Розучування вірша О.Гедз

Моя бабуся гарно вишиває:

Цвітуть на полотні троянди й виноград

Розмай калиновий там грає, і дивні птахи щебетять

Навіть зєдналось чорні і червоне, мойого краю гордість і краса.

Душа народу – малинові дзвони,

Його веселка і його краса.

2. Малювання фарбами “Ой рушник, рушничок”

Понеділок 05.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Наша рідна Україна”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Привітання

Доброго ранку, небо блакитне,

Доброго ранку, сонце привітне.

Доброго ранку,ліси і поля.

Доброго ранку, Вкраїно моя.

Доброго ранку, рідний садочку.

Доброго ранку, всім миру й добра.

Завдання 2.  Відгадай загадку

Синьо-жовте полотнище гордо майорить.

Це – ознака сили й слави Української держави.

Знак держави головний – всяк його повинен знати.

Воля, слава, сила в нім. – Тож спробуй відгадати.

***********

По радіо звучить щоденно патріотична пісня,

Що возвеличує Вкраїну і прославля навічно.

  • Що означають кольори прапора?
  • Яке слово можна прочитати на тризубі?
  • Як ми співаємо гімн?

Завдання 3. Знайди державні символи України.

Завдання 4 Судоку

Завдання 5 Карта України

  • Діти, це карта України. Подивіться, тут столиця нашої держави місто…… . А які міста ви знаєте?

  • Дидактична гра « Закінчи речення»

  • Кияни живуть у ….

  • Житомиряни живіуть у…

  • Вінничани живіть у……

  • Сумчани живуть у…..

  • Попільняньці живуть у…

  • Конотопчани живуть у …

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

Завдання 6 Одягніть козачат

ПІДСУМОК.

Чи сподобалось малята,

Вам сьогодні мандрувати?

Що цікавого ви взнали? А про що розповідали?

Пятниця 02.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Мій рідний край ,моя земля”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Відгадування загадок

2. Перегляд відео “Моя Батьківщіна Україна”

https://www.youtube.com/watch?v=8jDPl3khcBs

3. Фізкультхвилинка

4. Вивчення вірша М. Познанської “Про нашу Україну” за допомогою мнемотехніки

Четвер: 01.09.2022

Реалізуємо освітні завдання за темою: “Мій рідний край ,моя земля”

Група старшого віку Вихователі: Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття

1.Вивчення вірша

Зацвітає калина,

Зеленіє ліщина,

Степом котиться диво-луна,

Це моя Україна,

Це моя Батьківщина,

Що, як тато і мама, одна

2.Перегляд відео символи Україну

3.Фізкультхвилинка

4.Творча гра «Склади віршик»

Діти добирають потрібні словаі складають тематичні віршовані рядки. Одягну український віночок – Затанцюю веселий…..( таночок) Гарні хлопці стоять біля ганку А на них сорочки….(вишиванки) Я танцюю гопак залюбки Адже в мене зручні ….(чобітки)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пятниця 08.07.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Щоб здоровим влітку бути”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Руханка для дітей

Четвер 07.07.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Щоб здоровим влітку бути”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Правила безпечної поведінки на воді

2. Аплікація “Парасолька від сонця”

https://www.youtube.com/watch?v=ct9ACzyrVVE&t=60s

Середа 06.07.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Щоб здоровим влітку бути”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Перегляд мультфільму “Вітамін росту”

2. Гра “Літо – добре, літо – погане”

Вівторок 05.07.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Щоб здоровим влітку бути”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Перегляд відео “Корисні звички”

Понеділок 04.07.2022 Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Щоб здоровим влітку бути”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1. Дослід з повітряними кульками 🎈

Пятниця 01.07.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Літо – літечко”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Уроки обережності на воді

2. Переглянте правила поведінки на воді

Четвер 30.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Морські мешканці»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Перегляд відео “Підводні жителі”

2. Гра “Впізнай тінь”

Середа 29.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Цікавинки про комах”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Цікавинки про комах

2. Перегляд мультику “Гусінь і метелик”

Вівторок 28.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

Дослід “Кольорові мандри”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

Понеділок 27.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Брати наші менші”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Перегляд мультика Уроки тітоньки сови “Уроки живої природи”

2. Відгадування загадок про домашніх тварин

3. фізкультхвилинка

4.  Розфарбуйте улюблену тваринку

Пятниця 24.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Допоможемо мамі”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Оповідання як Настуся мамі допомагала

2. фізкультхвилинка “Маленькі помічники”

Четвер 23.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Доглянемо квіти”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Росповідь як росте квітка

2. Д/г “Що ти знаєш про квіти?”

3. Догляд за кімнатними рослинами

Середа 22.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

Відтвори казку»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Знайди відмінності. 5 зображень з героями відомих казок

2.Вікторина “У казки на гостинах”. Українські народні казки 

3. Д/г “Відгадай казку”

Вівторок 21.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Виготовлення капітошки ”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Понеділок 20.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

“Кольори літа”

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Кольори веселки 🌈 Легенда про веселку

2. Аплікація “Веселка”

П’ятниця 17 .06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Літо –літечко »

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Пісня Про Літо

2. Літо з Машою

Четвер  16.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Юні атлети»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Дітям про спорт

https://www.youtube.com/watch?v=6a26F7lznMQ&t=82s

  • Що потрібен вміти спортсмен, щоб приймати участь у змаганнях?
  • Як вибрати вид спорту, якому би ви хотіли навчитися?
  • Чи може людина виступати у змаганнях у різних видах спорту?
  1. Назви вид спорту
  1. Індивідуально опрацювати картка №123

Середа 15.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Пограємо»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Д/г «Плутанина»

2. Гра впізнай по звуку

3.Індивідуально опрацювати картка№ 122

Вівторок   14.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

« Шматочок літа»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Мудрі казки. Шматочок літа

Понеділок  13.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Я знаю… Я дызнаюсь»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Прочитайте оповідання Є. Гуцало «Якого кольору слова»
  • На які запитання допитлива дитина, про яку йдеться в оповіданні, хотіла знайти відповіді?
  • Які слова їй здаються синіми?
  • Які зеленими?
  • Якого кольору слово «Осінь»?
  • Якого кольору слово «Матуся»?
  1. Цікаве малювання

3. Індивідуально опрацювати картка №118

П’ятниця 10 .06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Дитяча академія»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1.Розучуваня пісні «Чомучки»

  1. Індивідуально опрацювати Картка №120

Четвер  09.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Як ми пізнаємо світ?»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1.Перегляд мультфільму «Слоненя»  за казкою Р.Кіплінга

  • Чому слоненя всім заважало?
  • Чи добре бути допитливим?
  • Чому так важливо пізнавати світ?

2.ЩО? ДЕ? КОЛИ? (ВІКТОРИНА ДЛЯ ЗНАВЦІВ)

Середа 08.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Розумники»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

1.Запитайтейте у дітей, що вони знають про роботу «Журналіста», його завдання та основні професійні вміння місце роботи та цікаві факти.

  1. Перегляд відео «Професія журналіст»
  1. Індивідуально опрацювати Картка №119

Вівторок   07.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

««Бібліотека. Дитяча енциклопедія»»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Бесіда на тему : «Енциклопедія». Розгляньте з дітьми різні книжки (казки, збірки віршів, дитячі енциклопедії).Розгляньте їх і скажіть, що розміщується на сторінках книг.
  • Чим особлива дитяча енциклопедія?
  • Що розміщується в енциклопедії?

2Читаємо діткам Історія життя | Дитяча енциклопедія

Понеділок  06.06.2022. Реалізуємо освітні завдання за темою:

«Привіт, Літо»

Група середнього віку

Вихователі : Нерода Н.Ю.,Поляченко Н.Ю.

Хід заняття:

  1. Літо зустрічаємо, літні місяці вивчаємо

2. РУХАНКА “СОНЦЕ! ЛІТО!”

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *