Старша група

 05.06.2020

 

 

04.06.2020

 

03.06.2020

 

 

02.06.2020

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
№ 25 від 21 травня 2020 року
Про затвердження Тимчасових рекомендацій
щодо організації протиепідемічних
заходів у закладах дошкільної освіти
на період карантину у зв’язку з
поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з зв метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постановляю:
1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Ця постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року.
Заступник Міністра охорони здоров’я –
головний державний санітарний лікар України В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Головного державного
санітарного лікаря України
від 21.05.2020 № 25
Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах
дошкільної освіти на період карантину у зв’язку
з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Засновники/суб’єкти господарювання повинні здійснювати оцінку ризиків щодо спроможності закладу забезпечити належне виконання цих рекомендацій, у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення та враховувати їх при прийнятті рішень щодо відновлення роботи в Умовах карантину.
1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.
При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.
2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
3. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.
4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.
5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
6. На період карантину забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників;
використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
використання килимів з довгим ворсом;
перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).
7. На період карантину рекомендується:
розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;
обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
8. Суб’єкт господарської діяльності/ засновник повинен забезпечити:
працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах;
інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;
провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.
9. Працівники повинні:
регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Пятниця 29.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я І.

Дитина в соціумі . Кругообіг добра в природі (перейти за посиланням)

 

Четвер 28.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я І.

Дитина в природному довкіллі . Вчимо тварин у Київському зоопарку (перейти за посиланням)

 

Середа 27.07.2020

Вихователі: Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Розвиток мови. Д/гра «Хто більше визначе слів на заданий звук» (перейти за посиланням)

Вівторок 26.05.2020

Вихователі: Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Грамота. Розвиваюча гра “Український алфавіт за 5 хвилин” (перейти за посиланням)

 

Понеділок 25.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Логіко-математичний розвиток.  Математична гра “Уроки рахування. Уроки арифметики для дітей” (перейти за посиланням) 

https://www.youtube.com/watch?v=ZSRCa0OUUKE

 

Пятниця 22.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І.. Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови + художня література

Тема: «Читання твору С.Маршака “Пошта”»

Мета: розширити знання дітей про пошту, про працю людей на пошті; розвивати зв’язне мовлення, вміння давати чіткі відповіді на запитання за текстом; активізувати словниковий запас дітей відповідно до теми; створювати гарний настрій, емоційне піднесення; виховувати любов до художнього слова, повагу до працівників сфери обслуговування.

Обладнання: ілюстрації за темою «Пошта», твір с.Маршака «Пошта».

Хід заняття

         

Малята, як ви гадаєте, що це ? Правильно, це сумка листоноші. Дитина розглядає кореспонденцію яка в ній знаходиться: листи, газети, журнали.

Хто залишив цю сумку? Що в ній?

2.Бесіда-розповідь про працю листоноші.

 1. Читанння твору С.Маршака «Пошта» з розгляданням ілюстрацій

                       

Запитання: Хто стукав у двері? Що приніс листоноша? Де листоноша тримає листи? З яких міст приходять листи?

4.Підсумок. Запропонувати уявити себе листоношею і розповісти про його роботу.

2. Заняття Аплікація

Тема: «Виготовлення листівки з весняними квітами».

Мета: вчити дітей виготовляти листівку, складати картон  навпіл ; вправляти у вирізуванні готових форм та їх охайному приклеюванні; розвивати дрібну моторику, окомір, естетичний смак.

Обладнання: Картон, клей, серветки, ножиці, простий олівець.

Хід заняття

1. Дидактична вправа «Які бувать листівки?». Дитина пригадує, які бувають листівки, чим вони відрізняються між собою, навіщо потрібні листівки, кого можна ними првітати.

2. Мотивація: запропонувати дитині виготовити листівку власними руками.

3.Розглядання готових листівок. Визначення їхнього змісту.

   

4.Пальчикова гра

5. Пояснення показ виконання роботи (перейти за посиланням)

https://www.youtube.com/watch?v=44h_PUxxafU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Lenx3s2LtKjfBURICsMzeUkyuL7DVfjidIUOGIOpgduRWylaKabmxdzo

6. Самостійна робота дитини.

 1. Підсумок. Чи сподобалося виготовляти красиві листівки власними руками?

 

 

Четвер 21.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Дитина в соціумі

Тема: «Подорож листівки»

Мета: розширити уявлення про дітей про пошту, поштові послуги, її призначення, працівників; формувати уявлення про поштовий транспорт; розвивати пізнавальний інтерес , увагу, мислення; виховувати пізнавальну активність , бажання допомагати.

Обладнання: ілюстрації пошта, поштовий транспорт, конверт без марки.

Хід заняття

1.Малята, ми отримали лист адресований Всезнайці.

Цей лист від хлопчика Ромчика, з яким Всезнайко відпочивав минулим літом на морі і дав адресу нашого дитячого садка. Але ж хлопчик із іншого міста як же лист потрапив сюди? Може, він уміє літати? Та ні. Лист від Ромчика приніс листоноша. Хто це? Де він працює? Де розташовується найближча пошта? Що ще, крім листів, приносить листоноша? Як до нашої пошти потрапляють листи, газети, посилки, журнали з інших міст?

2.Розгляд ілюстрацій із зображенням автомобіля, на якому написано «Пошта». Як ви гадаєте, для чого він потрібний? Чи існує поштовий потяг? Для чого він потрібний? А поштовий корабель? Для чого він? А чи є поштовий літак? Для чого він? Дорослий допомагає дитині підказками.

3.Розглядання ілюстрацій із зображення роботи листоноші(збирання бандеролей, листів і відправлення за адресою ). Що потім листоноші роблять із листами?

 1. Допомога Всезнайкові у написанні відповідного листа Ромчику (малювання малюнків із зображенням дітей). Цей лист вкладають у конверт.

5.Вправа «Відмінності». Необхідно порівняти два конверти(той, що прийшов, і той що планується відправити) і знайти відмінності.

     

 

6.Що таке марка? Поштова марка— цінний папір, що є свідоцтвом оплати поштового відправлення. Використовується шляхом наклеювання на предмет поштової пересилки і наступного погашення поштовим штемпелем. А як ще крім листа , можна поспілкуватися з людьми іншого міста, іншої країни?

7.Підсумок. Запропонувати словесно переказати шлях листа та віднести його до найближчої поштової скриньки.

2. Заняття: Логіко-математичний розвиток(на основі конструювання)

Тема: «Поштова машина» (будівельний матеріал)

Мета: вчити дітей використовувати знання про навколишній світ, знайомі способи конструювання, в конструкції виділяти основні частини(мотор, кабіна, кузов); вправляти в умінні встановлювати просторове розташування частин одна відносно другої, використовувати конструкції в іграх.                                                                                                                                            Обладнання: будівельний матеріал (конструктор лего), ілюстрації.

                                                 Хід заняття

1.До нас завітав ведмедик-листоноша. Йому необхідно швидко перевезти листи та телеграми для лісових звірят, а поштової машинки в нього немає.

2. Мотивація: Малята , давайте зробим поштову машину, на якій ведмедик швидко довезе листи звірятам до лісу.

3. Розглядання поштової машини: назвати її основні частини, уточнити їх функціональне призначення.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА  (перейти за посиланням)

4. Демонстрація послідовності будування поштової машини з будівельного матеріалу.

       

5. Самостійна робота дитини.

6. Підсумок. Обігрування готових конструкцій.

 

 

 

 

 

Середа 20.05.2020.                                                                                                                                                                               Вихователі  Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.                                                                                                             

Заняття: Розвиток мови + Малювання                                                                                                                         

Тема: «Як би я намалював весну?»                                                             

Мета:розширити та поглибити уявлення дітей про зміни в природі  навесні; вчити уявляти та складати розповідь про весняну природу, правильно і влучно висловлювати свої думки; продовжувати  вчити добирати слова з певним звуком,утворювати від поданих іменників зменшувано-пестливі форми та прикметники; розвивати образне мислення, фантазію, звязне мовлення, фонематичний слух, вміння виділяти в слові перший та останній звуки;                           Малювання: продовжувати вчити малювати птахів у гнізді; вправляти в красивому розташуванні зображення на аркуші; розвивати  естетичне сприйняття, творчу уяву; виховувати любов до природного довкілля.                                     

Матеріали: аудіозапис твору А.Вівальді «Весна», ілюстрації до теми «Весна»,  вірші про весну, простий олівець, фломастери, відеопоказ виконання роботи.

Хід заняття

1.Запропонувати послухати  твір А.Вівальді «Весна» (перейти за посиланням)                                          https://www.youtube.com/watch?v=vn40a4uOdLU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0mbKgrxKy6OmKP162KX1Gp1XuM36WxUdEmToNMjSx9w7QpJTCKkWWD5hU

Який настрій викликала у вас ця мелодія? Що ви собі уявили? Як ви гадаєте, про яку пору року ми з вами сьогодні будемо говорити? Які зміни відбуваються в природі навесні?

2.Прихід дівчинки- весни.

Як ви вважаєте, хто ця красуня, яка розбудила землю від зимового сну? Що змінилося в природі з приходом весни? Який дощ навесні?

3.Гра “Весняні слова” (дитина називає слова, пов’язані з весною, у  яких є літери: р, в, м, ш, ж, д, с, з).

4.Запропонувати стати художниками і намалювати весну за допомогою слів. Складання творчої розповіді, використовуючи ілюстрації  “Весна” та слова: чарівна весна, струмки, проміння, пташки, молода травичка, квіти.

   

5.Мовленнєва гра «Назви лагідне слово»(від поданого іменника утворити зменшувано-пестливу форму). (Трава-травичка, горобець-горобчик)

6. Фізкультхвилинка

Пальчикова гра

Малювання:

 1. Читання віршів про весну.

ВЕСНА
Ось іде весна ланами, 
Перелогами, лісами. 
Де не ступить — з-під землі 
Лізуть паростки малі.

Як опустить вниз правицю — 
Зеленіє скрізь травиця. 
Як лівицю підведе — 
Всюди листя молоде.

На берізку гляне зблизька — 
У сережках вся берізка, 
До верби підійде — ба! — 
В білих котиках верба.

А як здійме руку вгору 
До блакитного простору — 
З кожним помахом руки 
Линуть з вирію пташки.

Розквітають в луках квіти, 
Зеленіють в лісі віти. 
Все зелене, молоде… 
За весною літо йде!

       ˜”*°•..•°*”˜

ВЕСНА
Чути перший гуркіт грому,
Лине ластівка додому.
Ручаї туркочуть сині,
Абрикос цвіте в долині.

Перша бджілка вилітає,
Красне сонце прославляє
Сонце тепле, як яєчко
У пташиному гніздечку.

2.Розгляд ілюстрацій 

3. Пояснення показ виконання роботи у відео (перейти за посиланням)

4. Самостійна робота дітей

5. Підсумок. Які гарні малюнки ви намалювали, справжні художники.

 

 

 

 

 

Вівторок 19.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття : Грамота

Тема: «Звук [к], [к]. Буква К к. Читання слів»

Мета: продовжувати вчити дітей виконувати звуковий аналіз слів, розрізняти голосні, тверді та м’які приголосні звуки; закріпити знання, вміння ділити слова на склади та визначати наголошений склад в слові; ознайомити з літерою К к та її звуковим значенням; вправляти у злитому читанні складів; розвивати зорову увагу, дрібну моторику пальців рук; виховувати бажання допомагати тим, хто потребує допомоги.

Обладнання: ілюстрації з зображенням букви к, загадки, аудіозаписи космічної музики.

Хід заняття

 1. Дорослий пропонує вирушити у космічну подорож.

Надягайте всі скафандри

Розпочнем космічні мандри!

До старту залишилося 5 секунд.

Поки будемо летіти, звуковий аналіз слова космос встигнемо зробити.

2.Квіткова планета. Дорослий називає слова : космос, комета, неба, зорі, планети, місяць ніч, сузір’я, морок, пил, світло, Всесвіт. Дитина відплескує відповідну кількість звуків.

 1. Відгадування загадки:

В небі куля вогняна,

Має довгий хвіст вона.

То не зірка, не планета.

Здогадались? Це-… (комета)

 • Літеру К принесла нам комета. Яким є перший звук у слові комета? 

                 

 • Фізкультхвилинка.

А ось це фізкультпланета-

Зупиняється ракета.

Часу, дітки, ви не гайте,                                                                    

Фізкультхвилинку починайте! (перейти за посиланням)

5.Дитина читає склади

АК     УК     ИК      ОК     ІК  КОСА    КОЗА   КОМА  МАК    РАК  КОРА  

КУ      КИ    КО      КІ      КА

КОК     КУК     КИК      ІКІ     АК

6. Написатии відповідні схеми до речень.

Ми летимо на ракеті.

Зірки мерехтять.

Ракета летить швидко.

 1. Планета розумників

По крапочках обвести малюнок та розфабувати його.

8.Підсумок. Чи сподобалася вам космічна подорож? Яку літеру сьогодні вивчали?

2. Заняття: Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: На гостини до лісу.                             

Мета: узагальнити і систематизувати знання дітей про рослини і тварин лісу, їхні характерні особливості, про особливості пристосування тварин до умов середовища (способи живлення, пересування, захисту від ворогів); закріпити розуміння взаємозв’язку між рослинами та тваринами та неживою природою; активізувати словник дітей словами – назвами мешканців лісу та дієсловами; закріпити вміння розв’язувати математичні задачі, інтелектуальні завдання; розвивати творче уявлення, пізнавальну активність, логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати, систематизувати; виховувати екологічно доцільну поведінку, гуманне ставлення до рослин, тварин незалежно від особистісних уподобань.

Хід заняття:

Дорослий: Сьогодні я запрошую вас у подорож на гостини до лісу. Подорож наша буде дуже цікава . Попереду у нас безліч цікавих запитань та завдань. Перед тим, як вирушити у подорож пропоную вам відгадати загадки про мешканців лісу.

В білій одежині цілий рік ходила,

Навесні зелений кожушок наділа,

Кучері вмивала чистою росою

Та й розвеселяла білою красою. (береза)

 • Береза – це кущ чи дерево?
 • Як здогадались?

Щойно очки відкриваю –

Вам про весну сповіщаю.

Син сніжку і сонця ніжник –

Називаюсь я …(підсніжник)

 • Підсніжник – це дерево, кущ чи трав’яниста рослина?

А скажіть-но ви мені:

Хто прокинувсь навесні,

А всю зиму міцно cпав,

Тільки лапу він смоктав? (ведмідь)

 • Ведмідь – це рослина, птах, комаха, риба чи тварина? Чому так думаєте?
 • Чи можна ведмедя назвати травоїдним? (хижаком?)
 • Чому ведмідь спить взимку?

Що то воно: в воді водиться,

З хвостом родиться.

А як виростає,

Хвіст відпадає? (жаба)

 • Де живуть жаби?
 • Яку користь вони приносять в природі та людям?
 • Чи можна жабу назвати красунею?
 • Як змінити слово жаба, щоб звучало лагідно?

Дидактична вправа «Хто зайвий?»

– Хто зайвий на картинках? Чому?

 

Дуже добре впорались із завданням. Якщо так гарно знаєте мешканців лісу пропоную сідати у поїзд та мерщій їхати до лісу.

Активізація іменників та дієслів у мовленні.

Діти повторюють за дорослим останні слова рядків римовки та звуконаслідування й виконують відповідні рухи, які він показує.

Потяг їде…(їде, їде)  (роблять колові рухи руками)

Потяг мчить…(мчить, мчить)  (тупають ногами).

Потяг вітер обганяє: ш-ш-ш…(ш-ш-ш, ш-ш-ш)  (піднімають руки вгору)

Аж у вухах той свистить: ссс…(ссс, ссс)   ( махають руками над головою).

Уповільнює ходу: ч-ч-ч…( ч-ч-ч, ч-ч-ч)     (згинають руки в ліктях)

І дає гудок він: ууу…(ууу, ууу)  (прикладають долоні трубочкою до рота)

Фізкультхвилинка

Ось ми й дісталися до лісу. Гарно тут, чи не так? Підкажіть мені, будь ласка, й покажіть: хто що робить? Дорослий називає когось або щось, а діти відповідну дію та імітують її. Зайчик …(стрибає), метелик…(літає), травичка…(росте), квіти…(розквітають), сонечко…(пригріває), а наші діти…(усміхаються)! Все в лісі набирається  сили, росте, міцнішає!

Гра “Назви рослину”

 

Як багато у лісі різних дерев, кущів, трави та квітів. Давайте пограємо в гру

Гра «Які бувають ялинки»

Дуже багато у хвойному лісі ялинок. Цікаво, чи знають малята, які ялинки бувають? Дорослий називає ознаку ялинки, якщо таке буває, діти імітують, якщо не буває – тупають ногами та крутять головою.(Ялинки бувають високі, низенькі, вухаті, маленькі, рогаті, великі, зубаті, пухнасті, колючі, м’якенькі).

Гра «Луна»

Сова пограє з нами в цікаву гру, яка називається «Луна».

В лісі тут живе луна: на-на.

Все повторює вона: на-на.

Чи зможете повторити за совою, як це робить луна?

Де живе гіпопотам? ( там-там)

Хто не любить темні ночі? (очі-очі)

Сови люблять світлі дні? (ні-ні)

Коли пташка в’є гніздо? (до-до)

До появи пташенят? (ат-ат)

Чи у лісі бачили літак? (так-так)

Правду кажете мені?  (ні-ні)

Гра «Політ джмеля»

Чуєте, чуєте? Хто це до нас летить?

Сам смугастий, волохатий,

Все літа побіля хати.

– Я не бджілка – всім скажу!

Відгадайте хто я, бо вкушу. (джміль)

Гра «Весняні квіти»

Джміль – трудівник подарував нам диво – квіточки.

   

Підсумок. Як же гарно у лісі на гостинах! Вам було цікаво? А що сподобалось найбільше?

Мудра матінка природа завжди нас вчить бути розумними, кмітливими, радісними, добрими.

Бережіть природу, любі діти,

Я до цього все життя вас закликаю.

Хто байдуже ставиться до неї,

Той у грудях серденька не має.

 

 

 

 

Понеділок 18.05.2020

Вихователі: Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Логіко-математичний розвиток

Тема: «Числа від 1 до 10. Геометричні фігури»

Мета: закріпити навички порядкової та кількісної лічби в межах 10, знання про склад числа, уміння розв’язувати прості задачі ; продовжувати формувати вміння знаходити в навколишньому оточенні предмети, які нагадують за формою кулю, куб циліндр, піраміду; розвивати творчу уяву, фантазію, уважність, старанність у виконанні завдань.

Обладнання: ілюстрації геометричних фігур, ілюстрації до завдань.

Хід заняття

1.Гра “Не помилися” . Порядкова і зворотня лічба в межах 10.

2.Гра «Обери зайву фігуру у кожному ряду”

2. Гра «Архітектори» на ілюстраціях зображені будівлі із геометричних фігур, кубів, циліндрів куль.

 

-Які фігури були використані? Скільки в будівлях кубів? Куль? Циліндрів?

3. Фізкультхвилинка (перейти за посиланням)

4. Розв’язування задач, та записати їх у  вигляді прикладів.

Мавпа шила собі жилетку. Зробила в ній чотири петельки пришила п’ять гудзиків. Скільки стане гудзиків і петель , якщо забрати один ґудзик?

Слоненя зірвало з однієї пальми 2 банани, з іншої -1. Усі банани воно склало в кошик. Скільки всього бананів склало слоненя?

Папуга вирішив порахувати, скільки всього, лап у його друзів мавпочки й слоненятка.

5. Гра «Доміно» допоможи правильно розставити крапки до кожної цифри.

         

 1. Підсумок заняття. Які цікаві завдання вам сподобалися?

2.Заняття: Дитина в соціумі

Тема: «На пошті»

Мета: розширити знання дітей про пошту, про працю людей на пошті; закріпити поняття «адреса»; дати знання про інші види зв’язку(таксофон, телеграф); ввести в словниковий запас дітей слово листування та узагальнювальне слово кореспонденція; виховувати повагу до людей сфери обслуговування.

Попередня робота: читання вірша С.Маршака “Пошта”

Обладнання: ілюстрації до твору С. Маршака «Пошта»

Хід заняття

 1. До нас надійшов лист. Як знайшов цей лист свого адресата? Розглядання конверта. Що таке адреса? Пояснення слова листування

2. Повторити адресу дитячого садка.  (Вулиця Проспект Миру, будинок 58). У конверті на адресу нашого садочку надійшли журнали для дітей .

 

3. Розглядання ілюстрацій до твору С. Маршака «Пошта». Запропонувати дитині обрати одну з ілюстрацій та розказати про неї.

 

4. Бесіда- розповідь про працю листоноші. Пояснення значення слова кореспонденція. Які ще способи спілкування людей ви знаєте? Для чого потрібен телеграф? У яких випадках посилають телефонограму? (Перегляд відео “Історія поштової справи для дітей) (Перейти за посиланням)

5. Підсумок. Хто розносить нам листи, телеграми, журнали, газети? (листоноша).

 

 

Пятниця 15.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови+ Художня література

Тема: «Вивчення вірша М. Познанської «Про золоті руки»

Мета: поглибити знання дітей про руки як невід’ємну частину людського організму; ознайомити з будовою людських рук, назвами пальців; формувати уявлення про значення рук для людини, їх функції; вчити виразно читати та запам’ятовувати вірш; виховувати повагу до працьовитих людей.

Обладнання: ілюстрації на яких зображені люди, що виконують різноманітні дії.

Хід заняття

1.Розглядання рук. Діти називають частини рук(передпліччі, лікоть, кисть, долоня, пальці).

 1. Дидактична вправа «Ручка права, ручка ліва». Розглядання ілюстрацій, на яких зображені люди, що виконують різноманітні дії. Описати дії, повторити їх самостійно.

3.Д/г «Що вміють руки». Дитина називає дієслова(писати, в’язати, шити, грати, готувати тощо).

4.Д/г «Руки які?». Дорослий пропонує дитині пояснити, коли руки називають невтомними, золотими тощо.

 

5.Читання вірша М. Познанської «Про золоті руки».

Сідайте, діти, у гурті:                    Ми часто бачим мозолі

Зустрілися ми знову!                    На їх долонях, діти.

Про славні руки золоті                 Всі вдячні золотим рукам,

Я поведу розмову.                        Я теж їх поважаю.

Ті руки звичні до землі,               Тож хочу розповісти вам

Будують, вміють шити…               Усе про них, що знаю.

Запитання: Про що ведеться розмова? Що вміють робити руки? Що з’являється на натруджених руках?

 1. Повторне читання і заучування вірша.
 2. Підсумок. Міркування дитини «Як треба берегти руки?».

2. Заняття: Аплікація (в стилі орігамі)

Тема: “Сукня для принцеси своїми руками”

Мета: вправляти дітей у вмінні створювати вироби в техніці «Орігамі»; продовжувати вдосконалити навики дітей робити правильні, чіткі згини; розвивати просторову уяву, пам’ять, творчі здібності, упевненість в своїх силах, конструктивне мислення; розвивати дрібну моторику рук; виховувати бажання створювати прекрасне власними руками, спонукати дітей до бажання прийти на допомогу.

Обладнання : відео-ролик виконання роботи, кольоровий папір

Хід заняття

Дорослий: Діти сьогодні до нас завітала незвичайна гостя. Давайте привітаємося і спитаємо у неї  хто вона?

– Доброго дня діти!  Я познайомитися сьогодні рада з Вами! Кличуть мене принцеса Орігамі.

 

 

Дорослий: Так це ж сама принцеса Орігамі, повелительница країни Орігамі. Але чому ж вона така сумна? Давайте спитаємо її!

– Принцеса, чому ви сумуєте?

Принцеса: Мене запросили на свято, але я не можу піти, тому що зла чаклунка нагнала сірі хмари на моє царство, адже ви знаєте, що де хмари, там і дощ, а моє царство  паперове і я не встигла сховатися від дощу і моє платтячко намокло і в ньому не можна піти на свято, а мені дуже хотілося там побувати.

Дорослий: Мені здається, що ми можемо допомогти принцесі Орігамі! Як ви думаєте як ми зможемо це зробити? (Зробимо нове платтячко)

Дорослий:  Я думаю, що ми допоможемо  сумній принцесі! Ми для неї виготовимо нове плаття і вона зможе піти на свято

Фізкультхвилинка

Відео-показ виконання роботи

Самостійна робота дітей.

Дорослий: Принцеса Орігамі діти хочуть подарувати вам гарні плаття і ви зможети піти на свято у новому вбранні.

Принцеса Орігамі: Яка краса!!! Дякую вам малята за гарний подарунок.

Підсумок: Ми здійснили добру справу,і принцеса знову посміхається та зможе потрапити на свято.

 

 

Четвер 14.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Логіко-математичний розвиток

Тема: «Завдання від фіксиків»

Мета: формувати бажання пізнавати нове, викликати подив від зустрічі з несподіваним; закріплювати дні тижня, пори року;

продовжувати вчити дітей оперувати цифрами, закріплювати вміння співвідносити кількість предметів із цифрою, вправляти в розрізненні кількісної та порядкової лічби , визначати суміжні числа; вправляти у прямій та зворотній лічбі в межах 10; знання про структуру задачі; розв’язувати віршовані задачі, розвивати у дітей математичне та логічне мислення, активність,  зорову і слухову  пам’ять;

Матеріал:  ілюстрації звірів: мишки, жабки, зайчика, лисички, вовчика, ведмедя; теремок; цифри від 1до10; запис музики пісні про Фіксиків; картки до гри «Знайди пару», конверти з цифрами від 1 до 10; картки-приклади;

Хід заняття

Сьогодні у нас з вами заняття з математики, і до нас на заняття завітали мультяшні герої, а щоб відгадати які саме потрібно послухати мелодію (Фіксики) (Перейти за посиланням)

Фіксики підготували для вас цікаві ігри-завдання

Гра «Запитання – відповіді»

 • Який сьогодні день тижня?
 • Який день тижня був вчора?
 • Який день тижня буде завтра?
 • Який день тижня буде далі?
 • Скільки всього днів тижня?
 • Назви дні тижня?
 • Яка зараз пора року?
 • Скільки всього пір року?
 • Назви чотири пори року?
 • Який зараз місяць?
 • Який місяць був?

.Завдання №1.

Діти сідають за стіл.

Подивіться на ці ілюстраціїї і скажіть з якої казки ці  герої? (Відповіді дітей.)

Так , діти , ці герої з казки «Теремок». А хто прийшов перший до теремка? (Відповіді дітей.)

 • Хто був другий?
 • Хто був наступний ? (Діти пригадують казку і називають порядок приходу звірів до теремка.
 • Скільки всього звірів? (6)

Завдання №2

Подивіться що ви  бачите? ( цифри)  1, 5,  3, 2, 4, 7, 6, 9, 8. Назвіть їх.

Знайдіть цифру яка відповідає кількості звірів? (Цифра 6)

Завдання №3

Розкажіть нам склад чисел 6, 8. 10.

Завдання №4

Розмістіть цифри у порядку зростан­ня від 1 до 10 і полічи їх в прямому та зворотньому напрямку.

Завдання №5

Наступне завдання.  Дорослий називає числа, а дитина називає його сусідів.

Число 2 — сусіди 1, 3; число 3 — 2 і 4; число 5 — сусіди 4 і 6; число 4 — сусіди 3 і 5; число 6 — сусіди 5 і 7; число 8 — сусіди 7 і 9.

Завдання №6

Розгляд ілюстрації Кози Дерези.

 • Діти  відгадайте  з якої казки цей герой? (Відповіді дітей.)
 • Послухайте , пісеньку яку співала коза. (Перейти за посиланням)
 • Хто з вас уважний і ска­же, яка цифра в ній зустрічається? (цифра 3)

Завдання №7

Послухайте, наступне завдання і порахуйте та запишіть ці задачі.

Під кущами, вздовж ріки,

Оселилися жуки.

Син і донька, батько й мати.

Спробуй всіх порахувати?

( Жуків було четверо.)

 • Правильно порахували .

Побачимо, як ви виконаєте наступне завдання.

Найвеселіші мишенята

У  трьох пішли гуляти.

А троє прийшло до них пізніше

І стало всім ще веселіше.

Вони сміялись і співали.

А скільки їх? Хто порахував?

( Всього мишенят було   шість.) (3+3 = 6)

Завдання №8

Логічна розминка «Уважні та кмітливі».

Мета: розвивати швидкість мислення, висловлювати свої судження і доводити їх.

Дайте відповіді на запитання:

 • Скільки хвостів у двох корів?
 • Скільки лап у індика?
 • Летіли горобець, ластівка, оса. Скільки всього летіло птахів?
 • Скільки ніг у карася?
 • Скільки крил у поросят?
 • Скільки горішків у порожній склянці?
 • Скільки вогників у світлофора?
 • Скільки крил у курки?
 • Скільки сторін у круга?
 • Скільки зернят у соняшника?

Завдання №9

Гра «Знайди пару»

Дорослий: От ви виконали всі завдання  від Фіксіків. Вони дуже задоволені гарним результатом.

Підсумок. Діти, що сьогодні вам особливо було цікаво виконувати на занятті?

2. Заняття: Ознайомлення з соціумом

Тема: «Всі професії важливі-вибирай на смак»

Мета: систематизувати знання дітей про працю дорослих; розширювати уявлення про професії, їх значення, основні трудові дії а інструменти, якими необхідно користуватися; збагачувати словниковий запас дітей назвами професій та інструментів; розвивати бажання брати участь у посильній праці, виховувати повагу до праці дорослих.

Обладнання: ілюстрації з серії «Ким бути?», предметні картинки.

Хід заняття

 1. Загадка про руки:

Їх у нас всього лиш дві,

Але дуже майстрові:

Кожен день вони працюють:

Шиють, варять, щось будують.(Руки)

 • Для чого потрібні руки?
 1. Тлумачення прислів’я.

Роботящі руки гори звернуть.

 1. Розглядання ілюстрації із серії «Професії».

Запитання: Людина якої професії зображена на ілюстрації? Які інструменти їй необхідні для роботи? Яка з цих професій найважливіша і чому?

4.Д/г «Що було б, якби…»(Якби не було тієї чи іншої професії)

Підвести дитину до розуміння того, що всі професії важливі.

 1. Д/г «Що предмет розповість про себе». Вибрати один предмет із поданих ілюстрацій і від його імені цікаво розповісти, чим він є , з чого зроблений, хто його зробив, для чого він призначений.

6. Д/г «Хто і що робить з цим предметом». Дорослий називає предмет, а дитина відповідає на запитання: Що з ним роблять? Хто?

     

7. Підсумок. Запропонувати дитині намалювати, ким би вона хотіла стати в майбутньому.

 

 

Середа 13.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови + малювання

Тема: «Мій одяг»(складання описової розповіді про одяг за опорними схемами), малювання  “Плаття для принцеси” 

Мета: розширити знання дітей про предмети одягу; вчити складати описові розповіді за схемою, дотримуючись правильної послідовності; збагачувати словниковий запас дітей поетичними виразами; вправляти в умінні правильно вимовляти звук [ф]у словах іншомовного походження(фабрика, фігура, форма, футболка, фартух, фотограф); розвивати пояснювальне мовлення; виховувати зосередженість, контрольно-оціночні здібності, 

Обладнання: листівка-запрошення, опорні схеми, ілюстрації одягу для хлопчика та дівчинки. 

Хід заняття

 1. Нам прийшла листівка-запрошення на демонстрацію моделей одягу.

–  Що демонструють на такому показі? Хто демонструє? Який одяг демонструють?

2. Розгляд ілюстрацій з моделями одягу.

 

3. Послухай слова і подумай, як ці слова пов’язані з темою бесіди.

Слова: фабрика, фігура, футболка, фотограф.

4. Складання описової розповіді за опорною схемою.

5. Д/г «Одягни Оксанку та Андрійка». Речі хлопчика і дівчинки переплуталися. Знайди одяг хлопчика і одяг дівчинки та розклади його в шафи. Чому ти обрав для Андрійка цей одяг? Якого він кольору? Що на ньому зображено? Як ти вважаєш який светр обере Оксанка? Чому? Хто тратить більше часу на одягання? Чому?(Дівчинка: прикраси, зачіска) Які прикраси використовують жінки? Які проблеми виникають в тебе під-час одягання?(гудзики, шнурки, кнопки.)

 

6. Завдання на розвиток дрібної моторики рук .Закріпити вміння зав’язувати шнурки.

7. Дидактична вправа «Чиє це вбрання». Дорослий зачитує поетичні вирази і пропонує дітям придумати, кому вони належать: золотаво-червоне вбрання; рукави, як сонячні промені; корона горить, як сонце; сукня, наче зоряне небо; стрічки, як маків цвіт.                                                                                                                                                             

 Малювання “Плаття для принцеси”

Мета: продовжувати вчити малювати одяг, декоративні елементи; розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук; 

 виховувати бажання створювати прекрасне власними руками,спонукати дітей до бажання прийти на допомогу 

Обладнання: простий олівець, кольорові олівці, відео-показ виконання роботи.

Хід заняття

Дорослий:подивіться, до нас в гості прийшла Попелюшка!

Як ви думаєте  яка на ній сукня? (брудна, рвана)

 Чому у неї такий одяг (бо Попелюшка дуже багато працює)

Дорослий:Правильно, Попелюшка виконує дуже багато важкої і брудної роботи. Сьогодні вона прийшла до нас за допомогою, у неї трапилася біда: Попелюшку запросили на бала ошатного сукні немає. Хресна-фея зараз зайнята і в даний момент не може допомогти Попелюшку, а вона так хоче потрапити вчасно на бал. Чи не погодитеся ви  стати ненадовго чарівниками і допомогти нашій Попелюшці? 

Давайте намалюємо красиве плаття. Та не просто красиве, а казкову бальну сукню для Попелюшки. Нехай вона в цьому платті прийде на бал, так принц буде вражений і очей відвести не зможе.

Дорослий: А щоб  краще виходило, ми трішкии відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Відео-показ виконання роботи

Самостійна робота дітей.               

Підсумок. Які прекрасні сукні вийшли , Попелюшка буде в захваті! Діти, якби не ви, то Попелюшці ні за що не вдалося б потрапити на бал! Феї залишається тільки змахнути чарівною паличкою і все сукні перетворяться на справжні, а Попелюшці вже не потрібно буде турбуватися, адже до будь-якого свята у неї готовий наряд!

 

Вівторок 12.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мовлення + Грамота+ Дитина в природному довкіллі

Тема: Читання слів.Схема слів”

Мета: продовжувати вчити дітей виконувати звуковий аналіз слів різної звуко-складової структури, виділяти словесний наголос і визначати його місце у слові; вправляти у читані слів та речень, вмінні складати речення на задану тему; розвивати мислення; закріплювати знання дітей про ознаки весни, називати весняні квіти; згадати народні  прикмети пов’язані з травнем; Виховувати вміння бачити красу весняної природи;

Обладнання: ілюстрації звукових схем слів, картинки на схему «весна».

Хід заняття

1.Загадка про весну.

Назви весняні місяці. (Березен, Квітень, Травень).

Як про ці місяці в народі кажуть ? (Березень із водою, квітень із травою, травень із квітами.)

 

2. У дитини  звукова схема. Необхідно прочитати схему відповідно до назви  місяця

3. У травні люди закликають дощик: (читання заклички напямять)                                                                                                       Іди, іди, дощику,
Зварю тобі борщику
В полив’янім горщику,
Іди, іди, дощику.

Діти, а чому дощ так потрібен навесні? Особливо у травні? (Дощ дуже потрібен рослинам, які прикрашають нашу землю.)

— А які квіти що зявляються на весні ви знаєте? 

                                                                                                     

4. Гра «Визнач місце наголосу»

Слова: весна, хмара, квіти, сонце, ріка, трава, тепло, шпаки, небо…

5. Фізкультхвилинка

6. Читання складів та речень

ВА      ВО                   ВУ                ВИ 

ВІЛ      ВІ                    ВАМ             ВОНА           ВОНО          ВОНИ

ІВАН       НОВИНИ       НАЛИВ       ВИЛИВ         СЛИВА

У ОЛІ СЛИВИ.

СЛАВА ВІВ ВОЛА.

7. Вправа «Склади речення». Розглянути картинки на тему «Весна» і скласти речення та схематично його записати.

8. Зустріч із весною. Виразно промовити слова веснянки.

Ой, весна, весна, днем красна.

Що ти нам, весно, принесла?

9. Підсумок. Чи раді ви зустрічі з весною? Чи любите ви цю пору року? Розкажи, як ти готувався до зустрічі з нею( які завдання виконував на занятті).

 

 

Пятниця 08.05.2020

Заняття: Художня література + Аплікація

Вихователі Оникієенко Т.І., Маленко Я.І.

Тема: «Обговорення вірша Н. Красоткіної «Планета Земля»

Мета: формувати уявлення у дітей про Всесвіт та планету Земля; дати поняття про те, з чого складається планета, про елементарні умови існування на Землі, про людей, які населяють нашу планету; розвивати вміння уважно слухати віршований твір, відповідати на запитання, пояснювальне мовлення; виховувати любов і бережливе ставлення до нашої планети закріпити вміння вирізувати окремі даталя та розміщувати їх відповідно до зразка.

Обладнання: вірш Н. Красоткіної «Планета Земля», відеоролики, кольоровий папір, клей, ножиці.

Хід заняття

 1. Вступна бесіда з використанням відео про нашу планету. Як називається наша планета? Чому її називають дочкою Сонця? Як можна назвати Сонце для планети? А батько, напевно, Всесвіт. Що таке всесвіт? У великому всесвіті перебуває багато планет, зірок, галактик. Серед них і наша планета Земля. Як ви гадаєте, з чого складається наша планета?                                                                                                                                                                                                                Перегляд відео( перейти за посиланнам)

 

2.Читання та обговорення вірша Н.Красоткіної «Планета Земля»

Планета Земля

— Тепер мені Землю цікаво вивчати
І виникли в мене питання свої.
Про нашу планету я все хочу знати,
Відкрийте, будь ласка, секрети її.
— Земля має форму кулясту — знайому.
Всередині — жар, наче сонце горить.
Там всі речовини у стані рідкому,
І все це в ядрі безперервно кипить.
Тверда оболонка його огортає
Або літосфера навколо ядра.
Частина, що зверху її покриває,
На нашій планеті — земна є кора.
В корі є западини дуже глибокі,
Там води озер, океанів, морів.
На материках є ще й гори високі.
Великих багато й малих островів.

— А де ми живемо? Дозвольте спитати!
Бо сумніви є до цієї пори.
— Людина і звірі, жуки і пернаті,
Живуть на поверхні земної кори.
Тут люди вирощують різні рослини,
І плавають в морі, у небо летять.
Корисні копалини є на глибинах,
І людям їх треба для себе дістать.
Та нас на поверхні чека небезпека,
З земною корою пов’язане все.
З вулканів розноситься попіл далеко,
Не раз землетрус нашу землю трясе.
Розплавлена лава, що магмою зветься,
Нестримно із жерла вулкана летить.
По схилах гори аж в долину несеться,
Спалити все може і знищити вмить.

— А суші поверхня і дно на глибинах
Подібні? Скажіть Ви, будь ласка, мені.
— Подібні рельєфи усюди, дитино,
Є гори й рівнини на суші, й на дні.

— Я мрію, щоб Ви мені ще розказали
Які у земної кори складники?
— Поглянь! Це породи гірські й мінерали,
Це глина в яру, та каміння й піски!

— А що таке грунт? Чи гірська це порода?
— Ні-ні! На породі ніщо не росте!
А грунт дуже цінним створила природа
І це на планеті — руно золоте!

— А чому це так? І відмінність у чому?
— В грунтах речовини поживні всі є,
Волога й повітря у грунті м’якому.
І кожна рослинка вживає своє.

— А хто, крім рослин у грунтах проживає?
— Це гарна домівка тваринкам дрібним!
Черв’як там і мишка, і кріт хатку має,
Личинки й жуки також селяться в нім!

— Я прошу Вас дуже, мені розказати,
Корисні копалини, що це таке?
— Це газ і вугілля, граніти і нафта,
Знайти сіль і срібло — завдання важке.
Вони залягають на різних глибинах,
Хоч дещо у нас під ногами лежить.
Без них обійтися не може людина,
Без деяких просто не зможе прожить.

— А що з них уміє людина робити?
Без чого у світі нам не обійтись?
— Без солі кухонної нам не прожити.
Мій любий, до світу цього придивись!
Людина метали з руди виплавляє,
З металу будує мости й літаки!
Вугіллям і торфом — свій дім зігріває,
А з нафти — горюче й мастила тривкі.
Усе научилась робити людина,
Хоч доля людей на Землі непроста.
Пісок під ногами, граніт є і глина,
Тому ми будуєм красиві міста.

— Я щиро вам вдячний і дуже щасливий!
Про нашу планету все буду я вчить.
Земля наче казка, замріяне диво
Круг Сонця у космосі чорнім летить!

Запитання: Що є на планеті Земля? Яку форму має наша планета? Що міститься всередині нашої планети? Які водні ресурси має планета? З чого складається суша? Який холодний материк на планеті Земля? Що люди роблять на планеті Земля?

 1. Повторне читання вірша.
 2. АПЛІКАЦІЯ відео показ виконання роботи (перейти за посиланням)

5. Підсумок. Придумати речення про Землю: «Я люблю планету Земля за те, що…»

 

 

Четвер 07.05.2020.

Вихователі Оникієно Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Логіко-математичний розвиток

Тема: « Чарівна країна Математика»

Мета: закріпити знання дітей про геометричні фігури, цифри і числа в межах 10. Про склад числа із двох менших чисел.  Формувати вміння дітей розв’язувати задачі. Виховувати увагу, пам’ять та мислення дітей. Розвивати логіко-математичні здібності у дітей.

Обладнання: набір цифр від 1 до 10, геометричні фігури.

                                       Хід заняття

-Діти ,ми з вами завітаємо до країни Математики:

«І сувора, і кмітлива Математики країна

Праця тут іде завзято

Вмій лиш спритно рахувати,

Додавати, віднімати

Вмій збагнути все кмітливо,

Дати відповідь сміливо.

Ледарів у нас немає

Хто руки не піднімає?

Вирушаємо у путь –

Нас цікаві речі ждуть.»

Завдання 1.

Дидактична гра: «Якщо знаєш, лічи далі.»

Дорослий називає число, а дітина лічить від цього числа прямою і зворотньою лічбою.

«Покотись веселий м’яч,

Швидко-швидко побіжи

В кого будеш ти в руках

Від … починаєш рахувать.»

Завдання 2.

Дидактична гра: «Порахуй звуки і покажи цифрою»

( дорослий  відбиває кількість звуків, дитина рахує і показує цифрою їх кількість)

Завдання 3.

«Розв’яжи задачу»

(діти самостійно «записують» задачу та її розв’язок)

1)Якось бігло через ліс 8 кіз

5 були з них білі-білі

Ну, а інші сірі-сірі

Скільки бігло через ліс

Сірих кіз?

2)Посадив ведмідь в лісочку

6 берізок, 3 дубочки

Рахувати сам не вмів,

То ж зозулю попросив:

Почала вона літати

Почала вона кувати

Та не може полічить

Ну ж бо ви допоможіть!»

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Завдання 4.

Дорослий показує геометричні фігури. Чим схожі і чим відрізняються? У вас є картинки і ви повинні виконати з ними завдання.

Дидактична гра: «На що схоже?»

Завдання 5.

«Чарівні будиночки»

(діти «записують» склад чисел із двох менших).

Завдання 6.

Дорослий – А тепер перевіримо, який ти в мене кмітливій. Уважно слухайте завдання.

Вправа «Так чи ні»

(якщо «так» – плескайте в долоні, якщо «ні» – тупотіть ніжками)

«Влітку опадає листя …»

«Трикутник має 4 сторони …»

«Три жирафи мають три шиї …»

-Молодці, ви добре працювали і гарно виконали завдання. На цьому наше заняття закінчене.

Підсумок. Чим ми займалися на нашому занятті? Яке завдання найбільше сподобалося?

2. Заняття: Дитина в природному довкіллі

Тема: «Весняний настрій»

Мета: продовжувати формувати в дітей поняття «ліс», «дерева», «кущі»; збагачувати знання дітей про рослини лісу, про його призначення для людей та живих істот; дати знання про те, що ліс- унікальна екосистема, сукупність рослин і тварин, які не можуть існувати окремо одне від одного; розвивати світогляд дітей; виховувати екологічну культуру, шанобливе ставлення до рослин, стійкий інтерес до природи.

Обладнання: Ілюстрації із зображенням лісу, аудіозапис звуків лісу.

Хід заняття

1.Гра «Незвичайна подорож».

В подорож цікаву вирушаємо,                 Тож вирушати до лісу вже час,

Багато цікавого у лісі відшукаємо.           Зелена краса чекає на нас.

 • Ось ми і у лісі. Послухайте звуки лісу. Що ви чуєте?(перейти за посиланням)
 • Що таке ліс? Ліс- це унікальна екосистема. Ліс- це багато дерев, рослин, тварин, птахів. Ліс схожий на великий будинок, який має кілька поверхів і навіть підвал- товщу грунту, населену тими, хто пристосований до життя в землі.
 1. Розглядання ілюстрацій із зображенням лісу.

 

– Спробуйте уявити, кого іще ми можемо побачити в лісі, що почути.

 1. Фізкультхвилинка
 1. Бесіда «Різні види лісів».

Якщо в лісі ростуть лише дуби, то це діброва, берези- березняк, лише сосни- сосновий бір, а ліс в якому лише ялинки, називається ялинник.

Який ліс називають мішаним? Як називають ліс в якому ростуть сосни та ялинки? Якщо в лісі ростуть різноманітні дерева, крім хвойних, то цей ліс який? Хто живиться всім тим, що росте у лісі?

 1. Розв’язування екологічних задач.

Ліс- це зелена окраса України, і її необхідно оберігати.

Ситуація 1

Діти в лісі розпалили вогнище.

 • Дивіться, тут уже розпалювали вогнище. Розпалімо й ми тут своє,- запропонував Андрій.
 • Навіщо тут? Ходімо під дерево, там затишніше,- заперечили дівчата. Хлопці пішли туди, куди вони показали, викопали яму, землю відкинули подалі, щоб не заважала.
 • Чи порушили правило поведінки в лісі діти? Яке саме?

Ситуація 2

Марійка та Андрій бігли лісовою стежкою і раптом побачили на землі пташеня , яке не вміло літати. Вони пошукали навколо гніздо, з якого воно випало, але не знай шли і вирішили взяти його із собою.

 • Чи правильно вони вчинили?

Ситуація 3

Михасик та Василько йшли лісом. Зненацька прямо перед ними з’явилася білка. Один із хлопчиків спритно накрив її шапкою. «Тепер моя будеш!»- із задоволенням сказав він.

 • А як би вчинили ви?

 

 1. Підсумок. Читання вірша.

Люди, бережіть ліси-

Джерело добра й краси!

Щоб росли по всіх долинах

Сосни, в’язи та ялини, Бережіть ліси!

Білці, куниці та ведмежаті

Ліс- це родина й житло.

Кожній тварині хочеться мати

Дім, де є мир і тепло.

 

 

 

 

 

Середа 06.06.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови

Тема: «Чарівна природа рідного краю»(опис природи Т. Г. Шевченком) 

Мета: пробуджувати в дітей інтерес до прекрасного, людей мистецтва, до поезії, зокрема віршів Т. Г. Шевченка  про природу рідного краю; вчити дітей складати образні описи природи, використовуючи ілюстрації до картинки, правильно вживати іменники з прикметниками і дієсловами; закріпити вміння будувати прості поширені речення різних типів із сполучником тому що; активізувати словниковий запас дітей словосполученнями і словами: хлюпочуться, качалка, ряска, палає, дівчинка-дитина, свитина…; розвивати зв’язне мовлення, вміння мислити і робити самостійний опис; виховувати любов до природи нашого краю, до її краси і неповторності, інтерес до творчості Т. Г. Шевченка.

Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка.

Хід заняття

1.Хто, зображений на портреті? Хто такий Т. Г .Шевченко? Чим прикрашений портрет Т.Г Шевченка?

 1. Розглядання ілюстрацій. Як вони пов’язані з іменем Т. Г. Шевченка? Ці гарні картини, на яких зображена природа, намальовані д чарівних рядків із віршів Т. Г. Шевченка.

3.Розглядання книги «Кобзар». Чи знаєш ти, хто написав цю книжку? Дай відповідь.

        

4.Читання вірша «Зацвіла в долині червона калина».

 

Зацвіла в долині
Червона калина;
Ніби засміялась
Дівчина-дитина.
Любо, любо стало!
Пташечка зраділа
I защебетала…
Почула дівчина,
І в білій свитині
З біленької хати
Вийшла погуляти
У гай на долину.

Ти впізнав цей вірш?  Який кущ співаний у вірші? З ким поет порівняв у вірші червону калину?

5. Розглядання ілюстрації до вірша «Встала весна». Як змінюється природа весною? Як про це говориться у вірші? Як можна описати весну. Весна яка? (Добір прикметників)

6. Мовленнєва гра «Скажи далі»( продовжити речення із сполучником тому що: Сонечко пригріває, тому що… . Квіти квітнуть, тому що … . Всі усміхаються, тому що… )

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (перейти за посиланням)

7. Розглядання ілюстрації до вірша «Тече вода з-під явора…». До якого вірша ця ілюстрація? Як ніжно поет у вірші назвав качат? Їхню матір? Дивлячись на ілюстрацію, можна сказати, який був день? Пояснення слів ряска, хлюпочуться із зачитуванням речень із вірша.

8. Запропонувати дитині обрати ілюстрацію, за якою вона б хотіла скласти розповідь-опис. Складання розповіді-опису.

9. Підсумок. Читання віршів Т.Г. Шевченка (За вибором дитини).

2. Заняття: Малювання

Тема: “Квітучий сад”

Мета: закріпити вміння дітей малювати дерева; розвивати уяву, фантазію; заохочувати використовувати набуті раніше вміння та навички малювання пензликом, патичком; виховувати любов до природи, захоплення красою природи та бажання передати свої враження в малюнку.

Обладнання:  аркуш паперу А-4, пензлик, гуашева фарба коричневого, зеленого, рожевого, білого кольорів, патички, стаканчик з водою.

Хід заняття

Перегляд-відео показ виконання роботи (перейти за посиланням)

 

 

Вівторок 05.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

 1. Заняття: Грамота                                                                                                                                                                                                  Тема: Звуки [п], [п’]; ознайомлення з літерою Пп;                                                                                                                            Мета:формувати навички звуко-буквенного аналізу та синтезу слів, читання складів, слів; розвивати фонематичний слух, сприйняття , увагу, пам’ять, мислення, пізнавальну активність, мовлення; розвивати дрібну моторику рук; виховувати самостійність та інтерес до занять.Обладнання: ілюстрація Незнайко, предметні малюнки, зошити олівціХід заняття
  1. Організаційний момент

  З’являється Незнайко.

  Незнайко говорить що йому сподобалося бути на наших заняття і сьогодні він завітав знову щоб дізнатися щось нове , цікаве.

  • З якою літерою ви познайомилися на попередньому занятті?( З літерою К)
  • Які звуки позначає на письмі ця літера?( Твердий приголосний[к] та м’який приголосний [к’] ) Пригадайте слова з цими звуками. Прочитайте слова з літерою к. Діти читають слова: кіно, колесо, кіт, Клава, котик, візок.                              * * Сьогодні ми будемо знайомитися з наступною буквою Пп.
 1.              
  • Відгадайте загадки .

  Просила коваля сумна,

  Щоб погострив їй зуби,

  Бо не могла ніяк вона

  Перепилити дуба.

  Ви здогадалися, хто я?

  Мабуть, подумали- змія?

  То це якраз помилка,

  Я- госторозуба…(пилка).

  (І. Січовик)

  Скрізь, неначе крокодил,

  Встромить ніс-насос.

  І якщо почує пил,-

  Всмокче…(пилосос)

  (І. Січовик)

  – Як ви здогадалися, що це? З якого звука починаються слова- відгадки до загадок? (Звука [п]Який це звук? Твердий приголосний) Викласти слова- відгадки звуковими фішками. Скільки в цьому слові звуків? Скільки голосних? Приголосних? назвіть усі голосні( приголосні) звуки у слові. Скільки в ньому складів? Поплескай скільки разів, скільки у слові складів. Придумай свої слова зі звуками[п]та[п’]. Ти називав багато слів, а тепер пригадай слова дії зі звуками[п],[п’]: працювати, писати, прохати, підстрибувати, присідати, підбивати, спати, підмітати.

  Д/г «Скажи навпаки»

  Дорослий називає склад зі звуком [п] або [п’], а діти змінюють ці склади навпаки(наприклад: па-пя, пе- пє, пи-пі,  пу-пю,ап-ап, уп- упь).

 

 • Склади речення зі словами: пилка, пилосос. Визнач кількість слів у реченні .

Дорослий пропонує дитині показати кількість слів у реченні у різні способи( крокування, підстрибування, диригування).

Послухай вірш про літеру П.

Гарні хлопці- молодці

Закопали два стовпці.

Третій їм допомагав-

Перекладину поклав.

Втіха нашій дітворі:

Буква П вже у дворі.

(В. Гринько)

 

-На що схожа ця нова велика й мала літера Пп? Напишіть літеру П вказівним пальчиком у повітрі. Спробуйте утворити літеру П за допомогою рук і ніг. Із чого можна утворити літеру П?

Пальчикова гра «Човник»

Ми на човнику гойдались,

Раз-угору, раз- униз.

Ми під мостом пропливали.

Покатались-зупинись!

Вигнуті долоні тильним боком уверх розхитують, потім перевертають долонями догори, і нарешті, спокійно кладуть на стіл.

Підготовка руки до письма.

2. Заняття: Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: «Червона книга природи»

Мета: розширювати знання дітей про тваринний і рослинний світ рідного краю; дати поняття про Червону книгу, її призначення як книги болю і тривоги; ознайомити дітей із заповідниками України, їх природоохоронними функціями; підвести до розуміння необхідності охорони навколишнього середовища; спонукати дітей до міркування, роздумів; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання:  Червона книга, предметні малюнки із зображенням тварин, ілюстрації заповідників.

Хід заняття

 1. Розглядання ілюстрацій про природу. Про що розповідає ця книга? (про рослини та тварин які занесені до Червоної книги) Як ви здогадались?

2. Знайомство з Червоною книгою. Що вам нагадую червоний колір? Що роблять люди. Коли капає, біжить або ллється кров? (Розповідь дорослого з розгляданням сторінок Червоної книги)

3. Д/г «Що станеться, якщо…»Розповісти про те , що станеться , якщо зникнуть квіти, комахи , птахи, згинуть дерева і т. д .

4. Фізкульхвилинка (перейти за посиланням)

https://www.youtube.com/watch?v=Y1RCPEhzR70&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs&index=7&t=0s 

5. Розповідь про заповідники, про тварин, що завезені з інших країн.

6. Д/г «Хто звідки?» Потрібно розселити тварин в місця їх проживання

7. Обговорення ситуацій на екологічну тематику.

Наприклад: Хлопчики гуляли, на майданчику, аж раптом побачили, як на квітку сіла велика голуба бабка. «Упіймаймо її,- запропонував один хлопчик.-Покажемо всім яка вона красива». «Не можна ловити бабок»,- сказав другий хлопчик. Хто з хлопчиків був правий?

Підсумок. Ловити й знищувати комах не можна, так само, як і виловлювати птахів та звірів. Бабка дуже гарна і корисна комаха. Вона ловить у повітрі мух, комарів , мошок, якими живиться. Другий хлопчик правильно зупинив товариша.

8. Підсумок. Повторити правила поведінки у природі

 

 

 

Понеділок 04.05.2020

Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

 1. Заняття: Логіко – математичний розвиток

  Тема:Ознайомлення з українськими грошовими одиницями. Складання та розв’язування задач”                            Мета: закріпити вміння дітей розрізняти і називати дні тижня, геометричні фігури; вправляти в умінні порівнювати цифри, які стоять поруч, розвивати вміння складати та розвязувати задачі. Дати дітям уявлення про поняття «гроші», «купюра», «монети», продовжувати знайомити  дітей з грошовими одиницями України. Формувати вміння дітей зіставляти ціни: дорого – дешево. Розвивати мислення, уяву, зв’язне мовлення, пам’ять. Виховувати інтерес до занять з математики та основ економічної культури.                                                                                                                 Матеріал:  іграшки звірят: лисиця, білка, ведмідь, їжак, мишка, вовк, горобець, зайчик,  геометричні фігури, цифри в межах 10, гроші, математичні набори.                                                                                                                                            ХІД ЗАНЯТТЯ:                                                                                                                                                                  – Сьогодні з вами діти у  нас  буде заняття з математики. Але перш ніж почнемо наше заняття давайте прочитаємо листа який нам надійшов.                                                                                                                                                              Читання листа звірят до дітей:                                                                                                                                                            «Шановні діти, пишуть вам звірятка з казкового лісу. В нашому лісі сталася біда. Поселився в ньому чаклун. Він забрав нашого зайчика і зачинив у великому замку. Ми намагалися його врятувати, але нам це не вдалося. Допоможіть нам будь-ласка.»                                                                                                                                                                          -Ну що, допоможемо?  Тоді вирушаємо в подорож. На початку подорожі нам потрібно провести відлік. І так: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1- Вирушаймо (діти сідають за столи).

  Дорослий: Одного  сонячного ранку, зайчик грався на лісовій галявині. Та несподівано налетів чаклун, посадив зайчика в мішок і поніс його до себе в замок. (дорослий звертає увагу на малюнок замку). Чаклун пообіцяв випустити зайчика тільки тоді, коли звірята виконають його завдання. Звірята намагалися врятувати свого товариша, але ніяк не можуть дістатися до замку, бо всі дороги, які до нього ведуть, заплутані. Ходили-ходили звірята цілий тиждень та не змогли врятувати зайчика. 

                                                                                                                                                   * В перший день тижня прийшов рятувати зайчика ведмідь. Та не зміг дійти до замку, бо заблукав. Діти який це був день тижня? (Понеділок).

  • На другий день тижня зайчика вирішив врятувати вовчик. І теж не зміг потрапити до чаклуна. Коли приходив вовчик? (Вівторок).
  • Лисичка сказала, що в неї гарний нюх і дорогу до замку знайде неодмінно. На третій день лисичка вирушиладо замку. Вона блукала, блукала і так не дісталася до замку.(Середа).
  • Тоді попросили друзі допомоги у їжачка. Він мудра тваринка. На наступний день їжачок вирушив на допомогу. Але чаклун ще більше заплутав доріжки і їжачок засмучений повернувся додому.В який день їжачок вирушив на поміч? (Четвер).
  • Вранці п’ятого дня пішла рятувати зайчика білочка. Який то був день тижня. (П’ятниця).
  • На слідуючий день побігла до замку мишка. Мишка теж не змогла врятувати зайчика. Який день тижня? (Субота).
  • Потім полетів горобчик. Це був сьомий день тижня. Але високі дерева затулилизамок і горобчик не зміг до нього потрапити. (Неділя).
  • Молодці , вірно назвали дні тижня. Давайте пригадаємо їх знову. Я буду називати, яка тваринка приходила. А ви  говорити в який день тижня цьому відповідає. Починаймо.
  • Ведмедик – понеділок;
  • Вовчик – вівторок,
  • Лисичка – середа,
  • Їжачок – четвер;
  • Білочка – п’ятниця,
  • Мишка – субота,
  • Горобчик – неділя.                                                                                                                                                  Дорослий: Молодці, ви дуже уважні. Але нам час виконувати завдання Чаклуна.                                   
  • Завдання 1                                                                                                                                   
  • Чаклун заховав геометричні фігури, щоб їх знайти, потрібно відгадати загадки. (Діти відгадують і викладають геометричні фігури)                                           
  • Я без сторін і без кутів,                                                                                                                                                         Як звуся — відгадай.                                                                                                                                                                І на малюнках дітлахів                                                                                                                                                           У сонечку впізнай. (Круг)
  • Маю я три сторони                                                                                                                                                                  І три кути.                                                                                                                                                                              Чи мене назвати                                                                                                                                                            Зможеш ти? (Трикутник)
  • Він давно знайомий мій,                                                                                                                                                      Кожен кут у нім прямий.                                                                                                                                                          Всі чотири сторони                                                                                                                                                                Однієї довжини. (Квадрат)
  • На квадрат я дуже схожий                                                                                                                                                         Маю теж чотири сторони.                                                                                                                                            Тільки дві з них протилежні —                                                                                                                                Однакової довжини,                                                                                                                                                               А сусідні — різні. (Прямокутник)

   Дорослий: Яка геометрична фігура вийде, якщо у квадрата забрати одну сторону і один кут?  (трикутник). А якщо круг витягнути? (Овал). А якщо у прямокутника всі сторони зробити однаковими? (квадрат). Молодці гарно виконали завдання.

  • За те, що ви вірно виконали завдання, чаклун прислав нам фотографію зайчика. Тільки він якийсь дивний. Як ви думаєте, чому? (Він складений з геометричних фігур. Діти називають геометричні фігури).

  Завдання 2

  •  У чаклуна в замку, в кожній кімнаті живуть чарівні цифри. Але їм сумно, бо в них немає сусідів. Давайте їм допоможемо.

  Завдання 3                                                                                                                                                                       Складання та розвязування задач (записати їх у вигляді прикладів)

Дорослий:  Діти, погляньте, чаклун відпустив нашого зайчика. Зайчик такий радий, він нам дуже дякує за допомогу, і хоче з вами трішки порухатися у фізкультхвилинці

Фізкультхвилинка 

  https://www.youtube.com/watch?v=5gxZ2-Hoyqo                                                                                                                                      Діти зайчик сказав що чаклун був зовсім не злий, а самотній. Йому було сумно жити одному в такому великому замку. І зайчика він не ображав, а просто з ним грався. Зайчик пропонує зробити в цьому великому замку дитячий садочок для маленьких лісових звірят. Але у чаклуна зовсім не має іграшок. Як же  звірятка будуть гратися. Що можна зробити, як допомогти? (Купити іграшки)                                                                                                                               

* Діти, а де можна купити іграшки? В якому магазині (промисловому). А чи можна купити іграшки в продуктовому магазині? А чому? 

                                            

* Що таке товар? Правильно, це все, що продається.                                                                 

*  Хто виробляє товар?(виробники)                                                                                 

* Хто його купує? Так, виробник виробляє, а покупець – купує.                                      

* Від чого залежитьціна товару? Чи всі товари мають однакову ціну? Чому? Від чого залежить ціна товару? (1. Від  якості. 2. Від вкладеної в нього праці. Чим більше часу і матеріалу вкладено в товар, тим дорожче він буде.)

 • Які товари ви знаєте? Молодці! Товаром можуть бути різні речі: хліб, молоко, машини, посуд, меблі тощо. А іграшки можуть бути товаром?
 • Що нам потрібно, щоб купити іграшки? (Гроші)
 • Як називаються гроші на Україні (Гривні).
 • Які бувають гроші? (Паперові та металеві)
 • Як називаються паперові гроші? (Купюри)
 • Як називаються металеві гроші? (Монети)

 • А де дорослі беруть гроші? (працюють)
 • А де нам взяти гроші? Я вам казала, що ліс казковий. І в цьому лісі дерева чарівні. Подивіться на них, що замість листочків росте на деревах?

 • Ну що, підемо до магазину іграшок? 
 •                                                                            
 • Діти, подивіться, на прилавку є різноманітні іграшки. Навіть ціна на них є. Лялька коштує – (3 грн). Машинка – (2 грн). Що дорожче, лялька чи машинка? На скільки дорожче? На скільки машинка дешевше ляльки? Чому лялька дорожче машинки?                                                                                                                                                                                         У дівчинки є 5 гривень, чи зможе вона купити і ляльку, і машинку?                                                                            Хлопчик хоче купити м’ячик і скакалку. Мячик коштує – 2 гривні, і скакалка – 2 гривні. Що дорожче? У хлопчика 3 гривні. Чи зможе хлопчик купити м’ячик і скакалку? Чому? Скільки гривень не вистачить хлопчику? 
 • Друга дівчинка хоче купити для дитячого садочка велику пірамідку та ляльку. Пірамідка коштує 4 гривні, а лялька 3гривні. Що дорожче? Що дешевше? Скільки потрібно грошей, щоб купити   дівчинці ляльку та пірамідку?(7грн)
 • Діти купують іграшки і складають їх на окремому столику.                                               
 • * На цьому наша чудова подорож до казкового лісу завершується. Іграшки ми залишимо для звірят. А нам час повертатися додому. Для цього нам потрібно знову порахувати.10, 9, 8…..1,0.                                                                       Підсумок заняття. Чиї завдання ми сьогодні виконували? Яке вам завдання найбільше сподобалось?

                                                                                                                                                                                                                                    2. Заняття: Ознайомлення з соціумом

Тема: «Земля- наша спільна домівка»

Мета: систематизувати та поглибити знання дитини про планету Земля, познайомити з глобусом як моделлю планети Земля; формувати уявлення про склад Сонячної системи; дати елементарні знання про рух землі навколо Сонця й навколо своєї осі, зміну пір року, дня і ночі; розширити знання про різноманітний рослинний рослинний і тваринний світ на планеті , про причинно-наслідкові зв’язки та процеси у природі; розвивати інтерес до пізнання цікавої інформації про Землю; виховувати любов до планети Земля і бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання: ілюстрація глобуса, предметні малюнки , відеоролики.

Хід заняття

 1. Розглядання глобуса. Як називається наша планета? Яку форму має планета Земля? Який колір переважає на ній? Чому? Що є на планеті Земля, крім води?

2.Розглядання сонячної системи. Що ви бачите навколо планети Земля? Назвіть планети, які ви знаєте. Чому всі планети, які ви перелічили називаються планетами Сонячної системи? Сонце- це планета чи зоря? З чим можна порівняти Сонце? Яке значення має сонце для планети Земля? Які пори року бувають на нашій планеті?

3.Перегляд мультфільму Зміна пір року відповідно до руху Землі. (перейти за посиланням)  https://www.youtube.com/watch?v=M3D9t0UJ_xI чотири пори року   

4.Д/г «Коли це буває?». Розглянувши картинку з явищами природи, необхідно пояснити, якої пори року це відбувається.

   

5. Розглядання зображення чорного і білого кольорів (день і ніч).

Що означають ці кольори? А чи знаєте ви, чому буває день і ніч?  Що відбувається, коли Земля обертається навколо своєї осі? Для чого нам треба, щоб змінювалися частини доби? (перейти за посиланням) 

https://www.youtube.com/watch?v=bvhC1m0EHbo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2FiR2kSTV3hN-9dEJAMHNF5Kbpa156trvDJAExEm2sNB-C_Ecnog_WxxI

 1. Тварини і рослини теж живуть на нашій планеті.

Д/г «Хто де живе?». Роздивитися малюнки із зображенням тварин різних широт і назвати де вони живуть.

   

 1. Підсумок.

Д/вправа «Придумай речення про нашу Землю»: Я люблю свою планету Земля за те, що … .

 

 

Четвер 30.04.2020. 

Вихователі Оникієнко т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Дитина в природному довкіллі

Тема:

«Азбука безпеки спілкування з тваринами у зоопарку»

Мета: розширити знання дітей про різноманітність тварин у зоопарку та умови їхнього життя; пояснити різницю між клітками та вольєрами; розвивати пізнавальну активність, увагу, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до тварин в неволі, безпечну поведінку під час відвідування зоопарку.

Обладнання: ілюстрації із зображенням тварин, зображення вольєрів та кліток.

Хід заняття

 1. Діти ми отримали листа від диких тварин. Тварини запрошують дітей до себе в гості, але в листі немає адреси.

Що це за місце. Де живуть різні тварини і де їх можна побачити разом?

2. Подорож до зоопарку. На чому можна вирушити у подорож? Пригадайте правила поведінки в зоопарку. Чим небезпечні жарти біля кліток з тваринами?

 1. Д/г «Хто  зайвий». Серед поданих ілюстрацій вибрати тих тварин , яких не зустрінеш в зоопарку. І пояснити, чому це так.

4.Бесіда про тварин в зоопарку.

Запитання: Як розміщують тварин у зоопарку, щоб вони не завдали шкоди одна одній? Навіщо тваринам клітки? Хто може заходити до клітки? Як доглядають працівники зоопарку за тваринами? Чи безпечна їхня робота? Чому?

Окрім кліток в зоопарку є вольєри. Розгляд зображень кліток і вольєрів і з’ясовують, що спільного між ними і чим вони відрізняються.

 1. Фізкультхвилинка (перейти за посиланням)

6.Д/г «Нагодуй тварину». Вибрати картинку із зображенням їжі і покласти її біля відповідної тварини, пояснити свій вибір.

 

7.Підсумок. Перегляд відео тварини в зоопарку (перейти за посиланням)

Як ви вважаєте, чи подобається тваринам жити у зоопарку? Адже це може бути єдиною можливістю для виживання хворої тварини або тієї, яка постраждала від рук людини. Пригадайте правила спілкування з тваринами.

2. Заняття: Логіко-математичний розвиток (на основі конструювання)

Тема: “Перехрестя” (будівельний матеріал)

Мета: закріплювати вміння дітей споруджувати будівлі, поєднувати свої будівлі за одним задумом і використовувати під час гри; стимулювати в дитини творчу ініціативу, фантазію, практичне експериментування пошукового характеру; виховувати зацікавленість до ігор з будівельним матеріалом.

Обладнання: дрібний та крупний будівельний матеріал, універсальний пластмасовий конструктор, іграшкова машинка.

Хід заняття

1 Пригадати спостереження за рухом транспорту та пішоходів на перехресті.

Запитання: Що допомагає водіям дотримуватись правил дорожнього руху на перехресті? Для чого потрібен світлофор? Які дорожні знаки допоможуть людям правильно перейти перехрестя? Як ви гадаєте чи обов’язково дотримуватись правил дорожнього руху? Що може трапитись?

Перегляд повчального мультику “Азбука безпеки на дорозі – світлофори і перехрестя” (перейти за посиланням)

 1. Мотивація. Давайте збудуємо перехрестя і, використовуючи його у грі, закріпимо правила дорожнього руху.

3. Пальчикова гра в музичному супроводі (перейти за посиланням)

 1. Розгляд ілюстрації « Перехрестя»: звернути увагу на споруди, які розташовані поряд, їх форму, розмір, розміщення.

 

4.Підготовка до конструювання , пригадати техніку міцного поєднання конструкцій.

Робота дитини .

 1. Підсумок- обігрування споруди з використанням дорожніх знаків та іграшкових машин для закріплення правил дорожнього руху.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середа 29.04.2020.

Вихователі Оникієнко Т.І, Маленко Я.І.

Заняття; Розвиток мови.

Тема: «Що таке добре, що таке погано»(складання розповіді за серією картин)

Мета: формувати у дітей вміння сприймати та осмислювати моральні категорії добра і зла; вчити оцінювати вчинки людини та складати розповіді за серією ілюстрацій; спонукати дітей до позитивних моральних вчинків; розвивати вміння вирішувати моральні проблеми; виховувати прагнення робити гарні вчинки.

Обладнання: ілюстрації «Що таке добре, що таке погано?». Відеоролик про доброту.

                                                                        Хід заняття

1.Розповідь-загадка.

Одного разу вулицею йшов дідусь, спираючись н велику палицю. Він був старенький, від старості зігнувся і йшов, дивлячись собі під ноги. Назустріч йому, піднявши голову до неба і щось там роздивляючись, біг хлопчик. Він не помітив дідуся і штовхнув його. Дідусь дуже розгнівався на хлопчика. Але хлопчик нахилився до дідуся і щось сказав йому. Дідусь подобрішав і посміхнувся. Що ж хлопчик сказав дідусеві, що він перестав обурюватись?

-Як ви гадаєте, діти, хлопчик здійснив хороший вчинок чи поганий?

2.Бесіда про хороші і погані вчинки людей. Які ви знаєте хороші вчинки? А які погані? В який колір ви б зафарбували зображення хороших вчинків? А в який поганих?

3.Д/г «Добре і погано». Необхідно назвати слова – назви хороших і поганих дій (із власного життя).

4. Фізкультхвілинка (перейти за посиланням)

5. Розглядання ілюстрацій із серії «Що таке добре, що таке погано».

   

Потрібно оцінити вчинки, які зображені на ілюстраціях. Як ви розумієте слово добрий? Що може бути добрим? Якими словами можна замінити слово добрий?

6.Перегляд відеоролику про доброту (перейти за посиланням)

7. Підсумок. Заучування прислів’я «Добре діло роби сміло».

2. Заняття: Малювання

Тема: “Мої рятівники”

Мета: продовжувати вчити дитину передавати форму машини спеціального призначення, вміти зобразити її на аркуші паперу передаючи всі елементи транспорту у своєму малюнку; розвивати увагу уяву, мислення, акуратність у виконання роботи; виховувати повагу до праці пожежників

Обладнання: ілюстрації із зображенням машини спеціального призначення, загадки, аркуш А-4, простий олівець, фломастери, відеоролик поетапне малювання машини спецпризначення.

Хід заняття

 1. Читання загадок про автомобілі

Є великий, є малий,
З вантажами, легковий.
По дорогах поспішає,
У собі людей катає.
                            (Автомобіль)

Хвостом воду бере,                                                                                                                                                                           Хвостом випускає,                                                                                                                                                                                Як вогонь розбушувався                                                                                                                                                                            Його поливає,                                                                                                                                                                                       Спішить, сурмить:                                                                                                                                                                                    “Дорогу дай!”                                                                                                                                                                                   Мигає синім оком                                                                                                                                                                       Примчиться вчасно і біда                                                                                                                                                                        Людей обійде боком.                                                                                                                                                                                                              (Пожежна машина)

Запитання: Які автомобілі ви знаєте? Що таке машини спеціального призначення? Для чого їх використовують люди? Хто їзде на таких машинах?

2. Намалюємо машину яка приїде нам на допомогу під час пожежі

3. Розгляд ілюстрації пожені машини

 

4. Пальчикова гімнастика

5. Перегляд відеоролику як правильно намалювати пожежну машину (перейти за посиланням)

6. Самостійна робота дітей.

7. Підсумок. Закріпити номери телефонів служби порятунку

 

Вівторок 28.04.2020. 

Вихователі: Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Грамота

Тема:  Звуки[к],[к’]. Літера Кк.

Мета: закріплювати знання дітей про звуки[к],[к’]; ознайомити з літерою Кк; формувати навички звуко-буквенного аналізу та синтезу слів, читання складів, слів; розвивати фонематичний слух, сприйняття, увагу, мислення, пізнавальну активність, готувати руку до письма; виховувати самостійність та інтерес до занять.

Обладнання: ілюстрація Незнайко, предметні малюнки, зошити, олівці.

                                                       Хід заняття

1.Організаційний момент. Прихід Незнайки

Психогімнастика «Лікарі природи»

Добрий день, сонечко!( Піднімають ручки вгору, вітаючись із сонечком.)

Добрий день, земелько!(Опускають ручки вниз, вітаючись із земелькою.)

Добрий день, водичко!(Простягають ручки вперед, вітаючись із водичкою.)

Добрий день, вітерець!(Ставлять ручки до плечей вітаючись з вітерцем.)

2.Основна частина

 1. З якою літерою ви ознайом илися на попередньому занятті?(З літерою В)

Які звуки позначає на письмі ця літера?( Твердий приголосний (в) та м’який приголосний (в’) Пригадайте слова з цими звуками.  Прочитайте слова з літерою В. Діти читають слова : лава, віл, мова, сова, слова, слава, він.

2.Розгляд малюнків. Хлопчики і дівчатка які граються.

 

Кого ви бачите на першому(другому) малюнку? Що роблять хлопчики(дівчатка)? Чи можуть ці діти гратися разом? Чим відрізняються малюнки? Що між ними спільного? Чи можуть дівчатка гратися машинками, а хлопчики- ляльками? Складіть речення за цими малюнками. Визначте кількість слів у реченні.

Показати кількість слів у реченні можна різними способами(крокування, підстрибування, диригування).

-Імена дівчаток, які зображені на малюнку, починаються звуками[к],[к’]. Як звуть дівчаток?(Катруся, Кіра, Клара) Імена хлопчиків зображених на малюнку, також починаються, також починається звуком[к]. Як звуть хлопчиків? (Кирило, Костянтин).

3.Д/г «Добери риму»

 

 • Пригадаймо слова, що схожі за звучанням.                                                                                                                                                                 4.-Послухайте вірш та визначте найбільш повторюваний звук у цьому вірші.

Клава котика катала на калиновім візку.

Колотилось, калатало криве колесо в піску.

Колотилось, калатало, поки впало на пісок.

 • До-ка-та-ли-ся!- сказали Котик, Клава і візок.                                                                                                                                                                                 (А. Німенко)

Демонстрація малюнка із великою й малою літерою Кк.

 • Які звуки позначає літера К? Приголосні звуки [к],[к’] позначають однією літерою великою та малою Кк.                                                Послухайте вірш про літеру К.
 • Буря дерево ламала, била віти, вигинала,
 • Та сучок лиш розщепила- в букву К перетворила.
 • (Л.Андрієнко)
 • На кого може бути схожа ця нова велика й мала літера Кк?
 • Напишіть літеру К вказівним пальчиком у повітрі.
 • Спробуйте утворити літеру К за домомогою рук та ніг. Із чого ще можна утворити літеру К?
 • Навчаємо читати з буквою Кк   (перейти за посиланням)
 • https://www.youtube.com/watch?v=-tz29FmDMUI

Пальчикова гра «Квіти»

Зранку всі чудові квіти весело розкрились

І до сонця потягнулись, і росою вмились.

Тильний бік долоні лежить на столі, пальці зібрані в жменю. Діти розтуляють долоню, пальці розчепірюють.

Підготовка до письма. Літера Кк

 

Підсумок. Незнайку, з якою літерою ми сьогодні ознайомились? Що вам сподобалось робити на занятті?

Заняття: Дитина в природному довкіллі

Тема: «Природні і стихійні лиха»

Мета: Поглибити знання дітей про такі природні явища, як гроза, злива, буревій; вчити дітей, як слід поводитись під час природного лиха; розвивати уважність мислення; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших.

Обладнання: аудіозапис грози, зливи, шуму буревію, картина в. Васнєцова «Перед грозою».

Хід заняття

1.Слухання аудіозапису звуків природи. (перейти за посиланням)

Чи впізнали ви, що це було? Коли ми чуємо грім, що на небі з’являється? На небі з’являється блискавка. Які зміни відбуваються в природі під час грози? Якою стає природа?

Так під час грози неб стає темним, низьким, навіть, страшним. Уся природа наче зачарована, вона чогось чекає. Художники часто зображували природу на своїх картинах.

2.Споглядання картини В.Васнєцова «Перед грозою».

Якими кольорами художник передав стан природи? Що вам подобається в цій картині, а що ні?

А зараз заплющи очі і уяви, що ти потрапив в цю картину.

На небі з’являється блискавка, гримить грім, виникає почуття страху самотності. Що ж робити? (відповіді дітей)

3.Фізкультхвилинка (перейти за посиланням)

 1. Правила поведінки під час грози, зливи, буревію (перейти за посиланням)

Як ви вважаєте, чому потрібно дотримуватись цих правил?

Підсумок. Запропонувати дитині для закріплення правил поведінки під час природнього  стихійного лиха різні ситуації, а діти мають знайти вихід з них.

 

Понеділок 27.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Логіко-математичний розвиток

Тема: «Числа один-десять. Розв’язування задач. Орієнтування в часі»

Мета: продовжувати вчити дітей лічити в межах 10; учити прямої та оберненої лічби;  закріпити нази геометричних фігур; закріпити знання про склад чисел в межах 10; в умінні складати задачі; дати уявлення про задачу;  навчати орієнтуватися в часі.

Обладнання: малюнки інопланетян та літаючої тарілки, ілюстрації зображень годинників 

Хід заняття

1.Організаційнй момент

Діти, до нас сьогодні завітав незвичайний гість.

-Хто це, як ви гадаєте? Так, це Еллі. Він інопланетянин. У нього дорогою від бабусиної планети додому зламалася літаюча тарілка.

2.Мотивація

Еллі просить нашої допомоги. Він хоче повернутися додому, але не знає, як туди потрапити без своєї літаючої тарілки.

3.Основна частина

-На чому можна полетіти в космос? Так, на ракеті! Спробуймо збудувати ракету.                                                                                                                                       

   Д/г «Збудуй ракету» (З геометричних фігур викласти космічну ракету) 

                   

  Спробуймо запустити нашу ракету.  А щоб ракета наша злетіла потрібно виконати математичні завдання                                    Д/гра «Лічи далі»                                                                                                     

   Коли ракету запускають у космос, то обов’язково починають відлік часу від 1-10. Спробуймо спочатку викласти на столі перед собою цифри від 1 до 10. (Порядкова і зворотня лічба від будь якого числа)

Д/гра «Склад числа »

     

ФІЗКУЛЬХВИЛИНКА (перейти за посиланням)

Д/гра «Не помились»

 Задача – це невеличке оповідання, у якому є числові показники. Щось відбувається і необхідно дати відповідь, щось обчисливши. Тобто задача складається з умови і запитання.                                                                                                   Послухайте уважно завдання та спробуйте розв’язати цю задачу.

 1. Матуся пригостила Еллі цукеркою. Тато повернувся з роботи і приніс дівчинці ще дві цукерки. Скільки всього цукерок у Еллі?                                                                                                                                                                                                  Викладіть цю дію за допомогою карток із цифрами і знаками.
 2. Скласти задачі на додавання та віднімання і зробити запис увигляді прикладу                                                                                               

Ознайомлення з часом

-Що нам допомагає визначати час, зокрема коли і що робити?(Годинник)Погляньте на пісковий, механічний, електронний годинники. Вони допомагають нам визначити час. А як ви гадаєте, чи люди могли визначати час у давнину? Ми розглянули годинники. Навчу вас, як визначати час за механічним годинником. Цей годинник має циферблат і стрілочки. Які стрілки за розміром?(Велика і маленька) маленька стрілка показує: «котра година», велика – «скільки хвилин».                                          Дорослий демонструє кілька основних положень стрілок: 3 години, 6 годин,  9 годин, 12 година                                                                                                         

Д/г «Котра година» (дорослий виставляє різне положення стрілок на годиннику а діти називають-3, 5, 7 год. і т.д.)

Еллі вже час повертатися додому! Він полетить на нашій ракеті. Еллі дуже вам удячний за веселі ігри.

4.Підсумок

-Чи складно вам було розв’язувати задачі? Чи сподобалось вам самим складати їх? Чи сподобалось вам грати з Еллі?

Заняття: Дитина в соціумі+БЖД

Тема: “Врятуй себе сам”

Мета: формувати уявлення дітей про стихійні явища ( злива, гроза, пожежа,  буревій);ознайомити з природою виникнення стихійних явищ, їх характерними ознаками та негативними наслідками; вчити дітей вмінню правильно поводитись під- час стихійного лиха; збагачувати словниковий запас відповідно до теми; поповнити та розширити знання про користь(шкоду)води, повітря, вогню для людини; виховувати обережність, дбайливе ставлення до власного здоров’я.

Обладнання: календар погоди, ілюстрації до даної теми.

                                                            Хід заняття

1.Розглядання календаря погоди. Яка сьогодні погода? Якою може бути погода? Яку погоду можна назвати веселою? А сумною?

 1. Розглядання ілюстрацій із зображенням води, вітру, вогню. Що тут намальовано? Підвести до висновку, що кожне із цих явищ приносить людині і користь, і лихо.

 

3.Детальне розглядання малюнка із зображенням води. Яку користь людині приносить вода? Що буде якщо не стане води?

Розповідь про користь води. А коли вода може бути ворогом для людини?

4.Розглядання ілюстрацій із зображенням ситуацій, де злива та гроза завдають шкоди людині.

Що таке гроза? Які зміни відбуваються у природі під час грози? Закріпити правила поведінки під час зливи.

5.Фізкультхвилинка

6. Розгляд малюнка із зображенням вогню. Як пов’язані слова вогонь і людина? Як у давні часи людина здобувала вогонь? За допомогою чого люди отримують вогонь у наш час? Яке значення у житті людини має вогонь? Як слід поводитись із вогнем? Коли вогонь буває добрим, а коли злим?

Д/Г «Юні пожежники» розгляд ілюстрацій як слід поводитись коли побачили вогонь?

 

7.Розгляд малюнка із зображенням вітру. Що таке вітер? Яку користь приносить вітер? Яке стихійне лихо пов’язане з повітрям? Яке лихо може статися під час буревію? Як людина повинна поводитись під час буревію?

8. Пояснення правил під час буревію.

9.Підсумок. Повторити правила поведінки під час різних стихійних явищ.

 

 

Пятниця 23.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови+ удожня література + ліплення

Тема: «Обговорення вірша Н. Забіли “У космосі”+ «Мандрівка у космос»

Мета: ознайомити дітей з призначенням космічних ракет, з героїкою праці космонавтів; виховувати захоплення мужністю, вольовими якостями цих людей, продовжувати вчити дітей працювати із технікою рельєфного ліплення; викликати інтерес до створення картини космічної тематики; розвивати чуття форми і композиції

Обладнання: ілюстрації на тему «Космос», вірш Н.Забіли «У космосі», малюнки із зображенням космічної техніки, аркуш  білого картону, кольоровий пластилін, стека. відео файли.

Хід заняття

 1. Загадка:

«Загриміла, полетіла, хвіст вогненний залишила».(Ракета)

 1. Розгляд ілюстрацій на тему «Космос».

Леонід Каденюк В.Терешкова. Ю.Гагарін

Запитання: -Хто такі космонавти? Для чого потрібна ця професія? Яких космонавтів ви знаєте?

 1. Читання вірша Н.Забіли «У космосі».

Штучні супутники Землі

Помчали по орбіті,

І на космічнім кораблі

Гагарін-перший в світі.

Він в простір двері відчинив.

Неначе вийшов з дому,-

Ступнув вперед…І ось поплив

Спокійний, невагомий…

Запитання: Чи бувають у космосі люди? Як називається їхня професія? На чому літають космонавти? Чим вони там займаються? Як ви гадаєте, чи важлива їх робота?

4. Д/г «Знайди космічну техніку»

   

Діти, що допомагає людині вивчати космос? Оберіть серед малюнків космічну техніку, назвіть її розкажіть для чого вона потрібна?.

6. Фізкультхвилинка (перейти за посиланням)

7. Ліплення пластилінової аплікації “Мандрівка у космос” (перейти за посиланням)

8. Підсумок. Про яку професію сьогодні говорили? Імена яких космонавтів ми пригадали? Чи хотіли б ви побувати у космосі?

 

 

Четвер 23.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Логіко – математичний розвиток

Тема: “З білочками пограємо цікаві завдання виконаємо”

Мета: формувати уявлення дітей пори року; ознайомити з тижнем як проміжною одиницею вимірювання часу між добою; вправляти дітей в називанні днів тижня, називати поточний, попередній і наступні місяці; ознайомити з календарем та розвивати вміння користуватися ними; продовжувати вчити дітей рахувати приклади; розвивати увагу, логічне мислення, виховувати посидючість, стараннісь у виконанні завдань.

Обладнання: ілюстрації із зображенням 4 пори року, потяг з вагончиками та прикладам ,вірші Н.Забіли, М.Познанської, В. Бичко, ілюстрація календаря.

                                                                  Хід заняття

 1. Організаційний момент. Психогімнастика

Уявіть, що ми зараз під землею. Ми- коріння рослин. Пригріває сонечко, тане сніг з’являються перші проталини. ІЗ землі вилазять ніжні листочки проліска. Стає похмуро, сонечко сховалося, подув  легкий вітерець. Стеблинка росте колишеться. Прихиляється д землі. Вітер стих. Рослина знову ожила, милуючи всіх навколо. Настав вечір, квіточки затуляють пелюстки, готуються до нічного сну.

 1. Мотивація

Я пропоную вирушити у весняний ліс  до якого нас запросили веселі білченята. Для мандрівки до лісу нам потрібен потяг, що швидко домчить нас у потрібне місце. Але перш ніж ми сядемо у потяг нам потрібно виконати завдання

 1. Д/гра «Не помились» (співвідносити кількість із числом)

Завдання виконане і можемо сідати в потяг рушати  до лісу.

 1. Послухайте віршики та скажіть, про які пори року йдеться в них.

Знаю я: пора настане                                   

З хмари сонечко прогляне

Землю-матінку пригріє

Степ кругом зазеленіє

Розквітають в луках квіти

(Н.Забіла)

Ромашки рвати я ходила,

Над річкою в рясній траві.

І раптом равлика зустріла

Із ріжками на голові.

(Н.Забіла)

В лісі сніг. У лісі звірі.

Ось зайчата скачуть сірі.

Сірі їстоньки хотять.

Сірі з холоду тремтять.

Бідні зайчики, голодні.

Ще не снідали сьогодні.

(М.Познанська)

День коротшим стає щодоби.

Глянь: Берізки- уже золоті,

І в дубі багряніють чуби.

Вже у теплі краї відлетіли.

Сонцелюби-дзвінкі журавлі,

Не страшні їм тепер заметілі

На далекій південній землі.

(В.Бичко)

Скільки всього пір року? Яка пора року зараз? Яка пора року поступається місцем весні? Що настає після весни? Що настає раніше: зима чи осінь? Яка пора року настає пізніше: літо чи весна?

Яка картинка яку пору року визначає? Чому? Ось ми і приїхали на лісову галявину. А де білченята? Спробуймо їх знайти! А щоб їх знайти потрібно виконати наступне завдання.

 1. Графічний диктант

Для диктанту потрібен аркуш паперу  в клітинку та простий олівець. Дорослий диктує, у якому напрямку й на скільки клітинок проводити лінію.

Праворуч-одна клітинка, вниз-три, праворуч-одна, вгору-одна, праворуч-дві, вниз-одна, ліворуч-одна, вниз-три, ліворуч-одна, вниз-одна, ліворуч-три, вгору-одна, праворуч-одна, вгору-одна, ліворуч-одна, вгору-одна, праворуч-одна, вгору-одна, ліворуч одна, вгору-дві, праворуч одна, вгору одна.

-Ось і білочка. Білочки люблять стрибати, пограймо з ними!

 1. Фізкульхвилинка
 1. Д/г «Чарівні квіти»

 1. Розповідь-бесіда про календар

-Який зараз місяць?(Квітень) Скільки місяць має кожна пора року?(Три) Назвіть весняні місяці?(Березень, квітень, травень) Скільки місяців у році?(12) Розповімо білочкам про календар.

-Ми назвали12 місяців .Але ж це було важко зробити? Для того щоб люди могли визначати місяць, число, день тижня, було придумано таблицю-календар. У ньому вписано всі місяці.  Перший місяць року. Як він називається? До якої пори року належить? Яке свято є у січні? Скільки у січні днів? А ось найкоротший місяць у році. Це лютий, другий місяць зими. Знайдемо перше вересня. Що відбувається цього дня? Нарешті знайдемо поточний місяць квітень. Назвіть попередній, наступний місяці. Кожний місяць має 4 тижні, кожен тиждень має 7 днів. Який зараз день тижня? Погляньте уважно на календар. Ось сьогоднішні день. Пригадайте всі дні тижня.

 1. Д/г «Дні тижня.» Назвати дні тижня, їх кількісь який перший день тижня, який наступний, який попередній був день.

Перегляд відео про дні тижня   (перейти за посиланням)   

 

4.Підсумок

Яка зараз пора року? Назвіть місяці цієї пори року. Скільки їх? Білочкам дуже сподобалось з вами грати! А нам час повертатися додому.

Тема: «Космічний простір – планети, зорі, сузір’я»

Мета: збагачувати уявлення та знання дітей про космос, планету Земля, її супутник Місяць, планети сонячної системи; ознайомити дітей із сузір’ям як сім’єю зір, формувати цікавість до інформації про космос; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, розуміючи, що кожен із нас- часка Всесвіту.

Обладнання: відеоролик про космос, ілюстраціїї із зображенням сузір’їв, вірш про планети.

Хід заняття

 1. Вступна бесіда про планету Земля. Чому нашу планету називають блакитною? Який колір можна побачити на Землі з космосу? Що він означає? Земля стоїть на місці чи рухається? Як? Чому на Землі бувають день і ніч? Що таке Сонце? Чи можна полетіти на Сонце? Чому?

2. Знайомство з планетами. Дорослий демонструє малюнок із зображенням планет Сонячної системи і читає вірш.

Як від Сонця рахувати,

Меркурій першим слід назвати.

Друга Венера величава,

По небу ходить ніби пава.

Третя, Венерина сусідка,

Це Земля – наша домівка.

Ніби бог війни упертий,

Червоний Марс.

І він четвертий.

За ним друг його пихатий –

Гігант Юпітер,

в списку – п’ятий.

Шостий, ніби в пояс вбраний,

Це Сатурн – сусід Урана.

А Уран, планета сьома,

Також добре нам відома.

Ну а слідом за Ураном –

Нептун – восьмий і останній.

Скільки планет в сонячній системі? Хто є сусідами планети Земля? Яка планета найбільша? Найменша? Яку планету називають «червоною»? (перегляд відео “Планети сонячної системи”)

 

3. Фізкультхвилинка

4. Знайомство з сузір’ями. Сузір’я – це сім’я зірок, що завжди перебувають разом. Здавна дивлячись на небо, люди поєднували зірки лініями. Виходили малюнки. Хтось бачив у малюнках птаха, хтось – звіра, людину. Подивіться відео просузір’я і скажіть, на що вони схожі? (перейти за посиланням)

5. Малюємо сузіря

   

6. Підсумок. Яка планета вам найбільше сподобалась? Чим?

 

 

 

 

 

 

Середа 22.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                                  Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови + малювання

Тема: «Подорож космічними просторами» +”Космос”

Мета: продовжувати вчити формувати уявлення дітей про космос, про все що в ньому існує (Сонце, зорі, планети); закріпити знання про космонавтів, про космічну техніку; вправляти у словотворенні; розвивати звязне мовлення творчість, фантазію; виховувати повагу до космонавтів, любов до своєї рідної землі, продовжувати вчити дітей малювати космічний простір, використовуючи різні техніки малювання, розвивати творчу уяву, естетичне сприйняття навколишнього світу.

Матеріал: ілюстрації про космос, світлини космонавтів,предметні малюнки із зображенням  транспорту і космічної техніки, відео “Космос далекий та близький та “Намалюємо космос”, аркуш А-4, гуашеві фарби, пензлик, склянка з водою. серветки.

Хід заняття

 1. Розгляд ілюстрацій про космос. Бесіда-розповідь про космос, про українських космонавтів, про космічну техніку, її призначення.

  Леонід Каденюк
Перший і поки що єдиний космонавт у незалежній Україні – Леонід Каденюк. 1997 р. протягом 17 днів він перебував у космосі в складі міжнародної – українсько-американської — експедиції.

  У 1961 р. радянський космічний корабель “Восток-1”, пілотований Юрієм Гагаріним, стартував з космодрому Байконур у Казахстані. Це був перший в історії людства вдалий космічний політ. У космосі корабель перебував 108 хвилин, за цей час облетів один раз довкола Землі й приземлився поблизу російського міста Енгельс Саратовської області.

2. Мовленнєва гра «Навпаки». Дорослий називає ознаки космосу, а діти шукають протилежні ознаки на Землі (холодний-гарячий, порожній-повна і п.д.)

3. Д/гра «Інопланетяни». Дорослий говорить назву планети , а діти придумують, як можна назвати її мешканців

4. Д/гра «Знайди космічну техніку». Серед малюнків із зображенням різних видів транспорту вирати космічну техніку, назвати її і пояснити для чого вона.

   

5. Фізкудьтхвилинка

6. Складання казки про космічну подорож.

Орієнтовні питання для розповіді: Хто вивчає космос? Хто був першим космонавтом?  Що ви знаєте про українських космонавтів? Яким має бути космонавт?

7. Перегляд відео про космос.

8.Малювання “Космос” гуашевими фарбами.

9. Підсумок. Що цікавого ви дізналися на занятті?. Що найбільше сподобалося? Що можна добавити на малюнку крім планет та зорів?

 

Вівторок 21.04.2020. Дистанційне навчання старша група.                                                                                                       Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Грамота

Тема: Звуки [с], буква Сс. Наголос.

Мета: ознайомити дітей зі новою літерою Сс, звуками [с], [с’]; продемонструвати що в різних словах наголошуються різні склади; вчити виділяти наголос, визначати його місце в слові, виконувати звуковий аналіз слів; вправляти у читанні складів; розвивати інтерес до занять з грамоти; виховувати самостійність.

Матеріали: предметні капртинки,  відео про букву С про наголос, загадки.

Хід заняття

 1. Вправа «Поділ слів на склади»

Слова на склади швидше поділяйте

І наголошений склад визначайте.

Схеми слів ви скоріш запишіть

Поділити слова на склади і записати схеми, визначити наголошений склад(море, небо, корабель, сова, риба, зірка , замок).

Перегляд відео-ролику про наголос

 1. Звуковий аналіз слів: дім, велосипед.

3. Д/гра «Намисто зі слів». Ведучий промовляє слово,а дитина визначає останній звук у ньому і загадують слово, що починається на цей звук. (машина, ананас)

4. Фізкультхвилинка .

 

5. Демонстрація літери С

 

На що схожа літера С?

Які звуки позначає  ця літера?

Назви слова, в яких є звук (С)

 1. Написання букви С у прописах

7. Читання складів

8. Складання речень, щоб у них були слова, які б починалися зі звука (с).

9. Підсумок. З якою літерою ви познайомилися? Які завдання сьогодні виконуввали?

2. Заняття: Ознайомлення з природним довкіллям

Тема: «Космічна подорож».

Мета: формувати елементарні уявлення дітей про всесвіт, зірку, Сонце, взаємозвязок людини з космосом; дати елементарні поняття про Сонячну систему, сузір’я за допомогою ігор; розвивати уяву, сприйняття часу і простору; виховувати інтерес до інших наук, знань з астрономії.

Обладнання: ілюстрації даної тематики, вірш, аркуші  паперу із зображенням сузірь.

                                                                   Хід заняття

1.На якій планеті ми живемо? Якої вона форми?

Звернути увагу на те, яка Земля різнобарвна. Чому вона така?

Якими кольорами це позначено на глобусі або карті нашої планети?

2. Слухання вірша про нашу планету.

Планета величезна, багата на диво,

Усе на ній є, щоб нам жити щасливо.

Створивши життя на планеті чудовій,

Творець забезпечив найкращі умови.

ЇЇ атмосфера, як ковдра вкриває,

Від впливу космічного оберігає,

А сонце яскраве нас лагідним світлом

Завжди зігріває: і взимку, і літом.

3. Розповідь про Сонце. Як говориться в пісні-без Сонця не було б життя на Землі, воно як і наші мами оберігає і зігріває всіх нас!

   

4. Гра «Кому потрібне Сонце». Діти розповідають, кому Сонце потрібно, а кому ні, і чому саме.

   

5. Фізкультхвилинка.

 

6. Розглядання Сонячної Системи. Сонце-це мати, а планети навколо нього-це його діти. Запропонувати здійснити космічну подорож до планет. На чому ми зможемо її здійснити?

   

Ось ми і в космічному просторі, по центру-Сонце і навколо нього кружляють планети. А зараз ми за допомогою корабля облетимо всі планети і назвемо їх.

7. Гра «Космічні сузір’я». Діти за крапочками з’єднують сузір’я і називають їх.

8. Підсумок. Сьогодні ми поповнили наші знання про планети і зможемо  ними поділитися зі своїми рідними.

 

Пятниця 17.04.2020.  Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття :  Художня література + Ліплення

Тема: Вивчення вірша Н.Полтави «Великодні писанки, виготовимо писанку власними руками»

Мета: продовжувати розширювати і систематизувати знання дітей про традиції святкування Великодня; ознайомити дітей з різновидами писанкарства в Україні; розвивати інтонаційну виразність мовлення; вчити дітей виготовляти писанку, передавати його характерний орнамент; розвивати память, мислення, уяву, дрібну моторику рук виховувати повагу до народних звичаїв, обрядів.

Матеріали: вірш Л.Полтави «Велиикодні писанки», ілюстрації писанок, пластилін, стеки, заготовка із картону, відео майстер-клас по виготовленню писанки із пластиліну.

                                                              Хід заняття

1.Розгляданняя кошика з писанками і крашанками. Що це? До якого свята люди прикрашають яйця?

 

2.Розповідь про писанки.

Звичай робити писанки у нас в Україні виник давно.

Розписувати писанку, здається, просто, але треба мати великий хист, адже малювати на опуклій поверхні яйця значно важче, ніж на гладенькому рівному папері. І той, хто має бажання та вміння, розмальовує дуже гарні писанки.

       

Якими візерунками прикрашені наші писанки?

   

3.Читання вірша Л.Полтави «Великодні писанки»

Великодні писанки

Що за дивнії яєчка
Наша курочка знесла!
Намальоване гніздечко
Ще й пташиночка мала,
Навкруги – барвисті квіти,
Жовті, сині гілочки….

Чи здогадуєтесь, діти,
Що це? Певно – писанки!

Їх не курочка знесла,
Їх матуся принесла,
Ми гуртом розмалювали
Для святкового стола:
Сяють наші писанки,
Як весняні квіточки!

Запитання: Що знесла наша курочка? Що на них намальовано? Що це? Хто їх приніс? Для чого? З чим автор порівнює писанки?

Повторне читання вірша. Читання вірша дитиною.

4. Фізкульхвилинка

5. Ліплення. Виготовимо писанку власними руками (перегляд майстер-класу)

6.Підсумок. Які гарні писанки у вас вийшли.

Запропонувати виготовлені писанки із  словам привітання подарувати своїм близьким.  

      

 

 

 

Четвер 16.04.2020.  Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Дитина в соціумі

Тема: «Великоднє свято »    

Мета: дати уявлення про великий день Воскресіння Христового, про обряди, пов’язані з цим святом; розкрити красу і чарівність народних традицій, прищеплювати бажання більше дізнаватися про народні звичаї; виховувати  інтерес і повагу до історії свого народу.

Матеріали: ілюстрації за темою, картинки із зображенням хлібних виробів, паски; крашанки, писанки, вірш Р.Завадовича «Великдень»

                                                              Хід заняття

 1. Читання вірша Р.Завадовича «Великдень».

Радісний надходить день,

Дзвонять дзвони: дзень-дзелень,

Понад міста понад села

Лине вісточка весела.

Ясне сонце над селом,

Наче писанка, зійшло-

Вибігайте з хати діти!

Як сьогодні не радіти?

Вийдем-вийдем на горбок,

Заспіваєм гаївок,

Що весна вже воскресла,

Нам Великдень принесла .

Запитання: Про що розповідається у вірші? Яке свято принесла весна?

2.Розповідь-бесіда про свято Великодня.                                                                                                                                                          Весна приносить нам ясне сонечко, тепло, а ще славиться веселими святами. Одним із великих весняних  свят в народі  вважають Великоднє свято, або ще по іншому його називають Пасха. І земля прибирається до цього свята: з’являються весняні квіточки, зеленіє травичка. Великоднє свято багате своїми народними звичаями. До  цього свята люди прибирають в хатах, на подвір’ї, печуть великодні паски, виготовляють писанки та крашанки. Готували Великодній кошик. Цілу ніч у храмах іде Служба Божа. Світло горить у всіх хатах, бо у Великодню ніч його гасити не годиться. З ночі, або удосвіта (сонце ще не зійшло) йдуть святити паску. Під кінець служби всі виходять із церкви, відкривають кошики і запалюють у них свічки. Священник тричі освячує їх кропилом, вітає людей: «Христос Воскрес!», люди відповідають: «Воїстину Воскрес!»                                                                        Освячений Великодній кошик несуть додому, вітають усіх членів родини та накривають Великодній стіл. Люди пригощаються стравами з кошика. Вдень всі виходять із оселі на народні гуляння, діти граються в ігри.

Запитання: – Як люди вітаються на Великдень? (повправлятись з дітьми в обрядовому вітанні одне одного).

Розглядання великодньої паски, звернути увагу на те. Як вона прикрашена.

   

 1. Фізкультхвилинка- (перейти за посиланням) https://www.youtube.com/watch?v=FwOzqU5XNoU
 2. Розглядання ілюстрацій, присвячених Великодню.

     

Запитання: Коли ми святкуємо свято Великодня? Що зображено на ілюстраціях? Як люди прикрашають свої оселі? Що робить мама? Як називається солодкий смачний хлібець? Що робить бабуся? Хто допомагає їй розписувати писанки ? Що роблять тато і син? Для чого накривають стіл?

5. Перегляд музичної казочки “Як мишенята пасочки готували”

6. Д/г «Збери великодній кошик » зібрати святковий кошик на Великдень , пояснюючи значення кожного продукту .

4.Підсумок. До якого свята ми готуємося? Що воно означає? Які основні символи Великоднього свята? Що роблять з крашанками і писанками?

Заняття: Логіко-математичний розвиток.

Тема: У нас в гостях Смішарики

Мета. Сприяти розвитку вмінь порівнювати і аналізувати. Розвивати увагу, логічне і асоціативне мислення, пам’ять.

Виховувати в дітей  цікавість до заняття з математики.

Продовжувати формувати у дітей вміння обмірковувати хід виконання завдань. Удосконавлювати вміння рахувати в межах 10 прямою і оберненою лічбою та від заданого числа, співвідносити числа і цифру. Закріпити склад чисел від 2-9. вчити помічати геометричні фігури в овочах і фруктах; ділити ціле на частини; розв’язувати логічні задачі.

Вправляти дітей  у вмінні порівнювати предмети за товщиною, висотою, кольором.

Матеріал: ілюстрації до завдань, завдання на аркушах « Домалюй певну кількість яблук та вставити цифру у віконце яка означає певну кількість квітів у горщику) ». 

Хід заняття

 • Діти, чи любите ви сюрпризи?
 • Про що ви подумали, коли почули це слово? (асоціативне мислення)
 • Сьогодні до вас завітали герої з мультфільму «Смішарики».Вони підготували для вас цікаві завдання. А чи справитесь ви з ними?
 • І для початку ми проведемо математичну розминку.

Гра «Рахуй далі», «Порахуй навпаки», «Яке число я пропустила?»

 

Перше завдання у нас від Кроша.

Він ніяк не може розібратися з цифрами.

 • Де можуть жити цифри? (в книгах, магазині, будинках, в школі…)
 • Чи можуть цифри жити в овочах і фруктах? (порахувати їх)
 • На яку цифру схожа вам морквина?(1)
 • А груша? (6)
 • Яка цифра заховалася в червоному яблуці? ( груші, сливі і т. д)
 • Скільки яблук?
 • Скільки овочів порахуйте і назвіть число на 1 більше…/ менше
 • Скільки зелених плодів?

 • Наступне завдання від Їжака.
 • Він дуже любить гратися із цифрами і пропонує  пограти в гру “Склад числа”

 • А от Бараш важає, що з його завданням ви точно не справитесь. Спробуймо? Він почав збирати яблука до корзин, але не встиг і не встиг порахувати квіти у горщиках. Допоможемо Барашу?

Завдання від Бараша.

 

(слід домалювати певну кількість яблук, щоб відповідало вказаному числу та вставити цифру у віконце яка означає певну кількість квітів у горщику)

   

7Фізкультхвилинка

Завдання від Копатича

 

Копатич із друзями посперичявся: Чи живуть в овочах і фруктах геометричні фігури. Як ви гадаєте? Які?

 • Яка фігура живе в апельсині? (якщо розрізати – круг, трикутники)

 

 • У мене є апельсин. Якщо його розділити навпіл, скількох дітей  я зможу пригостити? (2)
 • А якщо прийде ще двоє дітей? (половинки розрізати ще навпіл)
 • То скільки дітей я тоді пригощу? (4)
 • Скільки дітей я зможу пригостити, якщо розділю навпіл 2 яблука? (4)

 Завдання від Нюши.

Логічні задачі

        * Слоненя, Зайченя і Ведмежа побудували собі нові будиночки і вирішили їх пофарбувати. Кому знадобиться більше фарби? Кому менше? Чому?

 • Хто голосніше кукурікає: корова чи кіт?
 • Стоїть клен. На клені дві гілки, на кожній гілці по дві вишні. Скільки всього вишень?
 • Скільки вух у трьох мишей?
 • Скільки лап у двох ведмежат?
 • Скільки горіхів в порожній склянці?

Підсумок. Молодці! Ви добре справилися з усіма завданнями від наших гостей. Як звали гостей, що приготували завдання для вас? 

 

Середа 15.04.2020.

                       Консультація для батьків

«Як допомогти дитині, яка переживає стрес?»

Стрес – цілком невід’ємна частина нашого життя. Під дію стресогенних факторів підпадають не лише дорослі, а й діти. Стрес у дітей проявляється по-різному – це залежить від віку дитини, її психоемоційного стану, особливостей нервової системи.

 Ознаки, що вказують на наявність стресу в малюка:

– виникають порушення у роботі пізнавальних процесів (сприймання, пам’ять, увага, мислення, мовлення), загальне зниження розумової активності;

 – зміна поведінки: агресивні прояви, в тому числі вербальна агресія; провокативні висловлювання та поведінка; регресивні форми поведінки (такі, що не притаманні віку: смоктання пустушки, енурез), замкнутість; невпевненість; дратівливість;

 – неадекватність емоційних реакцій: надмірний плач, крик; істерики;  занепокоєння, страх;

 – порушення сну, нічні жахіття, енурез;

– зміни в соматичному здоров’ї: біль у животі, головний біль, зниження апетиту, проблеми з травленням;

 – розладнання координації рухів, з’являються нав’язливі рухи, тіки.

 Що робити батькам, якщо дитина переживає стрес?

Створіть вдома спокійну атмосферу, щоб дитина почувалась там затишно та в безпеці.

Підтримуйте з дитиною довірливі стосунки, проводьте більше часу разом (чи то спільні прогулянки, чи спільне виконання домашніх справ), проявляйте свою любов обіймами і поцілунками.

Будьте доступні для дитини. Знайдіть час, щоб вислухати і поговорити з малюком, висловити свою підтримку, при цьому не відволікайтесь на сторонні справи.

Корисно дещо сповільнити темп життя дитини: відмовитись від відвідування шумних місць, розважальних заходів, нових яскравих вражень; натомість потрібно забезпечити чіткий, прогнозований розпорядок дня з дотриманням режиму.

 Використовуйте творчі прийоми: малюйте з дитиною фарбами чи восковими олівцями; ліпіть з глини чи пластиліном; співайте улюблені пісні і танцюйте; складіть спільно казку (головним героєм казки може бути улюблений казковий чи мультиплікаційний персонаж дитини, з яким вона легше іденти­фікуватиме себе; труднощі можна зобразити у ролі дракона чи злого чарівника або природних стихій – шторму, зливи тощо; важливо, щоб у головного героя з’явилися ресур­си для подолання труднощів: ними можуть бути чарівні предмети або добрі, мудрі люди. Казка неодмін­но має закінчуватися «хепі-ендом»: герой долає труднощі й не лише розв’язує проблему, а й набуває но­вих якостей – розум, сила, щастя тощо).

 Вдайтесь, до прийомів емоційного розвантаження дитини: нехай вона покричить; рве, мне і топче папір; пускає мильні бульбашки; влаштуйте бій подушками; заохочуйте ігри з піском.

Якщо ж стрес виявився досить сильним, звертайтесь за допомогою до спеціалістів.

Використані джерела:

 1. Три кроки на допомогу дитині, яка переживає стрес. О. Кляпець // Практичний психолог: дитячий садок – №3, 2018р.
 2. Інтернетресурс.

Підготувала вихователь Маленко Я.І.

Середа 15.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователі Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови + Дитина в соціумі

Тема: “Що я знаю про Великодне свято”

Мета: розширити та поглибити знання дітей про українські народні свята, особливо про Великоднє свято; продовжувати вчити дітей складати розповіді з власного досвіду, передавати свої враження; формувати вміння виразно і послідовно висловлювати свою думку; вправляти дітей в умінні будувати складні та прості речення з різними сполучниками, узгоджувати слова в роді, числі, відмінку; збагачувати мовлення дітей, ввести нові слова: звичаї, веснянки, дряпанки, крашанки, крапанки, фольклор, хоровод; розвивати увагу, пам’ять, уяву, мислення ; виховувати любов до українських народних свят.

Матеріали: текст гаївки (веснянки), аудіозапис пісні «Христос Воскрес», ілюстрації великодніх листівок, писанок, крашанок .

                                                               Хід заняття

 1. Бесіда про Великоднє свято.

Великдень завжди святкують і святкували у неділю. Тиждень перед Великоднем називаюь чистим або білим. Кожен день цього тижня має своє призначення. Люди перед Великоднем білять хати, прикрашають кімнати рушниками, прибирають подвір’я. Найважливішим днем цього тижня є четвер, який називається чистим, світлим, великим, жилавим. Чистий четвер – це день весняного очищення. Ще до схід сонця селяни чистять в коморах, стайнях, на подвір’ї, хатах – все повинно бути чистим і виглядати по-святковому. Існує повір’я, що в Чистий четвер,  до схід сонця ворон носить із гнізда купати своїх дітей в річці. Хто купається раніше від воронячих дітей, той буде здоровим протягом року. Хворі люди купаються вночі – «Поки ворон дітей не купає», щоб очиститись від хвороби. В Чистий четвер стрижуть дітей, щоб волосся не лізло і голова не боліла. У цей день господині готують сіль до Великоднього столу. Грудку солі загортають у ганчірку і кладуть до печі. Коли ганчірка обгорить, сіль забирають і зберігають до Великодня. За Чистим четвергом настає Страсна п’ятниця. В цей день гріх робити.  За Страсною п’ятницею надходить Великодня субота (або Красна субота) – день виготовлення Великодніх яєць.

Запитання: Що готують на Великодне свято свято? Як називаються розфарбовані яєчка? Куди потім понесуть кошики з пасками та крашанками? Які пісні співають під час свята?                   

2.Розглядання великодніх листівок та писанок. Звернути увагу на особливість цих листівок та на кольори писанок.

          

3.Запропонувати дитині пригадати і розповісти про Великоднє свято, як його святкують із родиною, використовуючи такі слова: Великдень, паска, писанка.

План розповіді: В яку пору року святкують Великоднє свято? Чому це свято називають Пасха? Як ваша сім’я готується до свята?

Як святкують Великдень?

4. Слухання тексту гаївки (веснянки).

(Пісні які співалися  тільки у час великодніх свят. Гаївок було багато і різних: для молодших дітей, для старших, для хлопців і дівчат, були й гаївки, у яких парубки та дівчата обирали собі пару. На відміну від гаївок, веснянки обіймають цілий цикл весняних пісень, які співаються від Благовіщення цілу весну.

“Що ж ти нам, весна, принесла” (веснянка)

Що ж ти нам, весна, принесла? 

 Та принесла я вам літечко, 

 Щоб родилося житечко 

 Ще й червонії квіточки, 

 Щоб, квітчалися дівочки. 

 Пісеньки співали, 

 В решето складали, 

 Повісили решето на вербі; 

 Як налинули лебеді 

 Та звалили решето додолу, — 

 Час вам, дівчата, додому, 

 Мішайте свиням полову. 

 А ви, хлоп’ята, за нами, 

 Їжте полову з свинями, 

 А ви, дівчата, — калачі, 

 Щоб любили вас паничі.

5. Підсумок. Слухання пісні “Христос Воскрес!” 

 

2. Заняття:  Художньо-продуктивна діяльність   (Малювання)

Тема: «Розмалюємо писанку»

Мета: ознайомити людей з різновидами писанкарства в Україні; вчити складати візерунки з рослинних та геометричних елементів, симетрично розташовувати візерунок на овальній формі; закріпити уміння малювати круги, мазки, тонкі лінії, накладати фарбу на фарбу, добирати до тону яскраві кольори; розвивати естетичне чуття, творчість; виховувати творчу активність, самостійність, любов до народної творчості.

Матеріали: зразки писанок, вірш Д.Чередніченка «Писанка»,  площинні форми писанок,  фарба гуаш, серветки, пензлики, фломастери, олівці (за бажанням дітей).

                                                                     Хід заняття

 1. Читання вірша Д.Чередниченка «Писанка»

 РОЗМАЛЮЮ ПИСАНКУ

Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Гривастого коника
Намалюю.

Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Соловейка-любчика
Намалюю.

А сопілка буде грати,
Соловейко щебетати,
А гривастий кониченько –
Славно танцювати.

2. Розглядання зразків писанок.

Що це? Коли використовуються ? Звернути увагу на різноманіття елементів візерунків( квіти, листочки, тварини, птахи, геометричні елементи), на поєднання кольорів, розташування дрібних елементів на писанках.

3. Розмалюємо писанки до свята та привітаємо ними своїх рідних зі святом .

3.Запропонувати дитині вибрати будь-яку вподобану нею писанку та намалювати таку саму або придумати свою.

       

4.Пальчикова гра .

5.Самостійна робота дитини.

6.Підсумок, аналіз роботи .Підкреслити схожість та розбіжності зі зразками ,відзначити цікаві творчі знахідки дітей, цікаве поєднання кольорів, охайність, самостійність .Запропонувати підписати писанки словам привітання своїм близьким.  

      

 

Вівторок 14.04.2020. Поради для батьків

Ранкова руханка – навіщо вона дитині і чому фізкультура її не замінить

Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня понад годину активно рухатись – такі рекомендації ВООЗ. З огляду на тривалий  карантин, фізичні вправи ще потрібніші – як дітям, так і дорослим.

Проєкт “Дружня школа” зібрав поради, як прищепити дітям любов до ранкової руханки.

 НАВІЩО РОБИТИ РУХАНКУ ВДОМА                                                                                                                                                   Удома є більше часу та простору, щоб розім’ятись. У звичній обстановці дитина не буде соромитись робити, що їй хочеться, – потягуватись, присідати чи стрибати. А під час карантину фізичні вправи тим паче мають стати сімейною звичкою.                                           ЧОМУ САМЕ ЗРАНКУ                                                                                                                                                              Насамперед, ранкова руханка дозволяє остаточно прокинутись, розім’яти м’язи, доставити порцію кисню до всіх клітин тіла – тому після неї таке приємне відчуття включеності в день. Заряд енергії допоможе почати день на позитиві, що особливо цінно, коли надворі похмура погода або, як зараз, немає можливості надовго вийти на вулицю.    Також щоденна рухова активність – це запорука не лише фізичного, але й психологічного здоров’я:

 • знижує дратівливість і тривожність;
 • додає впевненості в собі;
 • сприяє соціальній інтеграції у суспільстві.

Якщо дитина недостатньо рухається, у неї може розвинутись гіподинамія. Цю хворобу ще називають “хворобою цивілізації”. У разі гіподинамії погіршуються кровообіг, дихання, травлення, знижується м’язова сила. Страждають й інші функції організму: гіршають пам’ять, увага, знижується розумова і фізична працездатність. Імунітет знижується, дитина частіше хворіє.                                                                                                   ЯК ПОКИНУТИ ТЕПЛУ КОВДРУ І ЩОСЬ РОБИТИ                                           Якщо дорослим так не хочеться вилазити з теплого ліжка, то чому це має бути приємно дітям? Є ідея – почати руханку просто в ліжку. Потягування – чудовий старт. Вони будуть початком розминки, допоможуть “прокинутись” м’язам, розрухатись без стресу для тіла – ось воно тільки що спало, а тут уже кудись стрибати! Після потягувань подальші рухи принесуть більше задоволення.

Нагадуйте дитині, що тіло прокидається поступово і не варто його “будити” різкими і швидкими рухами. Краще почати розминку з розтяжок, неінтенсивних рухів шиєю, руками, стегнами, ногами, присіданнями. Ранкова руханка – не про спортивні рекорди, а про комфортне прокидання, гарний настрій та тонус організму протягом дня. Усі вправи мають бути приємними і цікавими для дитини.                                                                             

ЧОМУ НЕ ФІЗКУЛЬТУРА                                                                                                                                                                                 Згідно з рекомендаціями ВООЗ, для розвитку організму дитині потрібно хоча б тричі на тиждень займатись вправами для укріплення м’язів, кісток та додавати аеробну активність високої інтенсивності. Ось для цього і буде фізкультура – командні ігри, групові заняття на кшталт баскетболу, футболу, волейболу тощо поєднують у собі ці три види активностей.                                         Та ранкова руханка – це не інтенсивне заняття спортом, а, швидше, можливість краще розуміти і керувати своїм тілом, що дітям дуже потрібно.

Вівторок 14.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                                         Вихователі Оникієнко т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови +Грамота

Тема : «Читання слів. Поділ на склади »

Мета :Закріпити знання дітей про склад як частину слова, про роль голосного звука в утворенні складу; вчити поділяти дво-, трискладові слова на склади; формувати початкове вміння читати закриті і відкриті склади; Розширювати знання і розуміння багатозначних слів ;розвивати швидкість мовленнєвої реакції;  виховувати бажання активно діяти  під час виконання завдань .Матеріали: ілюстрація з зображенням літери М, ілюстрації до ігор, та завдань .

Хід заняття

 1. Д/г «Говіркий годинник».  Діти знаходять слова, назви яких подібні за звучанням               (Мишка –миска, рак-мак, коза-коса, вудочка-дудочка, річка-пічка , кішка-кіска, лис-ліс, кит-кіт,  вуса-вуха,  маска-каска).

2.Читання скоромовки і визначення,  який звук повторюється .

Міла митися не вміла ,

Міла мило з рук не змила .

У яких словах ви почули звук «м»?

3.Читання складів з літерою М.

         

3. Звуковий аналіз слів (сонце,весна, квіти )

 

Скільки звуків? Скільки голосних? Скільки приголосних? Скільки складів?

4. Фізкультхвилинка

5. Розглядання картинки із зображенням дітей .Дитині пропонується  скласти речення зі словом діти з трьох слів  та скласти схеми до речень .

 1. Д/г «Заміни слово» (Кішка –кішечка , баба –бабуся , сонце- сонечко).

8. Підсумок. На яку літеру починалися склади які ви читали?

2. Заняття: Ознайомлення з природнім довкіллям.

Тема: “Весна прийшла  – свята принесла”

Мета : закріпити знання дітей про весняні місяці та їх охнаки; систематизувати та розширювати знання дітей про народні свята весняного циклу; збагачувати словниковий запас дітей на основі знань і уявлень про звичаї та обряди; виховувати зосередженість увагу .

Матеріали: картинки з зображеннями «8 березня», «День космонавтики», «Великдень», вірш Л.Полтава «Великодні писанки».

Хід заняття

 1. Бесіда про весняні місяці. Назвати їх назви та  ознаки кожного місяці (Березень, Квітень, Травень)
 2.  Дидактична гра «Назвіть ознаки весни».
  – Ось до нас зазирнуло сонечко, але чомусь сумне, і промінчиків немає.
  Давайте ми будемо називати ознаки, і в нас будуть з’являтися
  промінчики.
   Сніг і лід тане;
   З’являються перші проталини;
   На деревах набухають бруньки;
   Прилітають з теплих країв птахи;
   З дахів будинку капають бурульки;
   З’являються перші квіти;
   Дні стають довшими, а ночі коротшими.
  – В нашого сонечка з’явилися промінчики. Воно посміхається.
 3. Знайомство з «Народним календарем » Чому його та називають ?

Розгляд  народного календаря. Бесіда про свята які найбільш відомі дітям .

Восьме березня. Коли ми святкуємо це свято? Кого вітаємо? Що приготували для своїх матусь  і бабусь?

       

День космонавтики. Чому це свято відзначають саме в квітні? ( 12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. Згодом ця дата під назвою День космонавтики – стала святковою.)  Яких космонавтів ви знаєте ?

 

4. Фізкультхвилинка

Свято Великдень .

5.Читання  вірша Леоніда Полтава «Великодні писанки »                                                                                 ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ

Великдень, вірші для дітей

Що за дивнії яєчка                                                                                                                                                     Наша курочка знесла?
Намальоване гніздечко,
Ще й пташиночка мала!
Навкруги – барвисті квіти,
Жовті, сині гілочки…
Чи здогадуєтесь, діти,
Що це? Певно — писанки!
Їх не курочка знесла,
Їх матуся принесла,
Ми гуртом розмалювали
Для святкового стола:
Сяють наші писанки, —
Як весняні квіточки!

Запитання: про яке свято розповідають ці рядки? Як люди готуються та зустрічають це свято ?

6.Підсумок .Про які весняні свята ми сьогодні говорили? До якого свята готуємося? Яке свято вам найбільше подобається?  Чому?

 

Понеділок 13.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователь Маленко Я.І.,  Оникієнко Т.І.

Заняття: Ознайомлення із соціумом

Тема: «Писанка красна»

Мета :розширити, поглибити та уточнити знання дітей про звичаї та обряди, народні ігри, символіку,  пов’язану з писанками ;прищеплювати бажання більше дізнатися про народні звичаї і обряди,  народні звичаї; вчити дітей розмірковувати, висловлювати свої думки, сприяти розвитку мовлення ;збагатити внутрішній світ дитини позитивними емоціями ;виховувати позитивне емоційно -ціннісне ставлення до створених руками людей предметів.

Матеріали : Ілюстрації «Великдень», ілюстрації до дидактичних ігор

Хід заняття

1.Розповідь про Великдень.

Великдень – Релігійне свято, яке чекають усі християни світу. Було в Ісуса 12 учнів-апостолів. Один із них –злостивий, недобрий продав його за тридцять монет.  Ісуса Христа вирішено було покарати як бунтівника. Син Божий був розп’ятий на Хресті. Але за святим писанням Ісус воскрес і вознісся в небо,  щоб уже звідти допомагати усім нам жити в мирі та злагоді. Цей день усі християни відзначають як найсвітліше свято. І не лиже люди а й вся природа прокидається,  щоб радіти світлому дню.  До цього свята люди прибирають свої помешкання,  готують нове вбрання. Земля теж готується до свята.

Запитання: На вашу думку, як земля це робить? Що вдома готують до свята? Що ще готують на Великдень, крім пасок?

2.Розглядання крашанок і писанок. Чим крашанки відрізняються від писанок?

                                                                                                      Писанки розмальовують. Їх можна розписати воском, фарбами. Писанка така гарна,  що красиву дівчину порівнюють з нею і кажуть: «Гарна як писанка».  З писанками організовують ігри,  тому кожен намагається розписати писанки якнайкраще.  Крім писанок,  на Великдень фарбують і крашанки.

Крашанка-яйце, пофарбоване в один колір.  Кольори бувають різні, але всі вони дуже гарні.

Червоний колір писанки означає любов,  жовтий- сонечко, пишне життя,  блакитний –небо ясне,  воду. За народним звичаєм, яйця фарбують в суботу,  тому, що яйця, пофарбовані в п’ятницю швидко псуються,  а зроблені в суботу зберігаються протягом всіх свят .

3.Фізкультфвилинка .

Прокидаються квітки

Розпускають пелюстки

Вітерець дихнув тихенько

Пелюстки гойднув легенько

Сутеніє, і квітки

Закривають пелюстки

Тихо засинають

Голівками хитають

4.Д/г «Розклади правильно» розкласти яйця по групах: писанки, крашанки.

5.Розглядання та пояснення символів на писанках

 6. Підсумок. Яке свято ми відзначаємо навесні? Як до нього готуються? Які основні символи Великоднього свята? Що роблять із крашанками і писанками?

 1. Заняття: Логіко-математичний розвиток.

Тема: «Число 10. Геометричні фігури»

Тема :  «Число 10.Геометричні фігури »

Мета : вправляти в  умінні рахувати та співвідносити кількість предметів з числом; формувати уявлення про число 10,його утворення ,запис числа 10,закріпити знання про геометричні фігури , учити визначати склад числа з двох менших ;розвивати пам’ять , мислення .

Обладнання : ілюстрації до дидактичних ігор .

Хід заняття

1.Гра «Порахуй і підбери цифру»

   

2.Знайомсто із числом 10

За допомогою яких знаків можна записати число 10 ? Для того , щоб записати числа 1-9, ми використовуємо один знак . Але всі значки вже закінчилися, і тепер можна використати тільки ті які ми знаємо .Тому 10 позначається двома знаками  1 і 0 .

Розглянемо потяг із вагончиками на яких зображені цифри Скільки потяг має вагончиків ? Числа на вагончиках розміщені по порядку ? Яке число стоїть перше ?Яке число стоїть останнє ? Яке число стоїть перед числом 10 ? На скільки воно менше від 10?

Обведіть і заштрихуйте число на картці . Розглянемо написання цифри 10

 

3.Фізкультхвилинка

4.Д/гра «Склад числа 10»

 

5. Д/гра “Веселі фіфгури” .Закріпити назви геометричних фігур, вміння лічити кути та сторони. Називати чим схожі та відрізняються фігури між собою.

6. Підсумок. Про яке  нове число ви сьогодні довідалися? Скільки пальців на одній руці? А на двох?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пятниця 10.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група. Вихователь Маленко Я.І.

Заняття: Художня література

Тема: Читання оповідання Н. Наркевич «Лесина квітка»

Мета :Вчити дітей уважно слухати твір та відповідати за змістом твору , розвивати мовлення , увагу фантазію та мислення ;виховувати любов до свого народу , повагу до його традицій , минулого й сучасного , бажання пізнавати свята , звичаї святкування ;пояснити значення святкування Великодня , иховувати увагу посидючість .

Обладнання : текс оповідання Н.Наркевич «Лесина квітка» , ілюстрації до оповідання , ілюстрації до дидактичної гри .

Хід заняття

1.Д/г «Назви першоцвіти»

2.Читання оповідання Н.Наркевича «Лесина квітка»

У Лесі на вікні є гарний вазончик.

Ще взимку мати купила в місті квіткові цибульки й дала Лесі.

— Посади їх у вазончик і добре доглядай: підливай щодня, щоб земля була вогка, а як з’являться листочки, то тримай вазончик на світлі. От і матимеш до Великодня гарні гіацинти, — сказала мама.

Леся послухала маму. Посадила квіткові цибульки у гарний вазончик й пильно їх підливала. Через деякий час із землі виткнулись гарні зелені листочки, а незабаром вигналась товстенька міцна стеблинка, на якій визначились цілими рядками пуп’янки.

З кожним днем вони все більшали, і Леся ніяк не могла дочекатися, коли вони розкриються. Вона дуже хотіла, щоб до Великодніх свят квіточки розквітли. Тоді можна буде їх поставити на Великодній стіл із свяченим.

Леся дуже любить радісне свято — Великдень. Вона завжди допомагає мамі нести до церкви невеличкий кошичок із паскою, крашанками, сиром та пахучою ковбасою.

Навколо церкви так гарно бути в колі, де кожний стоїть зі своїм кошичком або мискою, коло якої весело блимає свічечка. А коли скінчиться відправа й Леся повертається додому, то завжди вона з мамою прибирає Великодній стіл…

А цього року на Великодньому столі буде стояти Лесина квітка. Тільки чому вона ще й досі не розкривається? Лесі не терпиться. Вона вже, може, в десятий раз підбігає до вікна и знову приглядається до пуп’янків.

«А що, якби їх трошки відкрити?» — подумала Леся й вже простягла руку до рослини, як почула ззаду за собою бабусин голос:

— Не руш пуп’янків, поки самі не розкриються.

— Бабусю, я хотіла, щоб квітка розцвіла до Великодня, — відказала Леся.

— То ти краще помолися, то й розцвіте твоя квіточка, а будеш пуп’янки руками розкривати, то зів’януть і повідпадають.

Леся послухала й більше не торкалася квітки.

На Великдень вона пішла з татом і мамою до церкви. Там було гарно.

Врочисто співав хор, скрізь горіли свічки. Священик у білій, блискучій ризі виходив до людей та вітав їх: «Христос воскрес», — а на дзвіниці гули дзвони великі та маленькі.

Леся молилася, слухала співи, але думка про квіточку не покидала ії. «Чи розцвіла квітка чи ні?» — все думала вона.

Коли всі повернулися додому,- Леся відразу підбігла до вікна, де стояв вазончик. А там…

Леся не вірила своїм очам… там красувалася замість непоказних зелених пуп’янків чудова пахуча китиця білосніжних дзвоників гіацинта.

— Розцвіла, розцвіла! — застрибала на радощах Леся. Вона вже взяла вазончик до рук, щоб віднести його до вітальні та поставити на давно підготовлене місце, як до кімнати вбіг її старший брат Юрко.

— Ти знаєш, Лесю, що трапилося? Гриць упав на сходах та так пошкодив собі ногу, що його відвезли до лікарні. Бідний Гриць, сумний буде в нього Великдень!

Леся знала Гриця. Це — товариш Юрка, що живе недалеко від них. А Юрко далі казав:

— Бідний Гриць! Я віднесу йому свою найкращу писанку та ще книжечку, яку дідо мені подарував. Хай читає, щоб не так сумно було йому лежати.

— А я? — Леся задумалась. — Що ж я понесу Грицеві?

І пригадала Леся, що має гарну квітку. Цю квітку вона віднесе до лікарні й поставить на столику коло його ліжка. Великодній стіл і без з неї буде гарний.

Леся нахилилася до квіточки, поцілувала її ніжні пелюстки й тихенько сказала:

— Бувай здорова, квітонько! Підеш тепер до хворого Гриця.

І видалося Лесі, що хтось шепнув їй із самої середини найбільшого дзвіночка гіацинта:

— Добре, люба дівчинко. Живи щасливо!

І коли наступного дня Лесині подружки запитали, де подівся її гіацинт, то Леся розповіла їм, чому цього року її Великодній стіл зостався без квітки.

Але в душі Лесі смутку не було. Здавалося, що все навколо ще більше радіє в цей ясний весняний, погожий день Великодніх свят.

3. Бесіда за змістом оповідання.

Про кого йдеться в оповідання? . За ким доглядала дівчинка? Що зявилося із цибулинки? Кому Леся віднесла квіточку Грицю?…

 

 

Четвер 09.04.2020. Дистанційне навчання .Старша група. Вихователь Маленко Я.І.

Заняття:Художньо – продуктивна діяльність (Ліплення)                                                                                                                            Тема:    «Фіалка»
Мета:  збагачувати знання дітей про кімнатні квіти, закріпити назви кімнатних рослин  та їх будову ; закріпити  правила роботи з пластиліном: розкачати пласт, користуватися стеком при оформленні жилок листків, розминати, оформляти краї пелюсток, передаючи їм характерну форму, розвивати дрібну моторику рук, розширювати образні уявлення дітей; виховувати бажання порадувати оточуючих, створити для них щось гарне. Виховувати любов до природи , бажання творити прекрасне власними руками,  викликати почуття радості від створеного зображення .

Матеріал для заняття.

Ілюстрації кімнатних рослин , пластилін різних кольорів , стеки, клейонки, вологі серветки, стаканчики з-під йогурту.

Хід заняття.

1.Словесна гра «Назви квітку».

Показ  ілюстрацій  із зображенням кімнатних рослин, а діти називають їх.

 1. Слухання вірша про фіалку

Росте на підвіконні,
На світлому осонні
Гарнесенькая квіточка,
У глинянім горшку.

Яка вона красива!
Ця квіточка альпійська
Фіалочкою зветься,
Уже давним –давно.

За нею доглядаю,
Її –я поливаю.
Вона чарує квітами
І чую запах літа я.
Ой,дякую я квіточко,
Що у кімнаті літечко.

Людмила Коваль

3.Мотиація . Виготовимо фіалку з пластиліну власними руками.

4.Розгляд квітки фіалки . Пояснення виконання виконання роботи .                                                                                                  Давайте розглянемо фіалку: з яких деталей вона зроблена, скільки у неї пелюсток, якої форми листочки, якого кольору пластилін потрібно взяти для самого квітки фіалки?                                                                                                                           Щоб фіалка росла у нас в горщику, нам знадобиться стаканчики   з-під йогурту. Ми заповнимо його м’ятим папером , а зверху прикриємо чорним або коричневим пластиліном. (показ). І у нас вийде горщик з  землею, в якій буде рости наша фіалка. Як ви думаєте, що потрібно зробити потім?                                                                                                                       Спочатку потрібно виліпити листочки, а потім вже квіточки і зєднати між собою у вигляді квітки – фіалки

 1. Пальчикова гра “Квіточки”

Посадили в землю зернятко, (“покладіть” в долоню дитини «зернятко»)
На небі виглянуло сонечко.
Світи, сонечко, світи! (стискаємо кисті і по черзі розкриваємо)
Рости, зернятко, рости! (долоні з’єднати разом і піднімати руки вгору)
З’являються на стеблинці листочки, (з’єднати долоні, пальці один за одним з’єднати з великим пальцем і одночасно на двох руках)
Розпускаються на стеблинці квіточки, (стискаємо кисті і по-черзі разжимаем)

 6.Самостійна робота дітей.

 

 

 

Пятниця 03.04.2020.Дистанційне навчання. Старша група. Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Розвиток мови + Художня література                                                                                                                                                 Тема: Читання казки «Кривенька качечка»

Мета: продовжувати знайомити дітей з композицією казки: зачин, середина, кінцівка;виховувати здатність до співчуття, поглиблювати уявлення про чуйність, доброзичливість.

1.Бесіди про казки. Які казкиви знаєте? Якими словами починаються казки, а якими закінчуються? Хто буває героями казок?

2.Читання казки «Кривенька качечка». Бесіда за змістом казки.

 

3.Порівняння цієї казки з іншими. Які ще казки  ви знаєте, герої яких хотіли зробити якнайкраще, а виходило навпаки? Ачим схожі казки? Так, своєю будовою казки. У кожної казки є початок, середина і кінець.

4.Гра «Придумай свій кінець казки «Кривенька качечка». Запропонувати дитині придумати свій кінець казки та розповісти її.

 1. Художньо – продуктивна діяльність (Аплікація)

Тема: «Косовський посуд»

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з творчістю українських майстрів- кераміка Косово, про народні глиняні вироби Косовських майстрів; учити прикрашати елементами рослинного орнаменту готові площинні форми керамічного посуду(тарілки, глечики, куманці).; продовжувати вчити вирізати елементи візерунка із паперових квадратів складених по діагоналі (листочків, пелюсток квітів, ягідок) та семетрично їх розташовувати на виробі; розвивати творчу уяву, виховувати любов до природи, іньерес до образотворчої діяльності, бажання створювати виріб власноруч.

1.Бесіда – розповідь про українських майстрів кераміки з містечка Косово. Назвати різновиди керамічного посуду. Розповісти про те що народні майстри прикрашали свої керамічні іграшки, посуд квітковими орнаментами, зеленим листям, хвилястими лініями-«кривульками»,  кружечками.

2.Слухання віршика А.Качан «Горнятка-двійнятка»

ГОРНЯТКА-ДВІЙНЯТКА 

—    Звідкіль ви взялися,
Горнятка-двійнятка?
—    З гончарного круга
Зійшли ми спочатку.
А потім нам пензель
Боки розписав,
І жар у печі
Своїм духом обдав.
—    А хто ж вас, горнятка,
Із глини ліпив?
—    Дівчатка-близнятка
З сім’ї гончарів.

 1. Пальчикова гімнастика

4.Пояснення показ виконання роботи.

 1. Самостійна робота дітей

 

 

 

 

Четвер 02.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                            Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Дитина в соціумі.

Тема: «Моє імя – дорога до життя»

Мета:формувати у дітей знання про те. Що кожна дитина має право на життя та імя; поняття про сімю, про звязок людей в родині; вправляти в умінні називати своє імя та по батькові; розвивати почуття індивідуальності, самоповаги; розвивати уяву, увагу, мислення; виховувати почуття любові, шанобливе ставлення до себе

1.Гра «Назви іменя своїх друзів та розмісти їх у вагончиках» (у вигляді квіточки)

2.Гра «Склади квітку дружби» (діти викладають квітку із різних пелюсток та придумують  їй назву).

 

3.Бесіда «Що таке сімя». Назвати членів своєї родини.

4.Бесіда про народження та імена. Слухання та відгадування загадки

Всі хочуть, як народиться дитина,                                                                                                                                                                                           Щоб Я було красиве і дзвінке,                                                                                                                                                                                                   Бо носить все життя мене людина (Імя)

Кожне імя-це любов і надія, які вкладають у нього батьки і воно залишається на все життя.

Колись у давні часи, люди не знали так багать імен, тому своїх дітей вони називали такими іменами, як Лев, Вовк, Веселка. Іноді за місцем де народилась дитина, називали Ліс, Берег, День, Ніч, Зима, Весна…..

5.Гра «Імена по батькові». Називати імя по батькові своє та своїх рідних.

6.Пояснення народної мудрості «Не імя прикрашає людину, а людина прикрашає імя»

 1. Заняття: Логіко-математичний розвиток.

Тема: «Число нуль і цифра 0. Розвязування задач і прикладів.»

Мета: сформувати уявлення про число нуль і цифру 0; вправляти у кількісній і порядковій лічбі; ознайомлювати з діями додавання й віднімання із числом нуль; розвивати вміння орієнтуватися на аркуші пвперу; виховувати акуратність і самостійність у роботі.

1.Д/гра Проведи  Червону шапочку до будинку»

2.Д/гра «Чарівна квітка» У середині кожної квітки написано цифру, потрібно викласти навколо неї стільки пелюсток, скільки вона означає

3.Гра «Числовий ряд» Порядкова і зворотня лічба в межах 10.

4.Ознайомлення дітей із числом і цифрою 0. Заштрихувати цифру.

       

 1. «Не помились». Розвязування задач та прикладів на додавання та віднімання з використанням цифри 0.

 

Середа 01.04.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                      Вихователь Оникієно Т.І.

1.Заняття: Розвиток мови

Тема: «Професії батьків»

Мета: вчити складати розповіді, вживаючи прості та складні речення; висловлюватися послідовно.звязно; продовжувати вчити вживати займенники: мій,твій, у мене, у тебе; прийменники: в, на, під; виховувати повагу до людей праці.

1.Розгляд ілюстрацій різних професій. Бесіди про різні види професій .

2.Пригадати прислівя про працю.

3.Складання розповіді про професію мами, тата.

4.Д/гра «Кому що потрідно для роботи?»

5.Д/гра «Назви правильно» .Назвати різні види професій. Сласти речення із займенниками: твій, мій, у тебе, у мене.

Наприклад: Мій тато працює на заводі. В нього є інструменти….

 1. Підсумок. Усі професії почесні, цікаві, відповідальні. І головне – одна без одної не можуть існувати.

 

 1. Заняття: Художньо-продуктивна діяльність (Малювання)

Тема: Ілюстрування казки «Маша та ведмідь».

Мета:формувати уявлення про про право на родину, мімю, житло; розвивати вміння малювати. Використовуючі відомі прийоми малювання; розвиватиестетичні почуття, спостережливість; виховувати старанність у роботі.

1.Д/гра «З якої казки?»

   

2.Пригадати епізоди казки «Маша і ведмідь»

   

 1. Дати характеристику зовнішім ознакам Маші та ведмедя, уточнити пропорційне співвідношення.
 2. Пригадати прийоми малювання. Запропонувати передати в малюнку епізод казки, який сподобався.

   

5. Самостійна робота дитини.

 

Вівторок 31.03.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                 Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (навчання елементів грамоти)

Тема: «Звук  [т]  та [т’]  . Літера Тт.»

Мета: дати уявлення дітям про твердий [т]  та мякий [т’] приголосні звуки; ознайомити з літерою Тт; формувати навички читання складів; продовжувати робити звуко-буквенний аналіз слів за допомогою фішок і усно; розвивати память, слух мислення, мовлення; готувати руку до письма

1.Д/ гра «Пригадай види транспорту, у назві яких є звук  [т]» (таксі, трамвай). Де міститься зкук [т]  у слові . Який це звук? (твердий приголосний звук)

 

 

 

Відгадування загадки .                                                                                                                                                                                                     Поряд іде а сліду нема.(Тінь)                                                                                                                                                                                         На який звук починається слово тінь? (На звук [т’]). Який це звук? (Мякий приголосний).                                                                Складіть звукову схему слова тінь.

2.Ознайомлення з літерою Тт.                                                                                                                                                                                     Слухання віршика про літеру Т.                                                                                                                                                                                   ТУК-тук-тук, ток-ток-ток –

Вибиває молоток.

Ним ви цвяхи забєте,

Схожий він на букву Т.

3.Читання складів на початку чистомовки та з додаванням слова-рими.

* Та-та-та – споймали…..(кота)

* Ат-ат-ат – крокує…..(солдат)

* Ту-ту-ту – вартовий на ….(посту)

* Ут-ут-ут – розкривається….. ( парашут)

* То-то-то – граємо в….(лото)

* От-от-от – за штурвалом….(пілот)

* Ти-ти-ти – треба в школу….(іти)

* Ит-ит-ит – в морі плаває…..(кит)

4.Підготовка руки до письма

 

2.Заняття: Ознайомленн з природнім довкіллям                                                                                                                              Тема: “Найбільше багатство – Здоровя”

Мета: формувати у дітей валеологічний світогляд, вчити свідомо ставитись до свого здоровя, здорового способу життя; сприяти усвідомленню дітьми цих цінностей; вправляти в умінні описувати стан здоровя, самопочуття; виховувати відповідальність за збереження свого здоровя

1.Бесіда про здоровя. Що таке здоровя? Чому люди при зустрічі кажуть один одному “Доброго здоровя”.

2. Д/гра “Що потрібно робити щоб ніколи не хворіти?”                                                                                                                                 (розповідь про те як потрібно дбати про здоровя)

 

3. Ігрова ситуація “Ведмедик захворів”. Що потрібно робити ? За яким номером викликати лікаря?

 

 

4. Д/гра “Що потрібно лікарю для роботи”

 

 

 

Понеділок 30.03.2020 Дистанційне навчання . Старша група.                                                                                            Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Дитина в соціумі +ОБЖД

Тема: «Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях»

Мета: Закріпити знання дітей про правила безпеки вдома, на вулиці, в природі. Закріплювати вміння виконувати елементарну першу допомогу, розвивати об’єктивну самооцінку і впевненість в собі. Виховувати у дітей обережність і уважність. Розвивати логічне мислення і пам’ять.

Хід заняття:

 1. Загадки про електроприлади.

– У віконця я сиджу, на весь світ в нього дивлюся (телевізор)

– Він один на цілім світі, дуже радий пил зустріти (пилосос)

– Я пузатий і пихатий, я величезний і блискучий, якщо тільки захочу, окропом викип’ячу (самовар)

– Пливе пароплав, то назад, то вперед (праска)

– Якщо кнопочку натиснути, буде музика звучатиме (магнітофон)

 1. Розглянути плакат «Обережно – висока напруга!»

– Що потрібно обов’язково зробити, коли погладиш одяг?

– Коли подивишся телевізор?

– Коли грався у компютері?

Правильно, потрібно вимкнути електроприлади. А що може статися, якщо потягнути за кабель живлення або засунути в розетку пальчик або інший предмет? (Вдарить струмом, трапитися пожежа).

 1. Бесіда «Зустріч з незнайомцем» 

– Чи можна розмовляти з тим, кого не знаєш? Чому? А що може статися?

– А якщо ви зустрінете незнайомої людини на вулиці, і він вас запросить в магазин купити шоколадку чи піти з ним в цирк, що ви зробите?

 

 

 1. Д/гра «Їстівні, отруйні гриби»

– Які бувають гриби? ( Їстівні і не їстівні. Показуючи на картинки вимовляємо і говоримо який це гриб. ).  Чому не можна знищувати отруйні гриби.(Ними лікуються лісові жителі).

 

 1. Фізкультхвилинка

Я один раз загубився (Зобразити переляк)

Тільки швидко здогадався (Злегка доторкнутися до чола)

Подивився туди-сюди (Повороти)

Нема мами, ось біда (розвести руки)

Побіг на право я (біг)

Мама не знайшлася моя (руки розвести)

Побіг на ліво я (біг)

Мама не знайшлася моя (руки розвести)

Обернувся я кругом (поворот навколо себе)

Може бути побачу раптом (руки козирком)

Ні, я вирішив стояти на місці (крокувати на місці)

І на місці маму чекати (крокувати)

Мама швиденько прийде і мене забере.

8.Д/гра «Номер служби порятунку»

 

Ти пам’ятай правило завжди!

Все, щоб не трапилася раптом біда!

І неприємність не прийшла,

І десь раптом тебе знайшла!

І потрібно їх не тільки знати,

А постійно виконувати.

2. Логіко – математичний розвиток

Тема: “Число і цифра 9. Утворення числа 9”

Мета: ознайомити з утворенням числа 9; формувати навички кількісної і порядкової лічби; вправляти в утворенні кожного наступного числа шляхом додавання одиниці; розвивати довільну увагу; виховувати уважність; вправляти в штрихуванні та написанні цифри 9.

 1. Пряма і зворотня лічба від 1 до 9;

2. Гра “Добери цифру до кількості предметів”

3. Утворення числа 9 (шляхом додавання одиниці до меншої цифри, кількості предметів). Знайомство із цифрою 9. Шртихування цифри 9. Написання цифри 9.

 

 

Пятниця 27.03.2020 Дистанційне навчання . Старша група.                                                                                            Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Розвиток мови + Художня література                                                                                                                          Тема: Переказ оповідання М.Коцюбинського “Івасик і Тарасик”                                                                                                  Мета: розширити знання дітей про емоційні прояви людини; вчити враховувати почуття інших людей, уміти співпереживати,співчувати; вчити переказувати оповідання близько до тексту, використовуючи пряму мову; виховувати повагу до людей.

1 Бесіда про людські почуття (радіють, сумують, плачуть,, посміхаються)

2 Читання оповідання М.Коцюбинського “Івасик і Тарасик”

Івасик ловив рибу. Все, що зловив, склав у кошичок, закинув кошичок на плечі та й іде додому.

Побачив його Тарасик та й тихенько, тихенько за ним. Думає, як би витягти рибку.

Тільки Тарасик підкрався до кошичка, а Івасик почув, що хтось ззаду до кошичка добирається, та й озирнувся.

Тарасик одскочив, руки заклав назад, голову задер, іде, наче то не він до кошичка добирався.

Пішов Івасик далі. Йде собі спокійно, а Тарасик знову підкрався, заклав у кошичок руку та як заверещить!

Великий рак вчепився йому в палець!

Бо в кошичку не тільки рибка була, а й раки. А Тарасик аж скаче, так йому болить.

Івасик обернувся, побачив та й сміється з Тарасика: “Ага! Попався!”

Насилу Івасик одчепив од пальця рака. Одчепив, поклав у кошичок та й пішов собі додому.

А у Тарасика палець розпух, кров з його капає. Плаче, бідний.

Бесіда за змістом оповідання

3.Повторне читання оповідання, переказ оповідання

2. Художньо – продуктивна діяльність (Ліплення)

Тема: «Подарунок для друга»

Мета:повторити прийоми ліплення тварин, передавати характерну форму та пропорції тіла і частин, розвивати дрібну моторику рук; виховувати дружні стосунки між дітьми, бажання приносити радість іншим.

1 Загадки про тварин

Загадка про собаку
Лежить на сіні, сама не їсть, й іншим не дає. (Собака)

Загадка про козу, цапа
Хто родиться з бородою? (Коза, цап)

Загадка про кота
І вдень, і вночі у кожусі на печі. (Кіт)

Загадка про мишу
Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило. (Мища)

Загадка про оленя
Хто на собі ліс носить? (Олень)

Загадка про зайця
Хто спить, а очей не заплющує? (Заєць)

Загадка про їжака
Повзун повзе, на базар голки везе. (Їжак)

2 Мотивація: зробимо подарунок для друга – виліпимо його улюблену тваринку

3 Розгляд іграшкових тваринок , показ виконання роботи. Нагадати про міцне притискання окремих деталей виробу.

4. Самостійна робота дітей.

Четвер 12.03.2020. Дистанційне навчання . Старша група.

Вихователі старшої групи Маленко Я.І., Оникієнко Т.І.

1 Логіко – математичний розвиток                                                                                                                                                                            Тема: «Розвязування задач.Величина предметів»

Мета: закріпити вміння виконувати дії на додавання й віднімання, користуючись знаками «+», «-», «=»; Формувати поняття «важче» «легше» на основі безпосереднього порівняння предметів; Розвивати спостережливість, вміння обгрунтовувати свою точку зору; виховувати самостійність.

 1. Гра «Ласунчики» (Пригостити звірят пістечками.)
 2. Вправа «Транспорт» (складання задач на додавання та віднімання викокистовуючи картинки).

 1. Фізкультхвилинка.
 2. Вправа на формування уявлень про поняття «важче», «легше». (Взяти предмети із пластмаси та із металу і опустити їх у воду, легкий предмет залишться на поверхні води а важкий потоне).

 

2 Дитина в природному довкіллі +дитина в соціумі

Тема: «Сила кожної людини – в дружній родині»

Мета: поглибити знання дітей про сімю, її склад, про право жити в родині, у своїй оселі разом з батьками і бути рівноправними членами сімї; довести що кожна дитина має право на соціальний захист; виховувати любов та пошану до батьків, гордість за свою країну, що переймається проблемами своїх маленьких громадян.

 1. Розгляд ілюстрації «Сімя»

 

2. Бесіда про сімю, про право дітей на сімю.

3. Бесіда про життя дітей сиріт з розгляданням світлини.

4. Читання вірша А.Грицюка «Сиротина» .Бесіда за його змістом .                                                                                                                                     Стоїть при дорозі                                                                                                                                                                                                                               Одна тополина,                                                                                                                                                                                                                                     Нема в неї долі,                                                                                                                                                                                                                                 Вона сиротина.                                                                                                                                                                                                                                     Стоїть там дівчина                                                                                                                                                                                                                               Голівку схилила,                                                                                                                                                                                                                                   Також нещаслива,                                                                                                                                                                                                                          Як та тополина.                                                                                                                                                                                                                                   Немає ні батька,                                                                                                                                                                                                                                  Ні неньки немає,                                                                                                                                                                                                                           Так слізно і гірко                                                                                                                                                                                                                                 З вітром розмовляє.                                                                                                                                                                                                                             За що мені доля                                                                                                                                                                                                                                 Така нещаслива,                                                                                                                                                                                                                                   Рідна ненько                                                                                                                                                                                                                               Моя ти єдина                                                                                                                                                                                                                              Навіщо, ти, мамо                                                                                                                                                                                                                                 Мене залишила?
Самотня у полі                                                                                                                                                                                                                                Дівчина ридає,                                                                                                                                                                                                                                     Лиш листя тополі                                                                                                                                                                                                                               Її пригортає.

Пятниця 13.03.2020.Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                      Вихователі старшої груп Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (художня література)
Тема: «Переказ казки М.Пляцковського «Бурулька»»

Мета: вчити дітей розуміти образний зміст та ідею казкового твору; формувати вміння розуміти та пояснювати зміст сучасної казки; стимулювати дітей до відповідей-міркувань.

 1. Читання загадок про бурульку.                                                                                                                                                                                    Над будинками, над хатами
  Дахи стали бородатими.
  У березні бороди заплакали,
  У день і вночі сльози крапали. (Бурулька)

Росте вона додолу головою,
Росте вона холодною зимою,                                                                                                                                                                                                        А тільки сонечко засяє,
Вона заплаче і зникає. (Бурулька)

 1. Читання казки М.Пляцковського «Бурулька»
  Гей, крижані бурульки, чому це ви плачете? – запитав допитливий горобчик, у якого був відмінний весняний настрій.                 – Ми плачемо від страху, – відповіли бурульки.                                                                                                                                                                  – А чого ви боїтеся?                                                                                                                                                                                                              – Ех, – зітхнули маленькі крижинки. – Якщо ми зірвемо з дахів, то обов’язково розіб’ємося …                                                                 Горобчик  почухав дзьобом під крильцем і порадив:                                                                                                                                              – Навчіться літати – тоді все буде в порядку!                                                                                                                                                                  Бурульки зітхнули: легко йому давати поради. Хіба крижані бурульки можуть навчитися літати?
  От  якби ми справді літали і торкалися одина одної, ось дзвону було б в небі! І тоді над дахами, над деревами, над полями і лісами звучала б весела крижана пісенька!

3.Переказ казки дітьми.

.Художньо – продуктивна діяльність (Аплікація)

Тема: «Чайний сервіз»

Мета: вчити дітей передавати форму певного посуду(чашка з блюдцем, чайник), красиво композиційно розміщувати виготовлені предмети на аркуші паперу, наклеювати їх; закріпити різні прийоми вирізання, прийоми акуратного наклеювання; розвивати естетичне сприйняття кольору, композиції; виховувати любов до своїх близьких.

 1. Дидактична гра «Хто нас любить?» – розповідь про членів своєї родини. Як зустрічають гостей у вашій родині? Який посуд потрібен для чаю, обіду?
 2. Мотивація: придумайте святковий чайний сервіз, який можна було використати для зустрічі друзів.
 3. Розгляд чайного посуду.

 

4. Пояснення прийомів вирізання

5.Самостійна робота дітей

Понеділок 16.02.2020. Дистанційне навчання .Старша група.                                                                                                                  Вихователі старшої групи Маленко Я.І. , Оникієнко Т.І.                                                                                                                                  Заняття: Логіко-математичний розвиток                                                                                                                                                            Тема : Число і цифра 8.Піраміда                                                                                                                                                                              Мета :формувати уявлення про утворення числа 8, вправляти в умінні співвідносити цифри з кількістю предметів ,закріпити знанная про форму    предметів ,ознайомити з геометричною фігурою пірамідою , розвивати спостережливість ,виховувати працьовитість .

1 . Утворення числа 8.Відгадування загадки :

Сім братів віком рівні ,

Іменами різні .(Дні тижня )

Про яких сімох братів йдеться у загадці?

Хто може назвати всі дні тижня ?

Підробив він голосок ,став малим співати

Здогадалися вони : (вовк це , а не мати !)

-Про кого йде мова в загадці ?Із якої казки ці герої ?

-Яке число зустрічалось в обох відгадках?

У дитини на столі вісім трикутників і вісім квадратів. Показати картку з цифрою 6 і попросити викласти перед собою трикутників на  один більше .

Скільки трикутників виклали ?

Викласти всі всі квадрати які є ,під трикутниками .Чи вийшли у вас будиночки ?Що ви помітили ? Скільки квадратів ?На скільки їх більше, ніж трикутників ?

Що треба зробити , щоб була однакова кількість квадратів і трикутників?Скільки квадратів ? Скільки трикутників?Як одержали число 8 ?

2.Знайомство з пірамідою

   

 1. Д/г.»Продовжи числовий ряд»

Мета:вчити дітей викладати послідовність цифр, закріпити порядкову  та зворотню лічбу в межах 8

Заняття: Дитина в соціумі + розвиток мови                                                                                                                        Тема:«Я і мої права»                                                                                                                                                                                       Мета: розширити і систематизувати знання дітей про права дитини, право на життя , сімю, імя, відпочинок; вчити розуміти значення прав та вміти застосовувати їх у житті; допомогти дітям усвідомити себе повноцінним членом сімї, відчувати захист який дають батьки; розвивати діалогічне мовлення ; виховувати любов до своїх близьких.

 1. Бесіда про родину, її членів. Назвати членів родини.
 2. Розгляд зображення мами з немовлям. Пояснення, що найголовніше право дитини – право на життя.           
 3. Розповідь-бесіда про право на імя.
 4. Чинання казки та бесіда за її змістом «Снігова королева»

 1. Пригадати , в яких казказках з казковимигероями сталася схожа ситуація як у казці «Снігова королева» (Івасик-Телесик, Котик та півник)

 

ВІвторок 17.03.2020. Дистанційне навчання. старша група.                                                                                                                Вихователі старшої групи Оникієнко Т.І., Маленко Я.І.

Заняття: Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (навчання грамоти)                                                                                        Тема: «Звук  [і], буква Іі.»

Мета: закріпити знання дітей про складотворчу роль голосних звуків, вміння виконувати звуковий аналіз слів; ознайомити із літерою І та її звуковим значенням; пояснити що буква І позначає мякість попереднього приголосного; виховувати старанність у виконанні вправ.

 1. Дидактична вправа «Яке слово заховалось?» – діти добирають слова за визнаним складом: МА —-, КО—-, ЛІ—-, СИ—,
 2. Звуковий аналіз слів

3. Фізкульхвилинка

 1. Знайомство з літерою Іі

 1. Дорослий називає слова, а діти називають де знаходиться звук [і] у слові (на початку, в кінці, в середині слова) ЛІС, ДІМ, ІНДИК, ІГРАШКА, СТІЛ, ЖУРАВЛІ.
 2. Читання складів з літерою Іі.

2. Заняття: Дитина в природному довкіллі

Тема : «Про водицю  – сестрицю»

Мета : поглиблювати і поширювати знання дітей про воду, її стани, властивості, про явища природи, пов’язані з водою; уточнювати поняття про шкідливість вживання брудної води; дати усвідомити важливість води для всього живого на Землі. Дати уявлення про те, що вода необхідна для життєдіяльності людини;  розвивати зв’язне мовлення дітей; формувати вміння граматично правильно будувати речення; розвивати допитливість; виховувати бажання оберігати і збагачувати природні багатства Землі.

Гра «Де сховалась краплина?»

Діти відгадують загадки .

Коли немає — чекає, а коли прийду — тікають. (Дощ)

Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить. (Річка)

Намистиночки малі ніч згубила у траві.

Вранці сонечко встало намистиночки забрало. (Роса)

Хтось у лісі серед трав кругле дзеркало поклав,

Можна в дзеркало дивитись, можна і води напитись. (Озеро)

Попід дах серед зими всілись білі кажани

І донизу головою продрімали до весни. (Бурульки)

Наче срібні зірочки білосніжні квіточки

Із зимової хмаринки до землі летять… (сніжинки).

Взимку у садах на вітах

Заіскрились білі квіти,

Хто цей диво-садівник,

Що зробив такий квітник? (Іній)

Досліди «Де міститься краплинка?»

дитині люстерко, пропонують подихати на нього

— Що ми бачимо? (Люстерка запітніли.) Чому запітніли? (Міркування дітей.)

— «Туман» поступово зникає. Чому туман зник? (Міркування дітей.)— Проводимо пальцем по склу. Чому палець став мокрим? (Міркування дітей.)— Чому утворилася вода? (Це ми її виділяємо, коли дихаємо.)

— У цілий сухий поліетиленовий пакет поклали свіжі овочі, фрукти, зелень, хліб. Щільно його зав’язали і поклали в холодильник. За добу вийняли — на внутрішній поверхні пакета видно крапельки води. Як утворилася вода? (Вона міститься у фруктах, овочах, зелені, хлібі.)

Дослід «Вода вміє рухатися»

У басейн опустити човники. З краю рукою примусити воду рухатися.

— Що відбувається з човником? (Рухається)

— Хто його рухає? (Вода)

Висновок: вода може рухатися.

18.03 Середа. Дистанційне навчання. Старша група

Вихователі старшої групи Маленко Я.І., Оникієнко Т.І.
1.Розвиток мовлення
Тема: Сладання описової розповіді “Смішний випадок із мого життя”
Мета: вчити дітей складати описові розповіді із власного життя; передавати враження від подій та самі події послідовно, зв’язно. Логічно та послідовно формувати речення. Розвивати фонематичний слух, вміння правильно вимовляти звуки в словах, дотримуватись пауз, інтонацій. Формувати граматично правельно мовлення. Вправляти у вживанні дієслів минулого та майбутнього часу у складанні складнопідрядних речень із сполучником “тому що”.

1.Рзглядання ілюстації із смішними історіями                                                                                                             

2. Мовленнєва гра “Щоб було, якби…”
Мета: вчити дітей закінчувати речення, розв’язувати проблемні ситуації, обговорювати їх беручи до уваги етичні еталони. Розвивати мислення, мовлення дитини.

Що було б, якби вихователька не при­йшла на роботу?
Що було б, якби кухар не зварив обіду?
Що було б, якби тато не заробляв гроші?
Якби в мене захворіла киця, то…
Якби мама купила багато цукерок, то…
Вередувати не можна, бо…
Потрібно слухати маму, тому що…
За столом не можна пустувати, тому що…
Якби я був чарівником, то…
Якби я був чарівником, для мами зробив би ось що…
Якби я був чарівником, зробив би багато добрих справ, а саме…

3.Слухання та обговорення вірша А. Камінчук “Сміхота”
Кіт пита у кота:
— Що таке сміхота? —
Кіт коту повіда:
— Штука ця не проста.
Це коли у кота
Мишки вкрадуть хвоста!

 

2.Образотворча діяльність
Тема:Людина у русі
Мета: ознайомити дітей із пропорціями людської фігури; надавати початкові відомості про правила малювання фігури у русі. Розвивати образне мислення, уважність, моторику рук. Виховувати охайність під час виконання роботи.

     

Четвер 19.03.Дистанційне навчання. Старша група

Вихователь старшої групи Оникієнко Т.І

1.Ознайомлення з природнім довкіллям
«Мої органи чуття»
Мета:поглибити знання дітей про органи чуття, про їх особливості та призначення; формувати уявлення про важливість здоровя та ціннясть життя; закріпити знання дітей про предмети гігієни; прищеплювати культурно-гігієнічні навички та бажання бути здоровим.                                                                                                                                                                                                                                           1)Відгадай загадку                                                                                                                                                                                                                           Пахнуть смачно у печі
Хліб й духмяні калачі.
Пахне сад весняним цвітом,
Луг травою, поле – житом.
А грибами пахне ліс,
Все це відчуває … (НІС)

Добре слово, рідну мову,
Пісню, музику чудову,
Спів пташок в гаю далекім
І прощальний крик лелеки.
Дзюркіт рік, джерел, струмочків,
Шелест восени листочків,
Ніжну колискову мами,
Все це чуємо … (ВУХАМИ)

Карі, сірі, голубі,
Ще й підморгують тобі.
Мов маленькі два озерця,
Поглядом стріляють в серце.
Бачать в день, не люблять ночі
Здогадались ви, це ж (ОЧІ

Сидить в ротику моїм
І чекає, що я з’їм,
Першим їжу зустрічає
І мені “розповідає”:
Це солоне, це гірке,
Це солодке і смачне.
Ось такий помічничок,
Здогадались? (ЯЗИЧОК)

2)Гра «Органи чуття»
( я чую, я бачу, я нюхаю, я смакую)

3.)Д\гра «Що для чого»
Мета: закріпити отриманні знання дітей про органи чуття; що для чого потрібно, яку функцію виконують.

2.Математика
«Число і цифра 8.лічба предметів»
Мета: закріпити кількістну та порядкову лічбу в межах 10; знання про склад числа 8; вміння порівнювати групи предметів на підставі спільних ознак; вчити правильно відповідати на запитання «Скільки?», «Який?»; розвивати логічне мислення.

1)Логічна гра «З’єднай цифру із предметами»
Мета: закріпити вміння дітей рахувати від 1 до 8; з’єднати цифру відповідно до кількості предметів на малюнку.

2)Склад числа 8.Мета: вчити дітей із яких чисел складається цифра 8; вміти дізнаватись та дописувати невідоме число; розвивати дрібну моторику рук, уважність, мислення. Виховувати зосередженнісь під час виконання роботи.

3)Гра «Знайди цифру 8 та розфарбуй»

 

Пятниця 20.03.2020 Дистанційне навчання. Старша група

Вихователь старшої групи Оникієнко Т.І

Заняття: Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (художня література)
Тема: «Обговорення вірша Г.Могильницької «Бабусина радість»»
Мета: розвивати вміння дітей зосереджено слухати художній твір, розуміти його зміст; розвивати логічне мислення; вчити висловлювати свої думки; виховувати повагу до старшого покоління.

1.Бесіда про бабусю. Як вона ставиться до онуків? Як звати ваших бабусь? Як ви до них ставитесь?

2.Читання та обговорення вірша Г.Могильницької «Бабусина радість». Щоранку, як сонечко в небі засяє,
Бабусина радість у двір прибігає.
Хоч ще невеличка, зате не лінива!
Ускочить у хвіртку — і зараз до діла:
То носить водичку, то двір підмітає,
То з яблуньки гусінь в садку оббирає,
А то у дворі молоточком стукоче,
— Все робить бабусина радість
— Що день — то все більшає радість моя!
Росте, як кленочок побіля води!
А радість — це хлопчик!
А може, це ти?

Д/г «Назви лагідно» —- запропонувати дітям лагідними словами назвати свою бабусю.

Мовленнєва гра «Склади речення зі словом бабуся»
Мета : вправляти дітей у складанні довгих та коротких речень та вміти їх схематично записати.

 

Заняття : Художньо-продуктивна діяльність (рельєфне ліплення на пластині) Тема: «Картинка для моєї кімнати»
Мета: збагачувати знання дітей про рельєфне ліплення ; вчити дітей створювати за допомогою пластиліну сюжетні картинки на пластині; закріпити відомі прийоми ліплення: розкочування, скочування, притискання; розвивати естетичний смак, дрібну моторику пальців рук; виховувати вміння доводити справу до кінця.

 1. Запропонувати дітям згадати домашню адресу, розглянути ілюстрації хатніх інтерєрів. Розповісти, як прикрашено кімнати у них вдома, чим ще можна їх прикрасити.
 2. Мотивація: зліпити картину та прикрасити свою кімнату.

3.Розгляд декоративних пластин.

4..Самостійна робота дітей

Понеділок 23.03.2020 Дистанційне навчання. Старша група

Вихователь старшої групи Оникієнко Т.І

Заняття : ознайомлення із соціумом                                                                                                                                                                                          Тема: «Ми схожі – ми різні»

Мета: дати поняття  що люди – це дорослі і діти; уточнити, щ охоча вони й різні, але між ними багати спільного; вчити розмежовувати поняття «Я маю право», «Я не повинен»; закріпити правила поведінки в різних ситуаціях; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до своїх товаришів.

 1. Бесіда за казкою «Червона шапочка»
 2. Вправа «Дорослий – дитина» Дітям пропонується розглянути малюнки із зображенням дорослої людини та маленької дитини .Назвати хто зображений на малюнах, чим вони схожі, що в них спільного,чим відрізняють                             

  daughter copy mother working on laptop

 3. Гра «Я маю право – я не повинен»
 • Я маю право на житло, але я не повинен його псувати, ламати речі.
 • Я маю правона іграшки , але не повинен заважати гратися іншим.
 1. Гра-змагання «Хто як вчинив» .Розгляд , бесіда за іллюстраціями про добрі і погані вчинки.                                                                                                                     

Заняття: Логіко-математичний розвиток                                                                                                                                       Тема: «Розвязування задач.Орієнтування у просторі »                                                                                                            Мета: закріпити навички кількісної лічби, знання цифри ві1 до 8; формувати уявлення про властивості і розмір предметів, орієнтування в просторі; вдосконалювати навички арифметичних дій; розвивати логічне мислення; виховувати уважність, самостійність.

 1. Гра «Допоможи котику знайти шлях до мишок» Необхідно стрілкою прокласти шлях до мишок.

 1. Складання і розвязування задач. За допомогою карток з цифрами і знаками викладають задачу. Задачі на додавання та віднімання

                   Фізкульхвилинка

 1. Гла «Закладка для книги» . Виміряти довжину за допомогою умовної мірки – лічильної палички. (Використовуємо смужки з паперу різної довжини)

Вівторок 24.03.2020. Дистанційне навчання. Старша група

Вихователь старшої групи Оникієнко Т.І

Заняття:Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (навчання грамоти)                                                              Тема: Звук « [л], буква Л л. Читання прямих і обернених складів»                                                                              Мета:ознайомити дітей з новою буквою Лл та її звуковим значенням; вчити виконувати звуковий аналіз слів, складати схеми речень; розвивати мовлення, мислення; виховувати зосередженість.

 1. Дидактична гра «Назви предмет в якому є звук [л]»
 2. Вправа з картками- фішками . Назвати які є звуки (голосний, твердий чи мякий приголосний)
 3. Звуковий аналіз слів . За предметними картинками діти викладають фішками звуки
 4. Знайомство з літерою Лл. Придумати слова в яких перший звук [л]
 5. Читання складів з літерою Л

 

Заняття: Ознайомлення з природним довкіллям                                                                                                                             Тема: «Лікарські рослини та їх використання»

Мета:поглиблювати знання дітей про лікарські рослини; дати уявлення про особливості та лікувальні властивості рослин, про правила збору та сушіння; розвивати пояснювальне мовлення; виховувати бережливе ставлення до лікарських рослин.

 1. Розгляд-бесіда про лікарські рослини
 2. Дидактична гра «Знайди лікарську рослину»

           

 1. Дидактична гра «Лісова аптека»

Дидактична гра «Що від чого»

         

Середа 25.03.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                   Вихователь старшої групи Оникієко Т.І.

Заняття:Розвиток мови і культура мовленнєвого спілкування (звязне мовлення)                                                                                         Тема: «Мій найкращий друг»

Мета:розширити уявлення дітей про особливості зовнішнього вигляду людей, риси характеру, про добрі і погані вчинки; розвивати вміння описувати свого друга. Висловлюватися логічно, послідовно,звязно; збагачувати словниковий запас дітей іменниками; виховувати доброзичливість, товариськість.

 1. Мовленнєва гра «Як можна сказати…..» – добір іменників до прикметників

– Про що можна сказати «широке»? (озеро, море, вікно)

– Про що можна сказати «широка»? (дорога, річка)

–  Про що можна сказати «широкий»? (стіл, міст)

 1. Розповідь про свого найкращого друга. Складання описової розповіді.

   

 

3. Дидактична вправа «Що таке дружба?»

Заняття: Малювання                                                                                                                                                                                                           Тема: «Портрет друга»

Мета:продовжувати знайомити дітей з художніми правилами малювання портрета, вчити передавати образ людини з характерними особливостями; розвивати вміння малювати ескіз простим олівцем і зафарбовувати акварельними  красками; розвивати образне сприйняття, уяву,фантазію; виховувати любов та повагу до своїх друзів.

 1. Слухання віршів про дружбу

Перевірка дружби                                                                                                                                                                                                              Посварився з братиком                                                                                                                                                                                                                   І один гуляю,                                                                                                                                                                                                                                       Бо у грі «Піратики»                                                                                                                                                                                                                          Він перемагає…                                                                                                                                                                                                                                   Заберу свисточок,                                                                                                                                                                                                                              Човники і крейсери!                                                                                                                                                                                                                         Граю сам в куточку!                                                                                                                                                                                                                 Тільки щось не весело… (Є. Юхниця)                                                                                                                                                                                               Про дружбу                                                                                                                                                                                                            Помирились сонце з хмарою,
І тепер танцюють парою.
Ллється дощ, і сонце світить,
Усміхаються їм діти.
Райдуга місток зробила —
Сонце з Хмарою здружила.
Хай з них приклад беруть діти.
Треба дітям всім дружити.

 1. Мотивація: намалюємо портрет свого друга.
 2. Згадати правила малювання портрета
 3.      
 4. Пальчикова гра

6. Самостійна робота дітей.

Четвер 26.03.2020. Дистанційне навчання. Старша група.                                                                                                                   Вихователь Оникієнко Т.І.

Заняття: Дитина в соціумі.

Тема: Будемо дружити та у мирі жити»                                                                                                                                                               Мета: поглибити знання дітей про права дитини; уточнити, що всі діти різні і не схожі між собою, але між ними багато спільного; вчити знаходити вихід з різноманітних проблемних ситуацій; виховувати ввічливість, бажання прийти на допомогу другові.

 1. Бесіда про дружбу.
 2. Прислівя про дружбу.

3. Гра «Оціни вчинок».Дітям необхідно пояснити вчинки дітей у різних ситуаціях

        

4. Бесіда про самотню людину.

5. Вивчання приказки про дружбу.                                                                                                                                                                                         Мир –миром, пироги з сиром.                                                                                                                                                                                   Варенички в маслі, ми дружечки красні.

Заняття: Логіко-математичний розвиток                                                                                                                                                            Тема: «Казковий замок»                                                                                                                                                                                                              Мета: вчити визначати основні частини будівлі, форму будівельного матеріалу, викоримтовуючі геометричні фігури; виховувати інтерес до праці будівельників.

 1. Розгляд споруд – казкові замки. Що в них спільного? Чим відрізняються? Назвати що є в будинків (фундамент, стіни, вікна, покрівля).

 

2.Мотивація: збудуємо казковий будинок для іграшок.

3. Пояснення виконання роботи.

4. Самостійна робота дітей.

 

 

 

 

 

Вам може бути цікаво...

2 коментарі

 1. Юлія Макуха :

  Дякую вихователям старшої групи Оникієнко Т.І та Маленко Я.І за завдання для нашої малечі. Завдяки їм ми навіть сидівши вдома на карантинні маємо змогу займатися з дітками та готувати їх до школи.

 2. Ігор :

  Дякую вихователям за завдання та турботу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *