ПРОПАГАНДА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Інформація

щодо проведення в закладі дошкільної освіти

Тижня здорового харчування з 04.11.2024 по 08.11.2024

У закладі дошкільної освіти №14 «Калинка» з 04.11.2024 по 08.11.2024 пройшов Тиждень здорового харчування. Основною його метою  було звернути увагу дошкільнят та дорослих на правила здорового харчування, залежність організму від продуктів, які вживаються в їжу, мотивувати дітей та їх батьків на здоровий спосіб життя.

Упродовж тижня проводилися цікаві форми роботи з усіма учасниками освітнього процесу. Для педагогів сестра медична старша провела дискусії з питань здорового харчування та його впливу на здоров’я людини, тематичний репортаж «Здорове харчування в тренді» та надала консультацію для педагогічних працівників «Шкідливі звички, наслідки». Вихователем-методистом була організована виставка матеріалів та літератури «Здорова дитина – здорова нація». Всі заходи проведені для поглиблення знань щодо правильного харчування, формування власного інтересу до ефективних засобів переходу на здорове харчування.

 В рамках проведення Тижня здорового харчування в усіх групах було проведено різні форми роботи для поглиблення розуміння сутності поняття «здорове харчування». В середній групі «Метелики» та старшій групі «Веселка» проведені:  бесіда «Ні – шкідливим звичкам»;  тематична бесіда «Щоб здоровим зростати, корисну їжу треба вживати»; мовленнєва гра «Шкідливість їжі швидкого приготування». В молодшій групі «Перлинка» вихователь провела з малюками настільну гру «Обери, що можна їсти», де діти вчилися класифікувати здорову та шкідливу їжу. У всіх вікових групах педагоги провели: дидактичні ігри «Абетка здоров’я», «Корисна, шкідлива їжа», «Розклади продукти»; переглянули відео «Корисна та здорова їжа»; виконали руханку «Вітамінка».

Разом із вихователями постарались і кухарі. Завдяки ним упродовж тижня дошкільнята куштували страви оновленого меню: котлета куряча рублена, буряк тушкований з яблуком, зрази з кисломолочного сиру з курагою, фішболі в томатно-сметанному соусі, яблуко печене з сиром кисломолочним, омлет з твердим сиром.

У всіх вікових групах діти отримали знання щодо користі харчових продуктів, разом із казковими героями закріпили правила етикету поводження за столом.

Найголовнішим результатом Тижня здорового харчування стало те, що дошкільнята запам’ятали настанови наших предків: «Овочі на столі – здоров’я в будинку», «Яблуко на вечерю – і лікар не потрібний», «Здоров’я наше – вівсяна каша».

Для батьків усіх вікових груп оновлена інформація у батьківських куточках, виготовлені папки – пересувки «Режим дня та харчування дошкільника в родині», «Здорове харчування дошкільників», проведені міні лекції «Дотримуйся правил здорового харчування», «Збалансоване харчування для всіх членів родини».

Виходячи із вищесказаного рекомендую:

1.Вихователям всіх вікових груп постійно проводити різні форми роботи з дітьми та їх батьками з теми здорового харчування.

2.Сестрі медичній старшій, Безнощенко Т.В. постійно проводити з працівниками консультації та дискусії з питань здорового харчування та його впливу на здоров’я людини.

               Вихователь-методист                    Наталія БИРКУН

                     Сестра медична старша                   Тамара БЕЗНОЩЕНКО

 

План заходів

щодо проведення «Тижня здорового харчування»

по Конотопському  закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №14 «Калинка»

з 04.11.2024. по 08.11.2024.

№ з/п Назва заходів, категорія учасників освітнього процесу  

Термін проведення

Відповідаль

ний

Примітки
Для педагогів
1 Провести в закладі дошкільної освіти дискусії, засідання з питань здорового харчування та його впливу на здоров’я  людини

(працівники закладу)

04.11.2024 Сестра медична старша
2 Консультація «Шкідливі звички, наслідки»

(педагогічні працівники)

05.11.2024 Сестра медична старша
3 Тематичний репортаж «Здорове харчування в тренді»

(працівники закладу)

08.11.2024 Сестра медична старша
4 Тематична виставка літератури «Здорова дитина – здорова нація»

(педагогічний колектив)

Протягом тижня Вихователь-методист
Для дітей
1 Дидактична гра «Абетка здоров’я»

(всі вікові групи)

Протягом тижня Вихователі всіх вікових груп
2 Бесіда «Ні – шкідливим звичкам»

(вихованці середньої та старшої групи)

05.11.2024 Вихователі середньої та старшої групи
3 Руханка «Вітамінка»

(всі вікові групи)

Протягом тижня Вихователі всіх вікових груп
4 Перегляд відео «Корисна та здорова їжа»

(всі вікові групи)

5 Тематична бесіда «Щоб здоровим зростати, корисну їжу треба вживати»

(вихованці середньої та старшої групи»

07.11.2024 Вихователі середньої та старшої групи
6 Мовленнєва гра «Шкідливість їжі швидкого приготування»

(вихованці середньої та старшої групи)

08.11.2024 Вихователі середньої та старшої групи
7 Настільна гра «Обери, що можна їсти»

(вихованці молодшої групи та групи раннього віку)

04.11.2024
8 Оформлення виставки малюнків «Харчуйся правильно!»

(всі вікові групи)

08.11.2024 Вихователь-методист
Для батьків
1 Міні лекції та відеолекторій «Дотримуйся правил здорового харчування»

(батьки всіх вікових груп)

Протягом тижня Вихователі всіх вікових груп
2 Папка – пересувка «Режим дня та харчування дошкільника в родині»

(батьки всіх вікових груп)

Протягом тижня Вихователі всіх вікових груп
3 Проведення онлайн-тренінгів для батьків «Збалансоване харчування для всіх членів родини»

(батьки всіх вікових груп)

Протягом тижня Вихователі всіх вікових груп
4 Виготовлення плакатів  «Тарілка здорового харчування»

(батьки всіх вікових груп)

08.11.2024 Вихователі всіх вікових груп

 

 

ПРОПАГАНДА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ З РАННЬОГО ДИТИНСТВА

– Ну як же, ну як же ?! – скажете Ви. Адже дитина ще мала, яка тут може бути пропаганда ?!

Але ж ні! Якраз саме час!

Так, безумовно, найкраща пропаганда – це особистий приклад, адже діти «списують» не тільки встановлені нами вдома правила, а й наші звички, в тому числі і шкідливі. Тому Ваш особистий приклад буде найбільш наочним правилом поведінки для дитини.

Давайте спочатку розберемося, що ж таке здоровий спосіб життя.

Звичайно ж, перше що приходить в голову, – це відмова від шкідливих звичок, таких як куріння, регулярне вживання алкогольних напоїв, в тому числі і пива. Але насправді, це далеко не все, що потрібно для здоров’я.
Здоровий спосіб життя – це і правильний режим сну і неспання, і правильне здорове раціональне харчування, і здорові звички, такі як зарядка, чистити зуби вранці і ввечері, обмеження перегляду телевізора і роботи з гаджетами. Також до здорового способу життя можна віднести регулярні активні прогулянки на свіжому повітрі.зож с детства 1

Будемо вважати, що з режимом сну  у вас все в порядку: ви не трудоголік і не геймер, що просиджує за комп’ютером ночі безперервно. І звичка чистити зуби у Вас з раннього дитинства, і, безумовно, дитина перейме її у Вас, як тільки навчиться тримати в руках ложку.

Як бути зі здоровим харчуванням?

Багатьох ця фраза лякає, адже здається, що практично все, що можна вважати здоровим харчуванням, несмачно. Це повна відмова від чіпсів, коли, жуйок, солодкого, жирного і так далі. Зараз існує багато теорій здорового харчування, але давайте будемо дотримуватися для початку тих, які рекомендує МОЗ. А це всього-на-всього:

– обмеження фаст-фуду і сухих перекусів. Тобто, намагайтеся їсти вдома і вчасно, тоді Вам не доведеться купувати булки, чіпси і інше, перебуваючи на вулиці – адже Ви ситі і  думка купувати їжу у Вас навіть не виникне.

– раціональне харчування. Це означає, що Ви повинні їсти в невеликих кількостях хоча б один раз в тиждень і рибні страви, і м’ясні, і каші, і як можна частіше – овочі і фрукти. Також обов’язкові молочні продукти. Ви не любите їжу з цих інгредієнтів? Тоді згадайте трохи злий, але цілком чудовий до теми жарт: «Ви не любите кішок? Ви просто не вмієте їх готувати! ». Тобто, Ви просто ще не знайшли блюдо, яке б Вам сподобалося. Наприклад, зараз в магазинах дуже великий вибір риби, і якщо Ви докладете трохи зусиль, то напевно знайдете рибну страву, яке Вам припаде до душі. Багато хто не любить сир. Але зате як смачні з нього чизкейки! Вони ніжні і повітряні, і навіть не завжди можна здогадатися, що це – сирне блюдо. І смачно, і корисно.

– збалансоване харчування. У домашніх умовах, напевно, важко домогтися ідеально збалансованого харчування, і ця фраза означає всього лише, що потрібно чергувати продукти, робити меню якомога більш різноманітним, обов’язково їсти овочі та фрукти (їх в раціоні повинно бути більше за все), каші, щодня вживати білкові продукти і трохи – жири.

Але яким чином і чи варто проводити дитині антиалкогольну, антитютюнову пропаганду?

зож с детства 2
Так, варто. Знання, отримані в ранньому дитинстві, закріплюються надовго і надійно, вони є «кістяком» особистості. Звертаючи увагу 5-річну дитину на те, що “фу, як в ліфті накурили” або на те, як непривабливо виглядає п’яний чоловік, як соромно таким бути “, тим самим ви закладаєте в його підсвідомості думка про те, що куріння – це погано , показуєте наслідки, до яких призведе надмірне вживання алкогольних напоїв, адже як правило,  люди, що зловживають алколем  виглядають досить характерно. Зауважте, що тільки вашого особистого позитивного прикладу буде недостатньо.                                                                                                                                                                                                                                          Важливо обов’язково звернути увагу дитини на те, що існують ці шкідливі звички, таким чином вже з дитячих років формуючи правильний світогляд дитини. Дітям постарше (починаючи з 11 років) варто показати документальні фільми про наркоманію, наркоманів. Звичайно, попередньо перегляньте їх самостійно, так як деякі відео на цю тему можуть сильно вразити і дорослу людину, не кажучи вже про те, як вони вплинуть на дитячу психіку. Але все ж, краще нехай у свідомості школяра віддрукується страшна картина наслідків з документального матеріалу, ніж він спробує перевірити дію наркотику на собі. На жаль, в наш час проблема наркоманії у дітей дуже актуальна. Як запропонувати такий фільм до перегляду?
З усією серйозністю скажіть дитині, що для вас дуже важливо, щоб вона у вашій присутності подивилася такий фільм.

Завжди краще попередити негативні наслідки, ніж потім їх виправляти.

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *