04.05.2022Як концентруватись на роботі під час війни?/ методичний кабінет

Ми всі вже зрозуміли, що потрібно повертатись до роботи та платити податки. Але сконцентруватись на роботі в цей час непросто, адже постійно тягне читати і переглядати новини. Та й психологічний тривожно-пригнічений стан заважає концентрації на робочих завданнях. Відволікають і постійні сигнали сирен. То ж як опанувати себе і зосередитись, радить психолог Алла КАУН.

• Визначіться, для чого ви працюєте: щоб зберегти дохід родини, щоб бути корисним суспільству, щоб підтримати економіку, щоб не сидіти без діла.
  • Ставте перед собою невеликі завдання на наступну годину чи дві. Відмічайте для себе, що впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви живі та готові діяти далі.
  • Чергуйте роботу з тими видами діяльності, що допомагають справлятися зі стресовими ситуаціями.

Знайдіть для себе відповідь на питання: “Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?” Наприклад, молитва, розмова з близькими людьми, хобі, навчання, обійми, смачна їжа тощо.

Чергуйте робочі завдання з діяльністю, з якою вам вдається зняти стрес.

Постійно будьте в контакті з собою і перевіряйте, чи маєте достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумнів, краще відновитися використовуючи стратегію чергування діяльності. Постійно переглядаючи рівень власної “батарейки” та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку симптомів ПТСР.

Джерело: poradnica.com.ua

Підготувала:  вихователь-методист Андрієнко В.О.